header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Tudatosság

Több
6 éve 10 hónapja #5443 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.


Amikor megérted..


Amikor megérted, hogy nem az a fontos, hogy mások elismerjenek, hanem hogy elégedett légy önmagaddal, megszûnik Benned minden görcsös megfelelni vágyás.

Amikor megérted, hogy a többi ember csupán az önmagadhoz való viszonyodat tükrözi vissza, hálás leszel nekik, és nem okolsz majd mást az életedért.

Amikor megérted, hogy senki más nem felel az életedért, és jelen helyzeted a múltbéli gondolataid, tetteid és érzéseid következménye, sokkal jobban odafigyelsz majd rájuk.

Amikor megérted, hogy más emberek csupán saját életük tapasztalatai alapján adhatnak tanácsot, és sosem tudhatják, mi van a lelkedben, sokkal jobban fogsz hinni a megérzéseidnek. Tudni fogod, hogy nincs náluk jobb tanácsadó.

Amikor megérted, hogy nem várhatod, hogy egy másik ember tegyen boldoggá, mert Õ csak azt adhatja, ami Benned van, nem fogsz függni többet senkitõl.

Amikor megérted, hogy senki nem tudja megmondani, hogyan alakul a jövõd, és minden a jelenlegi döntéseidtõl függ, végre teremtõ leszel, és elhagyod a kalitkát.

Amikor megérted, hogy nem szenvedni jöttél a Földre, és tudatos munkával lepakolhatod a múltad terheit, Rád talál a boldogság. Tudni fogod, hogy minden úgy jó, ahogy van. Nem problémákat fogsz látni, hanem megoldásokat. Nem ellenkezel, nem harcolsz, hanem elfogadsz. Tudod, hogy minden szenvedésnek megvolt az oka, és hálás tudsz végre lenni azért, aki valójában vagy.

Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja - 6 éve 10 hónapja #5450 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.


Az emberré válás szabályai



1. Kapsz egy testet

Akár tetszik, akár nem, földi léted egész tartalmára ez a tiéd.

2. Tanulsz


Teljes óraszámban látogatod az Élet nevû szabadegyetemet, ahol mindennap módod nyílik arra, hogy valami újat tanulj. Talán szereted az így szerzett ismereteket, talán lényegtelennek vagy ostobaságnak tartod õket.

3. Nincs balsiker, csak tanulság

A fejlõdés próba szerencse folyamat, azaz kísérletezés. A "sikertelen" kísérletek éppúgy a folyamat részét képezik, mint az "eredményesek".

4. A lecke addig ismétlõdik, míg nem tanulsz belõle

Ugyanaz a lecke a legkülönbözõbb formákban kerül eléd, amíg meg nem érted a tanulságot. Miután felfogtad, továbbléphetsz a következõhöz.

5. A tanulásnak soha nincs vége


Minden életszakasznak megvannak a maga leckéi, tanulságai, amelyek várnak rád, ha megéred azt a kort.

6. Semmivel sem jobb "ott", mint "itt"

Mire eljutsz "oda", az "amott" még vonzóbbnak tetszik.

7. Mások pusztán éned tükörképei

Semmit sem szerethetsz vagy gyûlölhetsz valaki másban, ami ne azt tükrözné vissza, amit magadban szeretsz vagy gyûlölsz.

8. Rajtad áll, hogy mihez kezdesz az életeddel

Rendelkezésedre áll minden eszköz és erõforrás. Tõled függ, hogy használod õket. Tiéd a választás joga.

9. A válaszokat magadban találod.


Az élet kérdéseire magadban lelehetsz feleletet. Nincs más dolgod, mint nézni, hallgatni és bízni.

10. Mindezt úgyis elfelejted.


Írta: Chérie Carter-Scott


www.facebook.com/utmutatoaleleknek1/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja - 6 éve 10 hónapja #5452 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.


Jelek az Univerzumtól



Lehet, hogy sokszor érezted már, hogy olyan jól jönne egy kis segítség a nehéz idõkben. - Ha valaki megmondaná, merre indulj, mit tegyél, hogy magad mögött hagyd a sötétet.

Hiába kérsz, úgy érzed, nem kapsz. Nem kiabálja füledbe senki a megoldást. Kérdezel, és a válasz csak a néma csend.

Pedig hidd el, az Univerzumban rend van. Az õrangyalod megérzések formájában mindig üzen Neked. Amikor megtörténik egy esemény, azonnal megszólal Benned a kis hang: ÉREZTEM!

Meg kell tanulnod bízni az ösztöneidben. Érzéseid mindig elvezetnek oda, ahová menned kell. Ne késlekedj, ne kételkedj, csak kövesd az útmutatást.
A hirtelen megjelenõ érzések mindig jelzésként szolgálnak. Arra figyelj, hogy amikor összeszorul a gyomrod, vagy bizsereg a mellkasod, milyen gondolat futott át rajtad éppen.

A jel mindig az, amit annak vélsz. Nekem van egy nagyon jól bevált módszerem, amit elég sûrûn alkalmazok. Ha döntés elõtt állok, vagy bizonytalan vagyok, akkor kérem az Univerzumot/Istent, hogy küldjön nekem X idõn belül 3 jelet, ami segít nekem a döntésben. Mindig hozzáteszem azt is, hogy segítsenek abban, hogy felismerjem ezeket a jelzéseket. Ugyanis sokszor elsétálunk a jelek mellett.

