header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Tudatosság

Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #5211 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 1 hónapja #5216 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Egyetlen találkozás sem véletlen az életben: 7 embertípus, akit az Univerzum küld!


Véletlenek márpedig nem léteznek. Életünkben minden nagyon is okkal történik, éppen ezért egyetlen találkozás, emberi kapcsolat sem a véletlen mûve.

7 típusú ember létezik, akiket az Univerzum azért küld az életedbe, mert valami oka van a találkozásnak.

1. Összetörik a szíved

Egy igen viharos kapcsolatnak indul, de nem feltétlenül szerelmi-, lehet akár munkahelyi vagy baráti kapcsolat is. Erõs érzelmeket mozgat meg benned, majd pont ilyen hevesen ki is lép az életedbõl. Az ilyen kapcsolat nagyon fájdalmasan végzõdik, egyáltalán nem az jut eszedbe róla, hogy mennyire hasznos volt számodra, csupán a megtört szívedet sajnálod. Mielõtt teljesen belekeserednél az életbe, gondolkozz el rajta, hogy mi haszna lehetett ennek a találkozásnak, mit tanított neked önmagadról.

2. Sírig tartó kapcsolat/ barátság

Mindig ott van melletted, nem csak a boldog, hanem a szomorú pillanatokban is támogat. Önzetlen szeretetet nyújt feléd, és támogatásáért cserébe nem vár el semmit. Megnyugtat, reményt táplál, és segítségével mindig meg tudod látni az alagút végén a fényt. Sokszor szavak nélkül tudja, hogy milyen hangulatban vagy, semmiképp nem irányít, parancsolgat.

3. Csak épp áthalad az életeden

Vannak olyan személyek, akikkel nagyon rövid ideig tart a találkozás. Egy ilyen személy, épp csak átmegy az életeden, és úgy tûnik el, hogy észre sem veszed. De erõs pozitív vagy negatív változást eredményez általában egy ilyen kapcsolat. Amikor távozik egy darabot magával visz a szívedbõl. Fontos, hogy megtanuld kezelni ezt a veszteséget.

4. Emlékeztet valamire

Azért kerülsz vele kapcsolatban, hogy emlékeztessen valami fontos dologra az életben. Inkább csak villanásszerû ez a kapcsolat, de bizonyos helyzetekben akár hosszabb ideig is maradhat az életedben az illetõ személy. Az is megtörténhet, hogy sokszor nem veszed észre a jelenlétét, csak késõbb jössz rá, amikor már elment.

5. Valamit tanít


Mindenképp valami fontos életleckét fogsz megtanulni tõle, valósággal megváltoztatja az életed, annak ellenére, hogy az elején megpróbálsz makacsul ellenállni neki. Lehet pl. egy olyan személy, aki rávesz arra, hogy mozogj többet.

6. Tanítasz neki valamit


Példamutató életeddel, cselekedeteiddel, gondolataidon keresztül tanítasz neki valami fontos dolgot, amire szüksége lesz az életben. Példaképként tekint rád, a te hatásodra változik meg az élete.

7. Ösztönzõ személyiség

Õ egy csodálatos személyiség, arra ösztönöz, hogy vállald nyugodtan önmagad, és légy az a boldog, kiegyensúlyozott személy, aki lelked mélyén mindig is lenni akartál. Erõt és energiát sugároz, támogat terveid megvalósításában.


filantropikum.com/egyetlen-talalkozas-se...t-az-univerzum-kuld/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 1 hónapja #5218 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.


Nyílj meg!



Figyeled, mennyi ember él a világban úgy, hogy vastag falakat emel maga köré? Már szinte megszokták a bezártságot.

A legtöbb ember fél, hogyha megnyílik, sebezhetõvé válik. Ezért inkább beleragadnak olyan élethelyzetekbe, ami számukra biztosnak tûnik.
Nem merik megkockáztatni, hogy továbblépjenek, nem mernek szívük szerint élni. Elnyomják érzéseiket, megkövesedett lélekkel, szinte élettelenül tengetik napjaikat.
Pedig megnyílás nélkül nincs élet, nincs boldogság.

