Minden nõ....
Mama miért sírsz? - kérdezi a kisfiú az édesanyját:
- Mert én nõ vagyok - válaszolta az asszony.
- Ezt nem értem! - mondja a kisfiú
- És ezt soha nem is fogod megérteni ...... .....- válaszolta gyermekét átölelve az anya.
Késõbb megkérdezte a fiúcska az édesapját is.
- Papa, miért sír a mama látszólag minden ok nélkül?
- Minden nõ ok nélkül sír. - Ez volt minden amit az apa válaszolt.
A fiúcska felnõtt, férfi lett és még mindig kereste a választ, vajon miért sírnak idõközönként a nõk. Egyszer megkérdezte a Legfelsõbb Hatalmat.
- Mondd Atyám, miért sírnak a nõk olyan könnyen?
Az Atya elgondolkozva válaszolt:
Amikor a nõt teremtettem, valami különlegeset alkottam.
Oly erõssé tettem a vállát, hogy a világ terheit elbírja, mégis oly gyengéddé, hogy vigasztalást is tudjon adni. Oly belsõ erõt adtam neki, ami lehetõvé teszi, hogy akkor is tovább menjen, amikor már mindenki más feladja, hogy a betegségek és a bánat idején is ellássa családját panaszkodás nélkül.
Oly mély érzéseket adtam neki, amelyekkel gyermekeit mindig és minden körülmények között szereti, még akkor is, ha a gyermek õt mélyen megbántotta.
Oly erõt adtam neki, mellyel a férjét minden hibájával együtt szereti és elviseli és azért alkottam a férfi oldalbordájából, hogy vigyázzon férje szívére.
Oly bölcsességet adtam neki, hogy tudja egy jó férj soha nem sérti meg a feleségét, mégis néha próbára teszi a nõ érzéseit, határozottságát és kitartását, hogy szikla szilárdan férje mellett áll-e?
És végezetül könnyeket is adtam neki, hogy sírhasson. A könnyek kizárólag csak az övéi és annyit használ belõlük, amennyire csak szüksége van.
Látod: Egy nõ szépsége tehát nem a ruhájától függ , amit éppen visel, vagy az alakjától, amilyen az õ formássága, de még nem is attól ahogyan a haját viseli.
Egy nõ szépségét a szemeiben ismered fel, mert ez a szíve kapuja, ahol a szeretet lakozik.
HISZ MINDEN NÕ SZÉP, AKI SZERET!
(szerzõje ismeretlen)