Ha többször visszaköszön valami az életedbe, az egyértelmû jelzés lehet, hogy az adott dologgal feladatod van. Pl. ha háromszor kerül szemed elé ugyanaz az újsághírdetés. Ha több éjszakán keresztül ugyanazzal kapcsolatban álmodsz. Ha kizárólag ugyanolyan nevû vagy jegyû emberkékkel ismerkedsz.

A jeleket csak Te tudod megfejteni, csak Te tudhatod, milyen tanulnivalót hordoznak Számodra. Egy biztos: oda kell figyelni rájuk.

Van, amikor egy dal, egy újságcikk, vagy akár egy kifestendõ kép próbál kommunikálni Veled. Kinyitod a könyvet és ott van Számodra az üzenet. Még a könnyed is kicsordul, úgy a lelkedbe mar.

Figyeld meg, hol járnak egész nap a gondolataid, mely nótát dalolászod magadban. Vajon mit üzen Neked?

A testi tünetek szintén egyértelmû jelzések, amin keresztül lelked üzen Neked. Felhívja figyelmed a negatív gondolati programokra, amiktõl itt az idõ megszabadulni. Tudatni akarja Veled, hogy szabadulj meg az önbüntetéstõl.

Pihenj meg egy kicsit a hétköznapok forgatagában, kapcsold ki magad, és figyelj a lelkedre. Ott van minden kérdésedre a válasz, hidd el. Õrangyalod ott van Veled, fogja a kezed. Figyeld a jeleket, így nem fogsz eltévedni soha.

Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja #5457 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Megérzések


Hidd el, megérzéseid mindig elvezetnek oda, ahová menned kell. Születésed elõtt kijelöltél önmagad számára egy utat.

Megírtad, kivel, mikor és hol fogtok találkozni. Leosztottad a szerepeket, hogy ki mire fog megtanítani. Az egyetlen irányjelzõ ahhoz, hogy mindig a megfelelõ idõben és helyen légy, a MEGÉRZÉSED.

Lelked pontosan ismeri azt a tervet, amit magadnak készítettél. Ha jobban figyelnél rá, kevesebbszer tévednél el, ritkábbak lennének a kerülõutak. Ha mernél szíved szerint élni, rájönnél, hogy az életed egy csoda.

Tudnád, hogy minden megtapasztalásra szükség van, és ha nem hadakozol, hanem együtt mûködsz a sorssal, mindent csupán egy megoldandó feladatnak tekintesz majd, nem Isten csapásának. Tudod, hogy Te akartad mindezt megtapasztalni, és ha ezt elfogadod, a megoldás is azonnal kínálkozik majd.

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 9 hónapja #5492 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Nincsenek véletlenek..



Az életben nincsenek véletlen találkozások és események. Minden egy elõre meghatározott terv alapján zajlik. Hogy hol a szabad akarat? Ott, ahol létrehoztad a tervet. Szabad akarat az is, hogy mihez kezdesz a találkozásokkal. Lelked elvezet azokra a helyekre, ahol találkoznod kell azon karmikus társakkal, akikkel kölcsönösen tanítjátok egymást.

Ha elfogadnánk ezt, sokkal nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabbak lennénk. Ha hinnénk abban, hogy minden okkal történik, és mindennek célja van, akkor nem rágódnánk, hanem ráéreznénk a miértekre.

Úgyhogy ne aggódj, aki a Tiéd, Rád talál. Akit Neked szántak, a megfelelõ idõben megérkezik és nem megy sehova. Bizony, van olyan, aki Érted született meg. Közösen kell megalkotnotok valamit, amit élettervnek hívunk. Ti együtt vagytok erõsek. Együtt vagytok egészek. Õ az, akit Isten azért küldött, hogy feledtesse Veled a sok megpróbáltatást, hogy segítse leoldozni Rólad a láncokat, és újra hitet, bizalmat adjon az élethez.

Nincsenek véletlenek. Így ne hadakozz, fogadd el az Univerzum ajándékait. Fogadd el, ha valaki megjelenik, azt is, ha eltûnik. Mindkettõnek célja van. És sokszor csak késõbb jössz rá, hogy amit tragédiaként élsz meg, tulajdonképpen isteni szerencse...

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 9 hónapja #5518 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Életünk tanítói



Ha valóban kutatod, hogyan találd meg az élet fontos kérdéseire a választ, rá fogsz jönni, hogy minden körülõtted élõ ember, akivel utad során találkozol, a tanítód.

Lehet, hogy elsõként nem a párod által tapasztalod meg a feltétel nélküli szeretetet, hanem egy apró kisgyermektõl.

Lehet, hogy nem édesapád tanít meg kiállni Önmagadért, hanem egy olyan ember, aki csúnyán megszégyenít.

Ha nem jössz rá a felnõtté válásod folyamatában az önszeretet fontosságára, majd megtanítja Veled egy olyan lelkitárs, aki sokat bánt, tükröt tartva eléd.

Hidd el, nem az segíti leginkább a fejlõdésedet, aki folyton dícsér és kedves Veled.

Azok által tökéletesedsz, akik kibillentenek az egyensúlyodból és megmutatják, hol van még munka magadon.

De ez egy cseppet se tántorítson el Téged! Nem az a spirituális ember, aki egész nap otthon meditál, hanem aki bátran megy ki az életbe, konfrontálódik és folyamatosan tanul emberi kapcsolatai által.


A tudatos ember nem csupán jószívû, de gyakorlatias is. Ugyanúgy viselkedik közösségben, mintha egyedül lenne. Nem ijeszti meg a világ kegyetlensége, hiszen tudja, hogy minden embernek megvan a helye az életben. Tudja, hogy egyetlen emberi kapcsolódás sem történik véletlenül, és minden ember a tanítója.

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 1.164 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24