header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

A karma

Több
12 éve 4 hónapja #3832 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.

42 perces film a karmáról





--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #3848 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.


A KARMA 12 KEVÉSBÉ ISMERT TÖRVÉNYE, AMI MEGVÁLTOZTAT

A mai ember sokat tud, csak egyet nem, a legfontosabbat: azt, hogy honnan jön és merre tart. Nem tudja, miért született, miért hal meg. Erre ad választ a karma, amely nem más, mint az igazság okkult törvénye.
A karma szanszkrit szó, amely cselekvést jelent. Jelentéstartalma mégis sokkal mélyebb: a cselekedetekbõl fakadó, visszaható tett-következményeket takarja. Vagyis arra utal, hogy minden egyes cselekedetünk meghozza a maga gyümölcsét.
A cselekedetek következményeit az ind hagyomány is szó szerint gyümölcsözõnek (kusala) vagy terméketlennek (akusala) hívja, ami arra utal, hogy tetteink egy része jó irányba terelnek bennünket, míg más cselekedeteink rossz irányba visznek. Az irányvételt pedig alapvetõen a szellemi felébredés, a létforgatagból való megszabadulás, a megvilágosodás szabja meg.

A véget nem érõ vándorlás

A karma tanítása szerint mindaddig vándorlunk a véget nem érõ újjászületések láncolatán át, amíg hosszú-hosszú vándorlása során el nem sajátítjuk mindazokat az erényeket, amelyek tanulása miatt megszülettünk. Az ind hagyomány szerint meglehetõsen sok világ létezik, és a Föld bolygó, a maga emberi világával messze nem a legtökéletesebb. Ahhoz viszont, hogy egy ember, egy magasabb rendû világba léphessen, elõször ennek a világnak az iskoláját kell, hogy kijárja. Egy-egy élet, egy-egy osztálynak felel meg, és a következõ szintre csak akkor léphet valaki, ha már az odavágó leckét megtanulta és arról számot adott.


A karma: tükör

A karma törvénye igen egyszerû: pontosan azt tükrözi vissza, amit az egyénnek még meg kell tanulnia. Ha valaki mondjuk túlzottan fösvény, és nehezére esik az adakozás, a karma törvénye olyan helyzeteket teremt számára, ahol szükségszerûen el kell, hogy osztogassa a vagyonát. Ily módon "kényszeríti" rá, hogy az adakozást megtanulja. A törvény nagyon egyszerû: ha képtelenek vagyunk adni, adnunk kell majd. Ha képtelen vagyunk kapni, mindenkitõl kapni fogunk. Ha erõszakosak vagyunk, velünk is erõszakos dolgok történnek. Ha szeretet van bennünk, szeretetet kapunk a világtól. A karma nem más, mint tükör. Önmagunk tükre, amelyben megnézhetjük, mit kell megtanulnunk.

A legerõsebb törvény

Sokan úgy vélik, hogy a karma valamiféle végzet. Talán maga az egyéni sors, amely megváltoztathatatlan módon minden embernek születésénél fogva rendeltetik. És noha valóban minden emberhez rendeltetik egy sors, egy valódi végzet, a karmának ehhez semmi köze. A karma törvénye egyszerûen olyan, mint bármelyik természettudományos törvény. Mint mondjuk a gravitációs vonzás törvénye: ahogyan minden test vonzza a másikat, úgy vonzza minden cselekedet a maga cselekedet-párját. És míg a gravitációs vonzás a maga ellentét-párját vonzza magához, a karma a hasonló töltésû cselekedetet vonzza be. Ezért olyan rendkívül erõs törvény, és ezért olyan fontos, hogy mindenki tisztában legyen a létezésével. Egyszerûen nem lehet csak úgy, következmény nélkül bármit megtenni a világban. És míg sokan abban bíznak, hogy nem derül ki az, amit tettek, a valóságban semmi sem marad a maga következménye nélkül.



