Elõzõ folytatása
Teljesen érthetõ ilyenkor, hogy a velünk együtt élõ partner szóvá teszi észrevételeit, és igazából nem érti mi zajlik bennünk.Nem tudja, hogy az az ember akit ismer, kivé változik, mi motiválja cselekedeteit, mi mozgatja élete fonalát.Döbbenten, megszeppenve áll az események láncolata elõtt, és nem tudja, hogy õneki ebben mi lett a szerepe, hol az õ helye.Különféleképpen reagál a történésekre,- a kétségbeeséstõl a dühig minden megnyilvánulás elõtörhet belõle.Ha az õ szemszögébõl nézzük a dolgot, teljesen érthetõvé válik számunkra, hogy egy kétségbeesett folyamat részesévé vált, amelyben nem tudja, hogy a megváltozott szerepben õ most milyen helyet foglal el. Minden, ami eddig biztos pontként volt jelen életében most bizonytalanná válik körülötte.
A szeretet társ mássá válik, egy olyan tulajdonsága feslik fel a mélyen elnyomott részekbõl, amelyet eddig õ még nem ismert.Természetes, hogy ilyenkor ösztönös védekezésbe megy át, és nem tud azonosulni azzal a teóriával, azzal az életszemlélettel amit párja képvisel. Sõt egyre távolabbra húzódik tõle, és a legrosszabb esetben egy távolodási reakció lép életbe, és ez rányomja bélyegét a kettõjük szoros kapcsolatára.
A másik fél, aki az átváltozási, felismerési folyamaton megy keresztül, döbbenten konstatálja ezt a reakciót, és nem érti, hogy a párja miért nem tudja megérteni õt,- hisz számára teljesen természetes az a tény, hogy egy új világot fedezett fel magában, feleszmélt és egy keresési folyamat alakult, vette kezdetét.Nehéz ebben az esetben a két különbözõ szemléletmódot közös nevezõre alakítani.Sok esetben nagyon fontos a türelem és a tolerancia. Fontos, hogy megértõk legyünk és próbáljuk beleképzelni magunkat társunk helyzetébe.Ha végképp nem megy közös nevezõre hoznunk a dolgokat, és azt érezzük,- hogy megértõbb társra vágyunk, olyanra, akivel együtt kiteljesedhetünk, aki megérti újdonsült átalakult lényünk, segít az útkeresésben, társunkká válik lélekben, és egy célokat keresünk,- akkor az a helyes, ha elõbb-utóbb ezt õszintén feltárjuk.Addig, amíg a párunknak nem okozunk mélyebb sebeket.Ez a folyamat senki számára sem lesz könnyû, és általában a külvilág sem könnyíti meg a kialakult helyzetet, mert az is kasztokra bomlik.
Lesz olyan ember aki az útkeresõt képviseli, védelmezi, neki ad igazat, és lesz olyan is aki teljességgel ellene hat.
- Mit tehetünk ilyenkor?
Mélyen magunkba nézünk. Mi az amit elbír a lelkünk, mi az amit megtagad, és már nem képes tovább élni abban a morálban, abban a kialakult helyzetben.Ez a fenti idõszak akár hosszúra is nyúlhat, éveink mehetnek rá... Ez mindig attól függ, mennyire merjük felvállalni magunkat, milyen mélységig vagyunk képesek változtatni élethelyzetünkön.
Így vagy úgy de elõbb-utóbb lépnünk kell.
Együtt vagy külön, ez sajnos nem minden esetben rajtunk múlik.Adódhatnak olyan helyzetek, amikor már minden tõlünk telhetõt megpróbáltunk annak érdekében, hogy párunkkal együtt haladjunk tovább,- elképzeléseink, kitûzött célunk felé, azonos értékeket, értékrendet képviseljünk. Azonos legyen az életszemlélet, a tervezett jövõ amelybe lépünk.Ennek ellenére a közös út sajnos nem minden esetben alakul elképzeléseink szerint.Életünkben vannak olyan személyek, és õk lehetnek számunkra a legkedvesebbek, akikkel csak bizonyos ideig, bizonyos folyamat, élethelyzet megéléséig volt közös dolgunk, s innentõl fogva a SORS AKARATA által útjaink különválnak, és újabb tapasztalatokkal, megélésekkel gazdagodnak.
