header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Pozitív gondolkodás

Több
17 éve 2 hónapja - 16 éve 11 hónapja #1147 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 11 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 1 hónapja - 17 éve 1 hónapja #1398 Írta: A.M. Timea
A.M. Timea válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
Szeretetháló
EMLÉKEZZ A FÖLDRE


Megtanultuk, hogy a világon rengeteg, többé-kevésbé védtelen dolog van, melyek csak azért léteznek, hogy használjuk õket.Úgy tûnik, egész történelmünk másból sem áll, mint a természet használására és kihasználására irányuló képességünk folyamatos fejlesztésébõl.Egy ilyen világkép azt eredményezi, hogy a természettõl különálló lénynek tekintsük magunkat.
Ha így viszonyulunk ahhoz a lényhez, aki testet és életet, ételt, otthont és annyi szépséget adott nekünk, ebbõl egyenesen következik, hogy minden máshoz is így viszonyulunk, beleértve embertársainkat.
Ha elfogadnánk, hogy mi is a természet részei vagyunk, akkor korlátok közé szorított világunk egyszeriben egy sokkal nagyobb világgá változna át, melyet gyönyörûvé varázsolnak a benne élõ lények. A fák jelentõségteljesek lesznek, a madarak, a bálnák, a virágok, a kutyák, az emberek, a folyók és a hegyek mind azzá lesznek, amik valójában, melyek azért vannak, hogy örüljünk nekik, gyönyörködjünk bennük és szeressük õket, nem pedig azért, hogy birtokoljuk és kihasználjuk.
Ha hagyjuk, hogy lenyûgözzön minket a természet szépségének és rejtélyének minden megnyilvánulása, hogy általuk elfogadjuk a Föld ajándékát, és felismerjük elfeledett lényegünket - hiszen ugyanaz a varázslat lüktet mindannyiunkban, ez tart életben minket -, akkor fenntartások nélkül elfogadjuk a minket megilletõ helyet a természet hatalmas szimfóniájában.

Napjainkban, amikor tudattalanságunkban mindent elkövetünk annak érdekében, hogy elpusztítsuk a Földet, fontos, hogy eljusson hozzánk az Élet üzenete, melyet feltétlenül meg kell hallanunk.
És most kell meghallanunk, ez élet vagy halál kérdése. Eljutottunk arra a pontra, hogy ha nem vigyázunk, az õsi civilizációk utolsó maradványait is elpusztítjuk. Arra a pontra, hogy más élõlények évszázadokon keresztül gyakorolt módszeres pusztítása eredményeképpen végképp egyedül maradunk.
A tudatlanság eredményezi önpusztításunkat, ami a mai társadalmakban egyre gyakoribb öngyilkos depressziótól egészen a környezet teljes elpusztításáig fajul, ami kétségkívül tulajdonképpen nem más, mint az emberi faj kollektív öngyilkossága.

Életbevágóan fontos, hogy az iskolákban, mielõtt megtanítanák gyermekeinket összeadni és kivonni, venni és eladni, hazudni és félni, meg kellene tanítani õket szeretni és tisztelni azt a lényt, aki menedéket nyújt számunkra .
Számtalan gyakorlat van, melyeknek segítségével újra kapcsolatba kerülhetünk a természettel. Bármi megfelel erre a célra: egy séta, egy hegy megmászása, ha egy folyóban úszunk, ha megsimogatunk egy kutyát, vagy ha átölelünk egy emberi lényt, mind jó lehet, ha figyelmünket magára a tapasztalásra, kapcsolatteremtésre és nem annak elõnyeire összpontosítjuk. Gyakran kellene természetes környezetben tartózkodnunk - gondosan odafigyelve arra, hogy ne okozzunk kárt benne - szívünket és figyelmünket megnyitva a természet üzenetére, mert ez az út vezet vissza bennünket önnön lényegünkhöz.

