.részlet
A kegyelem energiáit is hívhatjátok életetekbe. Az isteni kegyelem energiája a legnagyobb erõ, ami ezen a bolygón létezik! Körbeveszi a Földet, ezért mindig hozzáférhetõ. A kegyelem egy nagyon személyes lény, akit mindig hívhattok. A kegyelem az ezüst sugár szelleme, akinek az energiája úgy néz ki, mint a csillogó, áttetszõ hó, vagy a tündérpor. Ha ezt látjátok az energiamezõitekben, akkor tudjátok, hogy veletek van az isteni kegyelem.
A kegyelem az az isteni erõ, amely lehetõvé teszi számotokra, hogy minden MOST-pillanatban tökéletesen szakíthassatok a múlttal. Nyomatékosan szeretnélek kérni benneteket, hogy ne akarjátok a batyutokat feldolgozni, vagy megjavítani. Az univerzum belsõ képeitekkel, hiedelmeitekkel tökéletes összhangban alakul. Ha tehát azt hiszitek, hogy veletek valami nem stimmel, és titeket rendbe kell hozni, akkor az univerzum folyamatosan ennek megfelelõen alakul körülöttetek. Tegyük fel, hogy fel akarod dolgozni az ebben az életben létrehozott batyudat (vagyis karmádat). De azután jönnek az elõzõ életekbõl származóak. Azután pedig a más bolygókon összegyûjtött batyuid. Végül pedig a Föld karmája. Kérlek, hagyd ezt abba! A kegyelem ereje jelen van ezen a Földön, ezért ez felesleges erõfeszítés. Kérlek, fogadd el, és be, hiszen ez a te legnagyobb erõforrásod!
Használd a kegyelmet életed minden területén. Ha leáll az autód az út közepén, akkor mondd azt: Kegyelem, kérlek, indítsd be a motort! Mi kegyelemnek nevezzük az isteni kenõanyagot. A kegyelmet valóban minden helyzetben használhatod, és õ örül, hogy segíthet hiszen végül is õ a ti isteni kifejezõdésetek. Ha tehát azon kapod magadat, hogy valamit fel akarsz dolgozni, akkor hagyd abba, és hívd a kegyelmet. Bolygótokon nagyon gyakran elõforduló minta a: Ha nem tettem volna ezt vagy azt, akkor most én is felemelkedhetnék a fénybe. Itt újdonsággal szolgálhatunk nektek. Amíg megpróbáljátok rendbe hozni magatokat, addig sehová sem mentek. Úgy vagy tökéletes, ahogyan vagy: egy hatalmas, több dimenziós mester vagy az ébredés különbözõ stádiumaiban. A bolygó olyan gyorsan fejlõdik, hogy képtelenek vagytok feldolgozni karmátokat és korlátaitokat. A karma csak a karma-játszma illúziója. Különbség van a problémák kegyelem általi megoldása és a tagadás között. Semmi esetre sem arra szólítunk fel benneteket, hogy realitásotok bármely részét is le- vagy megtagadjátok. Amikor kapcsolatba kerültök testi tudatotok, vagy humángenetikai tudatotok különbözõ részeivel, akkor sok mindennek kell kifolynia fizikai testetekbõl (szégyen, bûntudat, félelem, kétség). Az emberi kollektív tudatban külön van elraktározva minden emberi tapasztalat, ezért örökké a múltban kellene élnetek.
A kegyelem mindig MOST van. Ha szellemeddel mindig a MOST-ban vagy, és a szellemed a humángenetikus tudatba vezet, akkor a fizikai test realitásából fogod kifejezni magadat. Ez mindig megtörténik, hála a kegyelemnek, mert ez teszi lehetõvé, hogy egyszerûen csak elengedd ezeket a dolgokat. Fejezd ki, és menj tovább. Ha valamit fel akarsz dolgozni, helyre akarsz hozni, az mindig a múltban tart, és mindig elemeztet veled valamit, amit aztán a jövõbe hurcolsz magaddal. Akkor sohasem vagy a MOST-ban. Hívd a kegyelmet!
Erõsen érezzük, hogy a bolygó fénybe való emelkedése sok vidámsággal jár. Ezért részt veszünk benne. Mindnyájan több ezerszer végigcsináltátok már ezt a folyamatot, és most megint megteszitek, hogy megint élvezzétek. Az egyetlen irány megtalálása is örömöt jelent. A benned játszódó fénytest-melódia nagyon õsi. Minden alkalommal, amikor egy testtípus a fénybe emelkedik, ez egy teljesen új tapasztalat. A bolygó sûrûségétõl, kollektív tudatától és a rajta élõktõl függ, hogy mi történik, amikor a bolygó a fénybe emelkedik. Egy bolygó nem emelkedik mindig a fénybe, amikor a lakói felemelkednek. Ez alkalommal azonban a Föld is felemelkedik. És ez az oka annak, hogy miért összpontosul oly sok minden a Földre: hogy segítsenek neki az átmenetben. A Föld úgy egyezett bele a karma játszmába, hogy ígéretet kapott arra, hogy a végén õ is felemelkedhet. Az ígéret most beteljesül.
forrás:
Szabó Judit: Az Egység hívása (Magánkiadás, 2004)