Az ember, aki valójában Önmaga, nem fél a csalódásoktól. Tudja, hogy aki bántani akarja, saját frusztráltságát közvetíti felé. Hidd el, eljutunk odáig, hogy lepereg rólunk. A magabiztos emberre ez nincs hatással. A csalódásokra pedig szükség van a fejlõdéshez. Általuk tudjuk nagyra becsülni boldogságaink forrásait.
Hidd el, aminek meg kell történnie, az megtörténik. Így hát ne félj a szíved szerint élni. Ha bezársz, azzal nem a csalódásoktól zárod el magad, hanem a boldogságtól.
Boldognak lenni bátorság! Azt jelenti, bízol az isteni gondviselésben, bízol magadban, a létben...

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 3 hete #5248 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.


A változás az egyetlen biztos dolog az életedben



Ne keseregj azon, hogy megváltozott a világ! Vedd fel a ritmust és légy része Te is a változásnak!
El kell fogadni, hogy sosem maradunk egy helyben. Vagy elõre haladunk, vagy visszafelé. Éppen ezért érdemes tudatosnak lenni életünkre. Nekünk kell meghatározni az irányt!

Ne bánd, hogy megváltoztak körülõtted az emberek! A múlt emlékei alapján nem érdemes értékelni a jelent, mert csalódás a vége. Hagyni kell, hogy mindenki a saját ritmusában, a saját képességeihez mérten haladjon az úton. Ha az irány nem egyezik, úgyis kettéválnak útjaink, bár a remény megmarad, hogy valamikor újra összefutunk majd.


Akár tetszik, akár nem, a változás az egyetlen állandó dolog az életünkben. Ha tudatosan irányítasz, élvezni fogod a változás minden percét. Ha hagyod, hogy a sors vonszoljon az utadon, továbbra is boldogtalan leszel. A döntés és a felelõsség ebben is a Tiéd!

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 1 hete - 7 éve 1 hete #5269 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.


"SOHA NEM A NEGATÍV ÉRZELMEK BETEGÍTENEK, HANEM AZ ELFOJTOTTAK" - AMIKOR A TEST BESZÉL


Az emberi lélek csodálatosan titokzatos és rejtélyes dolog. Kifürkészhetetlennek, néha szinte megfejthetetlennek tûnik. A test és a lélek kapcsolata sokszor ijesztõ, fõként az, hogyan reagálhatunk a testünkkel például egy-egy érzelmileg nehéz helyzetre, hogyan képes a testünk beszélni helyettünk.

Amikor valami bajunk van, jellemzõen felháborodással fogadjuk. Miért pont most? Miért pont nekem? Miért történik ez? Úgy állunk hozzá a betegségekhez, mint valami derült égbõl villámcsapásszerû dologhoz. A felszínen úgy tûnhet, a betegségek akadályoznak bennünket a céljainkban, az életvitelünkben, nehezítik a hétköznapjainkat, és korlátoznak. Sokszor csak ennyit látunk belõlük.

Bár talán nincs a földön olyan ember, aki elsõre örülni tudna egy betegségnek, de ha több élettörténetbe belelátunk, jó néhány sorsot megismerünk, a leggyakrabban azt látjuk, hogy a betegségek értünk vannak.

A testünk jelez, hogy valahol eltévedtünk

Jelzi, hogy valahol eddigi életünk során cserben hagytuk magunkat, vagy éppen túl sokáig utáltuk azt, akik vagyunk/voltunk. Jelzi, hogy hiányzik neki valami. Melegség. Gondoskodás. Szeretet. Törõdés.

A betegségek szólnak, ha úgy éltük az életünket, hogy túlságosan háttérbe szorultunk. Ha esetleg mindenki másról gondoskodtunk, magunkat kivéve. Vagy ha mindenki más érzéseihez igazodtunk, a sajátjaink helyett. Hogyha mindenkinek eleget akartunk tenni, meg akartunk felelni, és eközben épp magunknak fordítottunk hátat.

Jelezhetik azt is, ha túl sok mindent nyeltünk le, túl sok méltatlan bánásmódot tûrtünk. Vagy éppen rengeteg feldolgozatlan traumát cipelünk.

Számtalan üzenetük lehet a testi tüneteknek, de jellemzõen nem egyik pillanatról a másikra törnek be az életünkbe, még akkor sem, ha a beteg akkor így érzi. Általában hosszú hiányállapotnak vagy régóta fennálló erõs érzelmi feszültségnek a kifejezõdései. A lelki feszültség sokszor már nem talál más kiutat magának.