A mérleg serpenyõje

Az ind hagyomány azt is tanítja, ha valami nem hozza meg a maga gyümölcsét még ezen az életen belül, a cselekedetért járó jutalmat vagy büntetést akkor is megkapjuk. Ha kell, életeken át elkíséri az egyént, amíg kellõ alkalom nem nyílik, hogy adósságát letörlessze. Ezzel együtt a karma nem holmi kegyetlen guillotine, amely könyörtelen módon lesújt a bûnösökre, amikor arra alkalom adódik. Sokkal inkább egy mérleghez hasonlatos eszköz, amely folyamatosan egyensúlyban tartja a cselekedeteket. Ha tehát valaki folyamatosan erényes dolgokat cselekszik, a mérleg serpenyõje lassan visszaáll, hiszen a korábban elkövetett helytelen cselekedeteket ezzel ellensúlyozza.

Egyszerre isteni és ördögi

Érdekes gondolat adódik ebbõl a példából, mely szerint a karma célja, hogy a mérleg nyelve egyensúlyban legyen. Azaz nem az öncélú jócselekedetek halmozása a karma törvényének üzenete! Hanem az, ahogy egy helyen Arisztotelész is fogalmaz Nikomakhosz nevû fiának írt etikai útmutatójában, hogy az ember mindig a helyes mértékkel mérve cselekedjen. Azaz, amikor kell, legyen józan, amikor kell, legyen mámoros, amikor kell legyen racionális és értelmére hagyatkozó. Amikor kell, dobja sutba a gondolkodást és hallgasson a szívére. Goethe-i értelemben legyen egyszerre isteni és ördögi, és Nietschze szavaival szólva egyszerre éljen benne Apollón józansága és Dionüszosz részegsége. Talán ezt a legnehezebb megcselekedni. Ebben a kettõsségben egyensúlyt találni jelenti az emberi mértéket, és a karma törvények furfangos talányát.

Ki mint vet, úgy arat

A nyugati hagyomány sok szempontból hajlamos félreérteni, vagy félreértelmezni a tett-következmények tanítását, pedig az evangéliumok idevágó tanítása teljesen egyértelmû: "úgy szeresd felebarátodat, mint tenmagadat", azaz tedd azt másokkal, amit magaddal is cselekednél, hiszen a következménye tereád száll. Ez szükségszerûen nem jelenti, hogy mindig jót kell cselekedni másokkal, csak annyit, hogy a cselekedetek földjén is "ki mint vet, úgy arat". Amit másokkal cselekszünk, azt kapjuk vissza. Ahogyan a világhoz viszonyulunk, úgy viszonyul hozzánk is a világ.
Ebbõl viszont nagyon érdekes és sokak számára igencsak sok kétkedést okozó, csodálatos és egyszerû törvény következik: ha gazdag akarsz lenni, cselekedj úgy, mint a gazdagok, és gazdagság fog körbe venni. Azaz adakozz, költsd a pénzed, és meglátod a világból te is sokasodni fogsz majd. A karma törvénye szerint, amit a világba vetsz, azt kapod onnan vissza. Adj, és neked is adatik, végy el és tõled is elvétetik. Valójában egy nagyon egyszerû természeti törvény ez.

Életeken át


A keleti felfogás szerint, a karma eltéphetetlen kötelék. Ha valaki valamit elkövetett, azaz a világba vetette cselekedetei magját, az szükségszerûen visszaszáll a fejére. Akkor is, ha cselekedeteivel a túlvilágon kell elszámolni, vagy akkor is, ha új testet kell öltenie. A hinduizmus szerint minden ember születése karmikus hatások befolyása alatt áll, hogy valaki nõnek vagy férfinak, szegénynek vagy gazdagnak, szépnek vagy csúnyának születik, a karma törvénye szerint alakul. A születés nem a véletlen mûve, hanem nagyon pontosan kiszámított kozmikus pillanat, amelyet a cselekedetek és azok kikerülhetetlen következményei határoznak meg. A világrajövetel kérdésében nincs igazságtalanság, mint ahogy praktikus értelemben vett egyenlõség sincs: mindenki más esélyeket kap, attól függõen milyen adottságokkal, hová és milyen családba születik.
Ezzel együtt a karma törvénye, egyfajta személytelen igazságtévõ erõként azt is garantálja, hogy mindenki pontosan azt kapja, ami érdemei szerint neki adatik. Senki, de senki nem kaphat az élettõl sem többet, sem kevesebbet, mint amiért megdolgozott. Amikor valaki úgy érzi, az életbõl kevesebb jut neki, mint amit megérdemelne, a karma tanítása szerint korábbi cselekedetei következményeit törleszti ezzel. A hindu felfogás szerint, akár elõzõ születéseink negatív hatásait. Hiszen gyakran esik meg, hogy hiába keressük ebben az életben a kiváltó okokat, azok más életekben keresendõk.