Ha társunk nem kíván részt venni a mi értékrendjeink szerint kialakított életünkben,- akkor egy hosszú, nehéz távolodási folyamat veszi kezdetét, ami általában elválással végzõdik. Az lenne a legjobb ebben az esetben, ha még szeretetben, tiszteletben történne meg mindez.Tiszteletben tartanánk a másik tudatosságát, megváltozott életszemléletét,- vagy éppenséggel azt, hogy õ nem akar változni, velünk együtt fejlõdni,- ez az õ akarata, az õ döntése,- és útjaink szépen, csendben, szeretetben különválnának.Azonban van még egy dolog, amirõl nem tettünk említést, - a gyermekekrõl, akik belõlünk fakadnak. Õk elõször csendes szemlélõi, aztán szenvedõi ennek az egész folyamatnak.Nem értik mi az ami történik körülöttük, a biztos meleg családi fészek mivé változott.Célravezetõ, ha minden esetben éreztetjük velük a szeretetünket, azt, hogy az irántuk érzett szeretet soha nem fog megváltozni, átalakulni, mássá válni, akármi is történik velünk.A Családban kialakul egy rendezõdési folyamat, és így vagy úgy, ha meghoztuk a döntést, - egy új életszakasz indul életünkben.Ebben az új életszakaszban meg kell találni valódi énünket.Újra meg kell találnunk személyiségünket, egyéniséggé változtatni, és úgy beilleszteni a társadalomba.
Sok idõ mire egy teljes énkép feltárul elõttünk, és hosszú útkeresés, amelyben megjárjuk életünk mélyebb bugyrait, - mélységeket, fájdalmakat, küszködéseket, és rádöbbenünk, hogy jól avagy rosszul cselekedtünk.Nem csak a jó cselekedetek által haladunk elõre, a rossz megélése is része életünknek, amelybõl tanulunk, amibõl többé válunk, - hiszen amikor a rosszat megtapasztaltuk, felismertünk, akkor igyekszünk azt az utat már elkerülni, és ugyanabba a mederbe nem belépni.Az útkeresõ ember élete nem éppen könnyû, folyamatos tanulás a része.
Tanul a hibáiból, cselekedetei által halad elõre, megélt tapasztalatai által bölcsebb lesz. Megélt bölcsességével tud másoknak utat mutatni, ha kell irányt adni. Lelke fejlõdik, Szellemével összekapcsolódik, és nagy felismerésekre tesz szert. Az élet mélységeit már másképp látja, lépésrõl lépésre átértékel dolgokat. Nem a körülötte lévõ világot hibáztatja élete boldogulásáért, hanem mindezt átértékelve alakít ki egy olyan bölcs életszemléletet, amely által önmagát középre helyezi,- megnézi mi motiválja, mi viszi elõre, és mi az a cselekedet, az az élethelyzet amellyel õ maga mások segítõjévé válhat.Ahogy telnek múlnak az évek, dolgait átértékeli és más szemszögbõl nézi.Egyre közelebb kerül az értelemhez, mint az érzelemhez.Egyre inkább megérti szülei viselkedését, (viselkedési hibáit), és azt, hogy bizonyos helyzetekre miként reagáltak.Egy bölcs szemlélõdõ életmódot alakít ki, egyre többet foglalkozik ISTENNEL.
Lassan az öregkor kezdetébe lép be;
Átlát a fátylon, és fátylon túl felfedezi azt a csodát amelyet eddig csak elképzelt,- de most már tudja, hogy részese lehet,- mert az ÉLET egy misztérium, és mi abban a szereplõk vagyunk.Eljátsszuk saját szerepeinket, aztán megyünk tovább, hogy egy másikat alkossunk. Átlépünk egy újabb valóságba, egy újabb testbe, és ez a körforgás mindaddig szüntelen, amíg mi magunk is a TELJESSÉG, az EGÉSZ részeivé nem válunk.
Ekkor HAZA ÉRKEZTÜNK, OTTHON VAGYUNK, megérkeztünk, a TELJESSÉG RÉSZEIVÉ VÁLTUNK, EGGYÉ alakulunk és EGYSÉGET alkotunk.
Írta: Feketéné Lendvai Katalin