Hajlandók vagyunk meghallani az üzenetet?

Ettõl még fájnak, idegesítenek, nehezítik a napjainkat. Mindamellett a gyógyuláshoz igazán nagy erõvel hozzájárulhatunk, ha hajlandók vagyunk meghallani, mit is akar üzenni. Mire van szüksége a testünkön keresztül a lelkünknek, minek a hiányától szenved? Ha erre rájövünk, elkezdhetjük ezt a hiányt pótolni.

Nagyon gyakran az hiányzik, hogy jók legyünk magunkhoz. Amit mondani vagy leírni ritka könnyû (sokszor én is csak idáig jutok el), megvalósítani viszont sokszor irtózatosan kemény munka.

Gyakran az hiányzik, hogy beszéljünk, a lelkünkben évek óta zajló csatákat kihangosítsuk, és elmondjuk valakinek. Ezt könnyû mondani, de ha valaki kiskorától arra volt kondicionálva, hogy ne higgyen a saját érzéseinek, ha azokat a környezete mindig semmisnek tekintette, akkor ez közel sem egyszerû feladat.

Sokszor szavaink sincsenek, igazán nem tanította meg senki az érzelmekrõl való kommunikációt. Azt hiszem, ez több generáción átívelõ hiányosság a mi kultúránkban. Arról nem is beszélve, hogy gyakran olyan traumákat cipelünk magunkkal, amelyek elfojtva maradnak, esetleg nem is emlékszünk rájuk, éppen ettõl viszont sokáig feldolgozatlanok maradnak, beszélni sem tudunk róluk, és betegítik a testet-lelket.

A test kiáltása címû könyvében Alice Miller pszichológus a következõt írja errõl:

"A testünk olyan élõ lény, aki tökéletesen emlékszik mindenre."

Az elfojtott traumák sejtszinten égnek belénk, és okoznak károkat. Ugyanakkor nem önmagukban a traumák betegítenek, hanem az, ha azokat nem tudjuk kinek elmondani, nem tudjuk kivel megbeszélni, ha nem kapunk együttérzést, vigaszt, feloldozást.

A belénk égetett traumák

Gyakori, hogy a gyerekkorban elszenvedett traumák elfojtásra kényszerülnek. A gyerek pedig nem képes haragudni a szülõjére " aki bántja, megalázza, traumatizálja, molesztálja vagy éppen elhagyja õt ", mert rá van utalva. Ezért a traumájával csak annyit tud kezdeni, hogy saját magát hibáztatja, és elkezdõdik egy betegítõ folyamat.

A gyerek napjai úgy telnek, hogy senkivel nem tud beszélni az érzéseirõl, a haragját teljesen elfojtja, vagy maga ellen fordítja.

És innen kezdõdik egy mérgezõ folyamat, hiszen a saját magunk ellen fordított tudattalan agresszió betegíti a testünket is.

Sokszor hallani, hogy a negatív érzések betegítenek. Alice Miller ezzel szemben rengeteg élettörténet példáját alapul véve azt vallja:

Soha nem a negatív érzelmek betegítenek, hanem az elfojtottak.

Nem a felvállalt, tudatosított harag, düh, szomorúság vagy félelem betegít, hanem az önbecsapás. Amikor ezeket az érzéseket titkoljuk vagy elfojtjuk, a pozitívokat pedig magunkra erõltetjük.

"Elõbb-utóbb belebetegszik az ember, ha elhiszi, hogy azt érzi, amit éreznie kellene, s fáradhatatlanul próbálja nem azt érezni, amit tilos éreznie" - mondja könyvében. A testünk ragaszkodik az igazsághoz, nem lehet becsapni. Amikor másokhoz igazodunk, hogy szeressenek, hogy megfeleljünk, amikor magunkra haragszunk mások helyett, amikor nem létezõ érzéseket próbálunk meg érezni, és létezõket pedig elnyomni, akkor a testünk fellázad.

Test és lélek kezelése

Ha minden testi betegségnél megpróbálnánk nemcsak a testet kezelni, hanem a lelki hátterét is, rengeteget hozzátehetnénk a gyógyulásokhoz.