Lélek-közösségek és a karma


A karma tanítása szerint az egy családba születõ emberek között nagyon erõs karmikus kapcsolat áll fenn. Azért születnek ezek a lelkek egy családon belül, mert jórészt mind "adósai" egymásnak. Mindenkinek valami súlyos mondanivalója van a másik számára, vagy valami súlyos tennivalója van a másikkal. Ezt tudja és érzi mindenki a családtagjaival kapcsolatban. Míg például bárki képes a legellenszenvesebb idegennel is mondjuk a munkahelyén dolgozni, saját szüleit vagy testvéreit lehet, hogy egyetlen percre sem képes egy idõ után elviselni. Pedig a karma tanítása szerint menekvés nincs. Szembenézni a le nem zárt tett-következményekkel mindenkinek kötelezõ. Ha egy adott életidõn belül ez a szembenézés nem történik meg, a következõ megtestesülés során még nagyobb horderõvel érvényesül a karmikus hatás. Így kerülnek azután egyre élesebb helyzetek egy család életébe, ahová a születõ gyerekek, unokák, dédunokák - egyes keleti tanok szerint, az elholt idõsebb generáció lelkei. A külsõ szerepek ugyan változhatnak, azaz egy anya lehet, hogy a következõ életében saját lánya gyermekeként testesül meg, hogy átélhesse milyen anyai mintát hagyott lányára, és milyen azt a másik oldalról megélni. De míg a tanulságot, a karmikus leckét meg nem tanulja minden szereplõ, a lélek-közösségek együtt vándorolnak életrõl-életre. Ezért nagyon sok ember éli családi és párkapcsolataiban a "se veled, se nélküled" végtelennek tûnõ játékát.

A végsõ cél


Az emberi élet végsõ célja, a karma törvényének ismeretében a teljes élet megélése: ahol minden egyéni cselekedet üdvös és másoknak is hasznot hozó. Ahol a cselekedet önmaga gyümölcse, ahol nincs viszonosság, viszonzás, visszahatás. Ahol a cselekedet és következménye egybeesik. Ahol nincs a "majd meglátod", vagy "majd visszakapod", csak a "most" van. Ahol minden tett kimerül önmagában. - Képesek vagyunk-e így cselekedni? Tudunk-e úgy adni, hogy nem várunk vissza cserébe bármit? Az emberi világ annyira az adok-kapok viszonyra épül, hogy a karmikus törvény alól csak nagyon kevesen érik el a felszabadulást. Pedig az ember csak akkor léphet át a magasabb világok kapuján, ha a karma lánca róla leszakad, hogy szabad és tiszta lélekkel fogadhassa egy új és szebb világ boldog köszöntését.


Hogy megszabaduljunk a félelmeinktõl, és képesek legyünk a karma és reinkarnáció világában létezni, itt vannak azok a fontos szabályok, melyeket ehhez tudnunk szükséges:


1. A nagy törvény

"Ahogy vetsz, úgy aratsz". Ez úgy is ismert, mint az "Ok és okozat törvénye". Bármit küldünk ki az Univerzumnak, az visszatér hozzánk. Ha boldogságot, békét, szeretetet és barátságot szeretnénk, akkor magunknak is boldognak, békésnek, szeretõnek és barátnak kell lennünk.

2. A teremtés törvénye

Az élet nemcsak megtörténik, hanem megköveteli a részvételünket. Egyek vagyunk az Univerzummal mind belül, mind kívül. Bármi vesz körül bennünket, az kulcs a belsõ világunkhoz. Légy önmagad, és vedd körül magad azokkal, akiknek vágysz az életedben való jelenlétére.

3. Az alázat törvénye


Amit nem vagy hajlandó elfogadni, az folytatódni fog a számodra. Ha az, amit látunk egy ellenség, vagy valaki olyan tulajdonságokkal, melyeket negatívnak találunk, akkor mi magunk nem vagyunk egy magasabb szintû létezésben.

