header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Az Élet....

Több
17 éve 6 hónapja #370 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
A mindennapi élet

Apa és lánya legmagasabb szirt tetején élt.
Mivel a patak a hegy lábánál folyt, nap- ,mint nap megmászták a kaptatót-fent laktak az égben, de az életet a föld mélységébõl merítették.

Egyszer, miközben vállukon cipelték a vizet, mindkettõjük vödre megrepedt. Nem vették észre , így mire felértek a hegytetõre, egy csepp sem maradt. Amikor házuk kapujában feleszméltek, a férfi mérgesen rúgott bele a vödörbe. A lánya azonban csak elmosolyodott és szelíden megszólalt:

- Az élet ad, és elvesz, anélkül, hogy elfogadni vagy elengedni akarnánk. Most csak azért szenvedsz, mert látszólag ellened tör, de.
A lány az útra mutatott, ahol nedves foltok jelezték lépteik nyomát, a porban.
- Mi csak megszokásból cselekszünk. Azon sémák szerint, amelyekrõl azt gondoljuk, hogy biztosítják számunkra a holnapot. De nézd csak mi történt ! Most, hogy a véletlen közbeszólt, a homokból élet sarjadt: amit tõlünk elveszett, halott magvakba csempészett életet.

Nem akartad, nem ezt akartad, de mégis megtörtént, és könnyen lehet, hogy amikor már nem lesz erõnk felhozni a vizet, ezek az akaratlan termett növények, bíztositják majd a túlélésünket.
Azért szenved, kesereg és gyötrõdik az ember, mert csak azt látja, mit látni képes.
Viszont a Sors önnön vakságának köszönhetõen tévedhetetlen- így hát a boldogság kulcsa az, ha becsukod a szemed , és meglátod az Életet !
(szerzõje ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #483 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
Az Élet (Teréz Anya)

Légy független, gondolkodó létezõ. Ne csak nézz, láss is. Ne higgy el mindent, amit mondanak, inkább járj utána. Szeresd felebarátodat, mint tenmagadat! Ne légy haragvó, bosszúálló, bocsáss meg mindenkinek, és kérj bocsánatot, ha hibát követtél el.
Kutasd és találd meg Boldogságod ebben az életben. Légy önzetlen. Tiszteld az õsi tudást, a bölcseket, találd meg saját gyökereidet, mert csak így élhetsz teljes életet. Ne fordíts hátat senkinek. Élj tisztán és igazul. Lásd meg, találd meg az Egy-séget mindenben és mindenkiben. Teremts Rendet önmagadban, ezzel a környezetedben és így a Világban.
Szeresd és tiszteld önmagadban, embertársaidban és minden létezõben a Halhatatlan Isteni Szellemiséget és Lelkiséget. Hintsd az Isteni Szeretetet, Te magad legyél a Fény, amely beragyogja az Életet. Az élet Élet-Éljed.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #589 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
Élet a születés után