SZERETETHÁLÓ
Szándékunk, hogy az egész bolygót átfogó, gyógyító szeretethálóval vonjuk be a sérült Földet.Ha megkaptad ezt az üzenetet, akkor Te is a Gyógyító Szeretetháló része vagy, ha nem küldöd tovább, akkor is, mert valaki gondolt rád és bevont a hálóba.
De ha módodban áll, kérlek, gyarapítsd a Szeretethálót, hogy minél elõbb bevonja és meggyógyítsa a Földet.

Legyen jó napod!
FÖLD CSOPORT


MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 17 éve 1 hónapja A.M. Timea által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 1 hónapja - 17 éve 1 hónapja #1443 Írta: A.M. Timea
A.M. Timea válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
Indulj el ÖnMAGad felé!
Secret Admin, részlet


Az Élet csodálatos. Maga fogantatás, a születés is az: elõször két sejt egyesül, majd osztódni kezdenek. De abban a két sejtben, a fogantatás pillanatában már ott voltál Te, ott volt az is, aki ma vagy. Benne van és volt minden lehetõség. Azóta élsz, létezel, de vajon emlékszel még arra, hogy ki is vagy valójában?
Ismered a titkot? Bármit megtehetsz, bármit elérhetsz. Használod a titkot, befolyásolhatod a történéseket, alakíthatod az életed. Ez mind IGAZ, de csak bizonyos keretek között. És ezek a keretek nagyon is valóságosak ebben az illúzió-világban! Milyen keretekrõl beszélek?

A saját MAGad által meghatározott keretekrõl!
Gondolj a körtemagra. Picike, de mégis magában hordozza mindazt, amibõl a körtefa kinõ, önmagába kódolva minden információ benne van már ahhoz hogy egy hatalmas fa legyen belõle. Ugyanígy az alma, szilva, vagy a mustármag. De soha, soha nem lehet egy almamagból körtefa. Mert nem az van belekódolva.
Mert a MAG nem lehet más, csak ön-MAG-a!
Ugyanígy, amikor megszülettél, abban az idõpillanatban nagyon sok minden eldõlt már. Neked teljes szabadságodban állt akkor és ott eldönteni, hogy mi hogyan legyen, de azután hogy megszülettél, már felállítottad magadnak a saját kereteidet.
És próbálhatod befolyásolni az életed, próbálhatsz más utat választani, amit választottál, amire születtél, sosem leszel boldog. Ezért fontos az, hogy megtaláld az Igazi Önmagad, azt a MAG-ot, ami Te MAG-ad vagy, és azt az utat ami elvezet ön-MAG-adhoz. Neked is meg kell találnod hogy mi az ami igazán boldoggá tesz, ami igazán Te MAGad vagy. És ehhez semmi mást nem kell figyelned, csak a saját érzéseidet.
Az életben azért olyan fontos az elfogadás, mert azt kell megélned, amit már rég eldöntöttél hogy meg fogsz élni. Amire lehet hogy nem emlékszel most, de ott vannak az érzelmeid, melyek mindig pontosan navigálnak.



MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 17 éve 1 hónapja A.M. Timea által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 1 hete - 16 éve 5 hónapja #1525 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
Optimista szabályzat

1. Soha ne add fel!

2.Hinned kell önmagadban, hiszen képes vagy kitûzött céljaidat elérni, ha képességeiddel összhangban vannak. Légy türelmes és kitartó!

3. Légy segítõkész és kedves társaiddal. Ha nyitott vagy az emberek felé, meglátod, személyes kapcsolataidban többszörösen "megtérül" majd kedvességed.

4. Nehéz helyzetekben is optimistának kell maradnod. Ez nem könnyû, és lehet, hogy ilyenkor torzító szemüvegen keresztül kell nézned a valóságot, hogy elviselhetõbb legyen.

5. Mindig fontold meg jól jelentõs döntéseidet!

6. Összpontosíts a jelenre! Ha így teszel, a sebek idõvel begyógyulnak.

7. Gondjaidat, de örömeidet is oszd meg barátaiddal, szeretteiddel! Nekik szerezd a legnagyobb örömet azzal, ha boldog és sikeres vagy.

8.Az emberekben inkáb a közös vonásokat igyekezz megtalálni, ne a különbségeket!