4. A növekedés törvénye


"Bárhová mész, ott vagy." Ahhoz, hogy lélekben növekedjünk, nekünk magunknak kell megváltoznunk, és nem az embereknek, helyeknek és dolgoknak körülöttünk. Az egyetlen, ami megadatott az életünkben, az mi magunk vagyunk, és ez az egyetlen tényezõ, amit mi irányítunk. Amikor a szívünk mélyén változunk azzal kapcsolatban, hogy kik és mik is vagyunk, az életünk követi a példát, és szintén változik.

5. A felelõsség törvénye

Ha van valami baj az életemben, valami nincs rendben bennem. Azt tükrüzzük, ami körülvesz bennünket, és minden, ami körülvesz bennünket, minket tükröz, ez az egyetemes igazság. Felelõsséget kell vállalnunk azért, ami az életünkben van.

6. A kapcsolódás törvénye

Még akkor is, ha valami, amit teszünk, jelentéktelennek látszik, nagyon fontos, hogy aszerint tegyük, hogy a Világegyetemben minden összekapcsolódik. Minden lépés egy következõ lépéshez vezet, és így tovább, és így tovább. Valakinek meg kell tennie a kezdeti lépést, hogy kapjunk egy elvégzett munkát. Sem az elsõ, sem az utolsó lépés nem bír nagyobb jelentõséggel, mivel mindkettõ szükséges a feladat megvalósításához. Múlt, jelen, jövõ, mind kapcsolatban áll.

7. Az összpontosítás törvénye

Nem tudsz két dologra gondolni ugyanabban a pillanatban. Amikor a lelki értékeinkre összpontosítunk, lehetetlen számunkra, hogy alacsonyabb rendû gondolataink legyenek, mint a kapzsiság vagy a harag.

8. Az igazság törvénye

Ha valamit igaznak hiszel, akkor valamikor az életedben fel fognak hívni, hogy bizonyítsd az adott igazságot. Ez az, amikor a tényleges gyakorlatba ültetjük át azt, amirõl azt állítjuk, hogy megtanultuk.

9. Az itt és most törvénye

Folyton visszanézni, és vizsgálgatni, hogy mi volt, megakadályoz bennünket, hogy teljesen az Ittben és Mostban legyünk. A régi gondolatok, régi viselkedésminták, és a régi álmok elvágnak bennünket az újtól.

10. A változás törvénye


A történelem ismétli önmagát, amíg meg nem tanuljuk a leckét, hogy meg kell változtatnunk az utunkat.

11. A türelem és a jutalom törvénye

Minden jutalom kezdeti erõfeszítést igényel. A maradandó értékû jutalomhoz türelem és állandó erõfeszítés szükséges. Az igazi öröm abból származik, hogy azt tesszük, amit szeretnénk, és várjuk a jutalmat, hogy elérkezzen a maga idejében.

12. A jelentõség és ihlet törvénye

Akkor kapsz vissza valamit, ha bármit is belefektettél. A valódi értéke valaminek abból az energiából és szándékból ered, amit belefektettél. Minden személyes közremûködés hozzájárulás az Egészhez. A tompa hozzájárulásnak nincs hatása az Egészre, de nem is csökkenti azt. A szeretõ hozzájárulás életet visz az Egészbe, és ösztönzi azt.


Forrás: ujvilagtudat.blogspot.hu
www.fenyportal.hu/cikk.768.a_karma_12_ke...mi_megvaltoztat.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 12 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
11 éve 6 hónapja #3906 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.

Karmáról vágatlanul. Vendég: Karsay István (Karma TV 2013. január 22. adása) 45 perc




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #4094 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.

A karma és a párkapcsolat


Az embernek cselekedetei következményeivel szembesülnie kell. Mindenki azt kapja, amit elõidézett. Nincsen sem véletlen, sem jutalom vagy büntetés, csak ok és okozat.
A sors törvénye arra kényszeríti az embert, hogy tudatosan teljes felelõsséget vállaljon az életéért, és gondoskodik róla, hogy mindaddig szembesüljön cselekedeteinek következményeivel, míg a saját maga által okozott problémákat fel nem oldja.

