.
Család és karma, avagy mit hozunk otthonról?
Mielõtt egy lélek leszületik a Földre, kiválaszt egy olyan családot magának, amely leginkább megfelel fejlõdési igényének. Bármennyire is furcsának tûnik, mi magunk akartunk a szüleink gyermekei lenni.
Amikor elõször hallottam errõl, azt gondoltam, hogy én nem lehettem olyan bolond, hogy pont ezt a két embert választottam ki szülõnek. Azóta sok-sok embertõl hallottam vissza ugyanezt, úgyhogy ne érezd magad kellemetlenül, ha Te is így érzel.
Ma már tudom, hogy minden pontosan úgy jó, ahogy van.
Azt tudnunk kell, hogy mindig a meglévõ érzelmi örökségért választja a születendõ lélek az adott családot. Soha nem konkrét testi tüneteket és szituációkat öröklünk, hanem átveszünk rezgéseket és gondolkodásmódot, mellyel ugyanazon megoldandó feladatokat teremtjük meg életünkben. Elmúlt inkarnációinkban a lélekben keletkezett, még fel nem dolgozott, ki nem egyenlített sérülések alapján választunk ki két olyan embert szülõnek, akik szintén ugyanezen sérüléseket hordozzák, ezzel is tükröt mutatva nekünk, hogy mit kell meggyógyítani magunkban.
Tegyük fel, beleszületsz egy családba, ahol az édesapa folyamatosan megcsalja, megalázza az édesanyát. Benned természetes reakcióként kialakulnak ezzel kapcsolatos félelmek, ítéletek. Holott ezek elmúlt életbeli sérülések, amik feldolgozásra várnak. Valami olyat tettél a múltban, ami miatt újra szembe kell nézned vele. Lehettél akár a mártír, akár az elnyomó személyében. Az elfogadás, a megbocsátás és az elengedés oldja a karmát. Ha ez nem történik meg részedrõl, míg kiröpülsz a családi fészekbõl, akkor onnantól kezdve a párkapcsolatod mutatja a tükröt tovább. Talán Te is hallottad már, hogy "én mindig ugyanolyan nõt/férfit vonzok, mint az anyám/apám". Ez mindaddig így is marad, míg meg nem tanulod a leckét. Amint az elfogadás megtörténik, már többé nincs szükséged rá. A karmaoldás csupán a megértésben segít, önmagad felszabadítása a Te feladatod.
Emellett hajlamosak vagyunk olyan terheket magunkra vállalni, mely nem a mi dolgunk lenne, de tudat alatt könnyíteni szeretnénk szüleink sorsán.
Annak tudatában, hogy Te választottad a szüleid, talán megérted, hogy életed alakulásáért nem hibáztathatod õket. Pontosan tudtad, hová fogsz születni. Sõt, lehet, hogy csupán azért alkottak rövid ideig egy párt, hogy Te megszülethess. Nagyon sokszor a születendõ lélek hozza össze a két embert, hogy õ inkarnálódhasson. Amikor megértettem ennek lényegét, akkor jöttem rá, hogy ha elakarom engedi a múltat, talán nem csupán a szüleimnek kell megbocsátanom, hanem magamnak is, amiért õk bevállalták ezt értem. Ez mindig közös megállapodás. Õ szeret Téged annyira, hogy elvállalja, hogy megtanítja Neked ezeket a nehéz feladatokat.
Két azonos szülõtõl az elsõ szülött gyermek általában az édesapát jön tanítani és vele van a nagyobb feladata. Az apuka családfájának terheit cipeli. A második szülött gyermek az édesanyát jön tanítani, és annak a családfájának energiáit hordozza. Természetesen mindkét szülõtõl vannak örökségek, de ezek erõsebbek. A harmadik szülött gyermek általában kiegyenlítõ szerepben van, vagy mindkét szülõhöz erõsen kötõdik, vagy egyikhez sem. Õ egyensúlyozza a család energiáit. A negyedik szülött ismét édesapához jön, ötödik édesanyához, és így tovább. Itt minden esetben a megszületett gyermekekrõl beszélünk. Az elsõ szülött hordozza általában a legtöbb terhet.