9. Védd a természetet, csak így élhetsz harmóniában környezeteddel is.

10. Egy mosollyal többet érsz el, mint gondolnád. A humor, a pozitív hozzáállás segít, hogy mindig tudd: az élet szép.
(szerzõje ismeretlen)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 11 hónapja - 16 éve 11 hónapja #1608 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
Pozitiv gondolkodás

A gondolkodás törvénye

Minden egyes gondolat megváltoztatja sorsunkat, sikert vagy sikertelenséget, betegséget vagy egészséget, szenvedést vagy örömet von maga után. Meg kell hát tanulnunk, hogy a lehetõ legoptimálisabban használjuk gondolkodásunkat. A legfontosabb az igazi pozitív gondolkodás: felismerni, hogy mindaz, ami velem történik, valójában jó nekem, mert szükségessé vált számomra, és segítségemre van. Ezért ajánlatos minden életfeladatot elvállalni és elvégezni, különben a sors kénytelen megismételni a leckét egészen addig, míg a feladatot meg nem oldom.
A szellemi technikákat éppúgy meg kell tanulnunk, mint ahogy megtanultunk járni, enni, kerékpározni, úszni vagy akár beszélni. Az életben az az ember halad a legbiztosabban elõre, aki a legjobban felkészült arra, hogy erejét optimálisan használja fel, lehetõségeit pedig tökéletesen kiaknázza.

Életkörülményeinket gondolataink által teremtjük meg. Mi gondoljuk ezeket a gondolatokat, amelyek cselekedeteket vonnak maguk után, melyek aztán egész életünkre hatással vannak - megteremtik a mi valóságunkat. Legtöbb gondolatunk tudattalan, ám ezek a tudattalan gondolatok, melyek például a gyermekkorban születtek, éppoly hatékonyan mûködnek, mint például mások véleménye, megállapítása, ítélete, melyet nap mint nap hallunk, és tudattalanul befogadunk. Ugyanígy hatnak azok a szólások is, melyeket mi magunk nap mint nap használunk:

"Nem hiszem, hogy ebbõl lesz valami."
"A pénz nem ismer barátságot."
"Ez soha nem fog sikerülni nekem."
"Ma megint teljesen kivagyok."

Ezeknek a mondatoknak folytonos ismétlésével meggyõzzük tudatalattinkat arról, hogy ezek az állítások igazak, és a tudatalattink ennek megfelelõen fog viselkedni.
A bölcs és a bolond között az a különbség, hogy a bölcs uralja gondolatait, míg a bolondot a gondolatai uralják.

Azok a gondolatok, melyektõl nem tudunk szabadulni, a végzetünkké válnak!!!
A legtöbb ember azért nem tudja vágyait megvalósítani, mert nem tud uralkodni gondolatain. Szétszórja õket, ahelyett hogy egyetlen célra koncentrálna, és így érné el mindazt, amit csak gondolni vagy hinni képes. Inkább csodában reménykedik: a beteg orvosi segítségben vagy egy csodagyógyszerben, s ha ez nem segít, akkor egy hipnotizõrben vagy szellemgyógyászban, aki minden különösebb gond nélkül azonnal meggyógyítja - hogy utána tovább folytassa helytelen életmódját.

A szegény gyorsan akar meggazdagodni, legszívesebben egy lottófõnyeremény segítségével, ahol csekély befektetéssel nagy eredményt lehet elérni. Az egyedülálló meg akarja találni ideális partnerét a sors kegye által, anélkül hogy megkérdezné, vajon õ ideális partner-e a társa számára.
A legritkább esetben kérdezzük meg magunktól: miért is kerültünk ilyen körülmények közé, mivel idéztük elõ, és hogyan tudunk magunk segíteni rajta? Hogyan tudna egészségesebben élni vagy egyéni teljesítményeit növelni, hogyan lehet belõle ideális partner, aki automatikusan "a megfelelõ" társat vonzza magához? Ajándékokat szeretnénk kapni, s közben elfelejtjük, hogy az ember csak azt arathatja le, amit elvetett.
Pedig az élet mindig újabb lehetõségeket kínál nekünk, csupán fel kell ismernünk és ki kell használnunk. Ne ragadjunk hát le annál, hogy mi mindenben szenvedünk hiányt, mert ez csak elégedetlenséghez és agresszióhoz vezet!

