Éld az életed - teljesen
(régebbi Elixírbõl vett cikk)
Ha ma megtudnád az orvosodtól, hogy ez lesz életed utolsó éve, vagyis csak egy éved van hátra, mit csinálnál?
Nos, miért várnánk egy végzetes betegségre, egy diagnózisra ahhoz, hogy végre eszünkbe jusson, hogy teljes életet éljünk?
Micsoda szörnyû pazarlás! Micsoda szívszaggató lelki szegénység, hogy soha nem értékeltük igazán, soha nem méltányoltuk teljesen, soha nem fejeztük ki mély hálánkat azért, hogy élünk! Ünnepelnünk kellene naponta, hogy milyen csoda az élet és az, hogy kihívásaival, megoldásra váró feladataival, fejlõdéseivel egy idõre kölcsönbe adatott nekünk, csak azért, hogy egy kis ideig tisztelettel, elbûvölve, köszönettel, ámulattal használhassuk, élvezhessük, kipróbálhassuk! De mit teszünk ezzel a csodával? Elherdáljuk, nem értékeljük, elégedetlenkedünk, panaszkodunk, reklamálunk, rongáljuk, eldobjuk...
Azt ajánlom, ne várjuk meg azt a végzetes pillanatot, amikor valaki azt mondja nekünk: "Csak egy pár hónapja van már hátra, készítsen egy végrendeletet és rendezze el dolgait". Az már egy kicsit késõ. Sokkal célszerûbb lenne most élvezni és tiszteletben tartani az élet csodáját, a jelenben élni, és azt olyannak elfogadni amilyen, illetve olyannak, amilyenné napról-napra mi alakítjuk.
Szóval ne halogassunk semmit, az örömet, az életet, a fejlõdést, a boldogságot. Az utóbbi nem abból áll, amit pénzzel meg tudunk vásárolni, hanem abból, hogy érezzük, tapasztaljuk önmagunk átalakulását azzá a jóindulatú, szeretetteljes, segítõkész és egyre bölcsebb, egyre harmonikusabb, csodálatos személlyé, amilyennek eredetileg születtünk, és melynek kifejlesztése az életfeladatunk.
Az emberiség nagy része úgy él, hogy majdnem soha sem kóstolja meg valódi életét, a mély, igazi érzéseket, a spontán lelkesedést, mások iránti empátiát, hanem csak azt, ami agya, ítéletei, illetve elõítéletei, véleménye, elképzelése, elvárása, intellektuális "magyarázatai", elemzései szûrõin át már megszûrt.
(ismeretlen szerzõ)
--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.