Mindenki szabadon döntheti el, mit akar vetni, ám aratni azt lesz kénytelen, amit elvetett. Az okok és okozatok láncolata nem a születéssel kezdõdik, és nem is ér véget a halállal, hanem összeköti az egyes inkarnációkat. A gondolataink és cselekedeteink által elõidézett okok bevésõdnek a lelkünkbe. Itt vezetik karmikus számlánkat, amit egyik inkarnációból a másikba magunkkal viszünk. Hogy milyen emberek kerülnek elénk, milyen helyzetekbe keveredünk, milyen dolgokat kapunk vagy éppen veszítünk el, mindezeknek okát múltunkban kell keresnünk. Újra meg újra olyan körülmények közé születünk, amelyekre szükségünk van, míg ki nem egyenlítõdik minden.


Ha valóban megértettük a sors törvényének mûködését, akkor minden kellemetlenséget hálás szívvel fogadunk, mert szellemi fejlõdésünk útján nagyobb segítséget jelentenek, mint akármilyen dicséret. Többnyire észre sem vennénk, hogy helytelenül jártunk el, ha valamely fájdalmas tapasztalás nem tudatosítaná ezt bennünk. Mindaz, ami velünk történik, minket szolgál, és nekünk segít. Ezért minden úgy van jól, ahogy van. Minden megtanult lecke közelebb visz Igaz Valónk felismeréséhez, és az egységhez. Ha nem tanuljuk meg a leckét, a sors törvénye mindaddig elénk hozza, míg végül meg nem oldjuk.

Ez a törvény azonban csak addig mûködik az ember életében, amíg saját akarata szerint cselekszik. Mihelyt hagyja, hogy kizárólag a teremtés akarata érvényesüljön benne, Igaz Valója nyilvánul meg, és megszabadul a végzettõl. Bárki bármely pillanatban megszabadulhat a karmától, mihelyt saját akaratát egyesíti az isteni akarattal.

A karma és a párkapcsolat


Hiába foglalkozunk behatóan a spirituális dolgokkal, ha az így nyert felismeréseket a gyakorlatban nem éljük meg. Ebben egy másik "tanár" nyújthat nekünk segítséget, akit a karma küld nekünk: a partnerünk!

Törvényszerû, hogy milyen partnerrel találkozunk. Ez a találkozás azért jön létre, hogy bizonyos tanulási folyamatot tovább vigyünk. A párkapcsolat értelme mindig az egymással és egymástól való tanulás, hogy végül a vágyott egységet felfedezzük önmagunkban. Az elsõ lépésünk az egység felé a másik emberrel való kapcsolat.

Nem azért jön tehát létre egy társkapcsolat, hogy a másik segítségével kényelmes életet éljünk. Sõt, éppen a hozzánk legszorosabban kötõdõ lélek jelenti számunkra a legnagyobb kihívást, és egyben a legnagyobb segítséget. Az egymással karmikus kapcsolatban álló emberek tehát nemcsak a "számlájukat tudják egymással rendezni", hanem lehetõséget is adnak egymásnak a gyors szellemi növekedésre. Igazi társkapcsolat kizárólag két önálló, "egészséges" lény között jöhet létre. Csak így leszünk képesek szembenézni azokkal a gyengéinkkel, melyeket a társunk segítségével fedeztünk fel. A partnerkapcsolat pedig értelmét veszíti, mihelyt feladatát beteljesítette, vagy már nem képes ezt a feladatot betölteni.

Beavatás


A kozmikus törvények mind azt szolgálják, hogy az ember a tökéletesedés útján járjon. A beavatás, azaz az egységbe való beolvadás döntõ lépés a tökéletes transzformáció felé. Az új tudat teljesen új életkörülményeket is jelent. Ennek kialakulása során különféle "próbákon" kell keresztülmennünk.

A "földpróba" során azt kell bizonyítani, hogy az ember megtanult az anyaggal, a pénzzel optimálisan bánni, a "vízpróba" pedig arra szolgál, hogy az ember érzelmei áradatában megõrizze józanságát, és a szíve nyitva álljon. A "levegõpróba" ellenõrzi, hogy rendben vannak-e a gondolatok, tudjuk-e fegyelmezni õket, ki tudjuk-e tágítani tudatunkat. A "tûzpróba" az akaraterõt fejleszti, és arra kényszerít, hogy egyesítsük az individuális akaratot a központi akarattal, a "legyen meg a te akaratod!" elvével.