Mihelyt a lehetõségeinkre figyelünk, észrevesszük, hogy az élet minden pillanatban lehetõséget kínál nekünk, s életünk máris gazdagabb, mi pedig boldogabbak leszünk!
Ismerjük hát fel: hiányra szükség van, mert különben nem volna már mit tenni, csakhogy lehetõség is számtalan van, és minden nehézség valójában egy álcázott lehetõség. A boldogság nem szerencse kérdése, hanem az élet által bõségesen kínált lehetõségek meglátásának, felismerésének, kihasználásának következménye. Teljesen mindegy, honnan jövünk, a döntõ az, hogy most hová tartunk! Tegyük hát meg az elsõ lépést a helyes irányba, és életünk meg fog változni.
(ismeretlen)


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 11 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja - 15 éve 9 hónapja #1661 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
Az áldás törvénye

A világba küldött áldás a gondolatenergia legtisztább és legfinomabb formája, és az univerzum leghatalmasabb erejét, az isteni szeretetet mozgósítja. A szeretetnek ez a kimeríthetetlen ereje itt van körülöttünk, és csak arra vár, hogy egy teremtõ mozgásba hozza. Az áldás törvénye a következõ:

Amit tiszta szívembõl megáldok, az abban a pillanatban áldott is lesz. Az áldás hatalma azonnal megkezdi áldásos tevékenységét. Amit tiszta szívembõl megáldok, az áldásként száll vissza rám. Ha megáldok egy "ellenséget", egy barátot nyerek vele.
Megáldani annyit jelent, hogy egy személy vagy egy helyzet számára Isten kegyelmét kérni; valamely személy vagy helyzet számára jót kívánni. Megáldani ugyanakkor azt is jelenti, hogy nem a külsõ jelenségekre figyelünk, hanem a jót látjuk meg, s ezáltal életre is keltjük. Isten a következõ szavakkal hívta fel Ábrahám figyelmét az áldás hatalmára: ,,...és megáldalak téged... és áldás leszesz" (Teremtés 12,2). Hogy milyen formában kérjük az áldást, annak nincs jelentõsége: kérhetem szóban, kérhetem gondolatban vagy akár érzés formájában.
A legfontosabb, hogy tiszta szívbõl kívánjam. Hagyhatom, hogy az áldás csak úgy megtörténjen, de el is képzelhetem, amint fény vagy sugár formájában alászáll.
Megáldhatok minden létezõt. Mostantól kezdve tehát minden embert, akivel találkozom, megáldhatnék, és ekképpen áldás lehetnék mindenki számára. Akár nyomban hozzá is foghatok, éspedig azzal kezdve a sort, akit a legkevésbé szeretek.
De nemcsak embereket, hanem minden tárgyat, sõt minden helyzetet is megáldhatok. Megáldhatom a testem is. Ha valamelyik testrészem gondot okoz nekem, akkor megáldom ezt a részt vagy szervet, de soha nem, a betegséget. Megáldhatom a hivatásomat, a házamat, különösen pedig a családomat. De megáldhatom az autómat vagy az utolsó filléremet is. Megáldhatok barátot és ellenséget, várost és vidéket, mindazt, ami életemet betölti, s ekképpen minden áldás lesz számomra.
Akár Istent is megáldhatom, azaz Igaz Valómat, ekképpen Isten örökös áldás lesz számomra. Ettõl kezdve áldott életet élhetek, és áldás leszek minden és mindenki számára, akivel csak találkozom.
Felismerhetem, hogy soha nem hagytuk el a Paradicsomot. Az igaz tudat lehetõvé teszi számomra, hogy a "mennyországban" éljek itt és most.
(Kurt Tepperwein


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 9 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.452 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24