Ha mögé néznénk, hogy mi volt a testünk segélykiáltásának az oka, mi hiányozhat neki, mi ellen lázadhat, és ezeket megpróbálnánk megadni, nemcsak a lelkünket gyógyítanánk, hanem rajta keresztül a testünket is. Mert a test gyakran a lelkünk közvetítõcsatornája.

A testünk segélykiáltása vagy lázadása soha nem ellenünk van, hanem - Alice Miller szerint - a legigazibb énünknek és életrevalóságunk erejének hiteles kifejezõdése."

Szintén erõsen segíthetjük minden testi tünet gyógyulását, ha találunk olyan csatornát, amelyen keresztül megszabadulhatunk a felgyülemlett óriási érzelmi feszültségtõl.

Fizikai szinten ilyen csatorna lehet a sport, lelki síkon pedig e gondjaink és fõleg érzelmeink kibeszélése, kiírása, táncban, zenében vagy bármilyen mûvészetben való kifejezése. Hatalmas gyógyító ereje van annak, ha az érzelmi káoszt már nem a testünkben vagyunk kénytelenek raktározni, hanem találunk más kiutat.

A lelki "nagytakarítás" hatalmas segítség lehet a testünk jelzéseinek megértéséhez, ezután pedig már könnyebb megadni neki azt, amire lehet, hogy gyerekkora óta sóvárog, és megvédeni mindentõl, ami mérgezõn hat rá.

Vagyis minden olyan kapcsolattól, amiben színlelni kényszerülünk, amiben nem mûködik a valódi érzéseinkrõl való kommunikáció. Ekkor ugyanis újabb és újabb esélyt adunk az érzések testi problémákban való megnyilvánulásának.

Ha megtanuljuk megérteni a testünk üzeneteit, rájövünk, hogy nem akadályozni akar bennünket, hanem tulajdonképpen a legmegbízhatóbb szövetségesünk, mindig, minden körülmények között minket képvisel, a mi védelmünkben lázad.

Elõször finoman, aztán egyre erõszakosabban szól, hogy legyünk végre jók önmagunkhoz, helyezzük magunkat végre a sor elejére. Gyönyörû kérés, egyszersmind hátborzongató, hogy a világ legegyszerûbbnek tûnõ dolga mennyire kegyetlenül nehéz lehet.


Írta: Sebestyén Eszter

Cikk forrása: wmn.hu/wmn-life/50436-soha-nem-a-negativ...amikor-a-test-beszel

elozoeletek.blogspot.com/2019/06/soha-ne...mek-betegitenek.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hete Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 3 napja #5298 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.


A változás szelei




Ne feledd: ami jelenleg körülötted létezik, mind-mind korábbi életeid, tetteid, érzéseid hozadéka. Így talán könnyebb megérteni, hogy a megoldás is Benned van.

Halogathatsz, ameddig csak akarsz, de az élet úgy szalad el a fejed felett, hogy igazán semmit nem élveztél belõle. Vagy a múlton rágódsz, vagy a jövõ miatt aggódsz, és megfeledkezel a pillanatról. Pedig csak a jelen létezik. A múlt már nincs, a jövõ pedig mindig csak jövõ marad.
Ideje kilépni az egészségtelen helyzetekbõl, kapcsolatokból, felégetni a múltat, mely mérgezi lelkedet.

Ne feledd, az idõ nem áll meg, míg összeszeded magad. Az idõ nem áll meg, míg felkészülsz a szeretet befogadására. Az idõ szalad, és egyszer csak azon kapod magad, hogy a lehetõségek szélsebesen haladtak el melletted, és belefásultál a hétköznapokba. Kimenekültél a saját életedbõl.

Találd meg a jelen szépségét, hiszen ha erre hangolódsz rá, egyre több lesz majd belõle. Amire fókuszálsz, kiélesedik. Amire tekintesz, felerõsödik. Ne az aggódást, a félelmet és a bûntudatot teremtsd, hanem találd meg magadban a szeretetet!

Tanuld meg, hogy szerethetõ vagy, Isten egyik csodája. Semmivel nem vagy kevesebb másoknál. A legtöbb, amit tehetsz az, hogy felvállalod végre magad, hogy beragyoghasd a világot.

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.490 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24