A beavatási próbatételek közé tartozik az is, hogy élvezzük minden egyes lépésünket, amelyet a célhoz vezetõ úton teszünk. Közben teljesítsünk be minden pillanatot, így élünk az "itt és most" -ban. A beavatott vágyak nélkül boldog, semmit nem vár el, és semmit nem utasít vissza, amit az élet kínál. Minthogy semmit nem birtokol, nem is tud elveszíteni semmit.

Az élet olyan, mint egy film. A legtöbb ember úgy játssza el a szerepét, hogy észre sem veszi, hogy csupán egy filmrõl van szó. És csak nagyon kevesen állnak a vetítõgép mögött, és rendezik a filmet. Az igazi életet pedig csak az az ember éli, aki a kamera mögött áll. Ebben a filmben mi magunk vagyunk a forgatókönyvírók, a rendezõk, mi játsszuk a fõszerepet, mi vagyunk a nézõk, sõt a mozi társtulajdonosai is. Ha nem élvezzük a filmet, változtassuk meg a forgatókönyvet, és játsszunk el egy másik szerepet!

Felhasznált irodalom: Kurt Tepperwein - A szellemi törvények

Forrás: www.astronet.hu/test-es-lelek/lelekgyogy...t-parkapcsolat-38259
ebredeshajnalan.com/a-karma-es-a-parkapcsolat/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 9 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
9 éve 6 hónapja #4137 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.


A KARMA tanítása - Mit üzen a Sorsunk? 14 perces film




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
9 éve 5 hónapja #4162 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A karma
.


Karmikus kapcsolatok


Vannak emberek, akik elsõ látásra erõs érzelmeket váltanak ki belõlünk. Bizonytalanul kutatunk emlékeink között: Vajon mikor és hol találkoztunk?

A karmikus kapcsolat azt jelenti, hogy akár több elõzõ életed töltötted együtt valakivel, és most mindketten egyidõben visszajöttetek a földre, hogy békésen megoldjatok valamit, aminek egy régi életben nem került pont a végére. Most közös döntés alapján együtt inkarnálódtatok, hogy megtisztítsátok ennek a kapcsolatnak az energiáját.

Számtalanszor voltatok közelebbi kapcsolatban, és a két lélek felismeri egymást, amikor a testek találkoznak. Vibrál a levegõ, furcsa érzés van az ember mellkasában. Egy vadidegen ember, aki mellett mégis otthon érzem magam.

Azért vagy együtt újra ezzel a lélekkel, hogy az egymás által okozott blokkokat kiegyenlítsétek. Hogy meg tudjatok bocsátani egymásnak. Ez nem azt jelenti, hogy elnézed a tetteit, hanem megtisztítod a lelked azzal, hogy szélnek ereszted az általa érzett dühöt. El kell engedni a régi, mérgezõ érzéseket, melyek blokkolnak a jelenben. Ez részét képezi mindkettõtök lelki gyógyulásának.

Egy karmikus kapcsolat olyan Számodra, mint egy vizsga. Általa lemérheted, hol tartasz a fejlõdésben, azáltal, ahogyan reagálsz dolgokra... ahogy kezeled õket... Tesztelheted, amit eddig megtanultál.

Bármennyire is dühítõ Számodra egy karmikus kapcsolat, ennél csak intenzívebb lesz a jövõben, ha megengeded, hogy a múlt folytatódjon, és nem oldjátok fel a múlt feszültségeit.

De érezheted azt is, hogy egyszerre szeretsz és gyûlölsz valakit. Szerelmes vagy és haragszol. Õk azok az emberek, akikkel valaha csodás kapcsolatban éltél, ám visszaéltek a szereteteddel, a bizalmaddal és még nem dolgoztad fel a fájdalmat. Ha erre sor kerül ebben az életben, akkor egy több ezer éves szerelem teljesedhet be végre. De ehhez elõbb el kell engedni a sérelmeket. Hatalmadban áll megállítani a karma kerekét. Rajtad múlik minden. Elsõként vállalni a kettõtök kapcsolatában a felelõsség Rád esõ részét. Ismerd fel, hogy spirituális fejlõdésed szempontjából szükség volt arra a megtapasztalásra, amit általa szereztél. A lelked beleegyezését adta. Tehát bocsáss meg magadnak is a bevállalt megtapasztalásért.

Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.423 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24