Egy várandós anya két gyermeket hord a méhében. Az egyik egy ,,kis hívõ'', a másik egy "kis szkeptikus". A szkeptikus azt kérdezi:
- Te hiszel a születés utáni életben?
- Hát persze. - mondja a kis hívõ. - Az itteni életünk arra való, hogy felkészüljünk a születés utáni életre, hogy elég erõsekké váljunk arra, ami ott kint vár bennünket!
- Hülyeség! - mondja a szkeptikus. - Ez nem igaz! Hogyan nézhet ki a kinti, külsõ élet?
- Pillanatnyilag még nem tudom, - mondja a kis hívõ - de biztos sokkal világosabb, mint itt bent! Talán, lehet, hogy a szánkkal fogunk enni és a lábunkon fogunk járni!
- Nonszensz, lehetetlen! - mondja a szkeptikus. - Megyünk a lábunkkal és eszünk a szánkkal?! Micsoda hülyeség! Ez egy fura ötlet, hogyan is mûködhetne! Itt van a köldökzsinór, ami biztosítja a táplálékot. Nem lehetséges élet a születés után, hiszen ez a zsinór már így is túl rövid!
- Hát persze, hogy mûködni fog, csak minden egy kicsit másként fog kinézni. -mondja a kis hívõ.
- Sohasem fog mûködni! - véli a kis szkeptikus. - Még soha senki nem tért vissza a születés után! Születés után vége az egésznek! Az élet nem más, mint egy nagy sötét tortúra!
- Még ha nem is tudom pontosan, milyen lesz a születés utáni élet, - mondja a kis hívõ - de azt tudom, hogy találkozni fogunk az édesanyánkkal, és õ nagyon vigyáz majd ránk!
- Anya?! Te hiszel egy anyában? Hol van? - kérdezi a kis szkeptikus.
- Itt van körülöttünk, mi benne vagyunk, és általa létezünk, nélküle nem létezhetnénk! - válaszolja a kis hívõ.
Mire a kis szkeptikus:
- Soha nem láttam még semmilyen anyát! Nincs is ilyen!
A kis hívõ elgondolkozik egy pillanatra.
- Néha, amikor nagyon csendben vagyunk, hallhatod, ahogy énekel, vagy érezheted, amikor megsimogatja vállunkat! - mondja aztán halkan. - Mindenesetre én hiszem, hogy az igazi életünk a születés után kezdõdik!
(szerzõje ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 4 hónapja - 15 éve 4 hónapja #714 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
Keresd az Életben mindig a szépet



"Keresd az életben mindig a szépet!
Ragadd meg azt is, amit más észre sem vesz!
S ha cudar is sokszor az élet,
Mindig találni benne kedveset, szépet!"

S ha azt érzed, hogy senki sem gondol Rád,
s ha azt érzed, hogy egyedül vagy,
valaki akkor is figyel és szeret
még akkor is ha távol vagy...
(szerzõje ismeretlen)




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 4 hónapja - 17 éve 4 hónapja #773 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
Az Élet titka


Az élet titka: imádság, munka, szolgálat. Az emberektõl semmit sem várni, csak adni! Istentõl csupán erõt kérni a körülmények neki tetszõ elviseléséhez és naponta mindent õszinte szívvel kezébe helyezni.

Tapasztalatom szerint ez szinte csodákat eredményez. Végül türelem, mert az élet folyamat, és a hûséges, jó szándékú törekvés egyszer termésbe fordul, "automatikusan", magunk sem tudjuk, hogyan. Ez minden nehézség, szenvedés, kudarc ellenére a békés, boldog, harmonikus élet titka. ..."
(szerzõje ismeretlen)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 4 hónapja - 17 éve 1 hónapja #885 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Az Élet....
Az Élet lényege


Ha akarjátok, itt helyben megmagyarázom, mi az élet lényege, mi az élet titka és értelme. Ne fussatok ábrándok után, ne törekedjetek címre, vagyonra! Évtizedek idegölõ munkája kell ezek eléréséhez, s egyetlen éjszaka elrabolhatja tõletek. Õrizzétek meg fölényes egykedvûségeteket az élettel szemben, ne rettegjetek a bajoktól s ne sóvárogjatok a boldogság után, hisz úgyis mindegy: a keserûség nem tart örökké, s ami édes, az sem fenékig az. Örüljetek, ha nem fáztok, s ha éh és szomj nem gyötör benneteket, ha nincs megroppanva a gerincetek, ha lábatok járni, kezetek fogni, szemetek látni, fületek hallani képes - van-e még, akire irigykednetek kellene? Ne irigyeljetek másokat.

Aki irigy, elsõsorban önmagát emészti. Dörzsöljétek meg a szemetek, mossátok tisztára szíveteket, s becsüljétek, nagyon becsüljétek meg azokat, akik szeretnek benneteket, akik jó szívvel vannak irántatok. Ne bántsátok, ne szidalmazzátok õket, ne váljatok el tõlük haragban.
(Alekszandr Szolzsenyicin )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.454 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24