Lehet, hogy sokszor érezted azt, hogy jobb lenne más szülõk gyermekének lenni. Lehet, hogy azt gondoltad, Te nem kapsz elég szeretetet, túl sokat bírálnak, sosem voltál elég jó. Talán sokszor hibáztattad õket életed alakulásáért. De tudnod kell, hogy a szüleid is áldozatok áldozatai. Õ csak azt adhatta, ami benne van. Se többet, se kevesebbet. Azt adta, amire Nektek megállapodásotok volt. Hidd el, mindenét odaadta. Ez volt mindene.
A legnagyobb kincset adta, az életedet. Lehetõvé tette azt, hogy formát ölts ebbe a csodálatos világba. Csak azt tudta adni, amit õ is kapott. Ami benne volt. Légy hálás ezért, bárhová is születtél. Megmutatta, miben kell fejlõdnöd, mit kell elfogadnod, megértened, feldolgoznod, meggyógyítanod.
Egy könyvben olvastam régebben, hogy a szülõket úgy kell elképzelni, mintha a két pólusa lenne az akkumulátorunknak, azaz az életünknek. Ám õk nem mindig azok, akiket szívesen fogadunk töltésnek. Ugyanakkor minden esetben pont elegek ahhoz, hogy feltöltsenek bennünket. Feltéve, ha egyformán fogadjuk be ezt az energiát mindkettõjüktõl. Ez akkor lehetséges, ha nincs bennünk harag, sértettség, düh, szánalom, el nem fogadás, vagy egyéb negatív érzés szüleink felé. Ha nem egyformán fogadjuk az energiát, elcsúszik az egyensúly. Sok nõ válik férfiassá, és sok férfi válik nõiessé emiatt.
Míg nem történt meg az elfogadás, megbocsátás, megértés édesanyád felé, addig nem tudod mûködtetni a nõi teremtõ energiákat, a párkapcsolatot, az anyaság energiáit. Míg nem történik meg ugyanez a megértés az édesapáddal való kapcsolatodban, addig nehézkesen boldogulsz a fizikai világban, a pénz és anyagiak világában.
Azt gondolom, ha valaki tudatosan akarja élni az életét, és kezébe venni az irányítást, mindenekelõtt a legfontosabb feladat a családi kapcsolatok megértése, megtisztítása és karmikus blokkjainak oldása.
A nem megfelelõen mûködõ emberi kapcsolataink hátterében legtöbbször nehéz családi karma áll. Gyermekkorunkból és elõzõ életeinkbõl hozott tapasztalataink és késztetéseink megakadályozhatnak a boldogulásban.
Rendszerint ugyanazok a "problémák" figyelhetõk meg a családfán (válás, szenvedélybetegségek, megalázás, szegénységtudat, megcsalás, áldozati szerep).
Régi beidegzõdéseink, blokkjaink megakadályoznak abban, hogy haladjunk elõre életünk útján, így rendszerint ugyanazokban a szituációkban találjuk magunkat, és érezhetjük, mintha egy helyben toporognánk. S mindaddig ugyanabba a családba születünk vissza, míg meg nem oldjuk az adott feladatot (vagy egy hasonló családba, ahol hasonló sérülések vannak jelen).
Bizonyos családtagokkal lehetnek elmúlt életeink vagy régi karmánk. Ugyanakkor nem feltétlenül tartoznak lélekcsaládunkhoz, így akár idegennek is érezhetjük õket.
Amíg nem érted meg, miért ezt a fizikai családot választottad ezen megtestesülésedre, míg nem világos elõtted, miért pont ezektõl az emberektõl akartál tanulni, s nem tudod, mi volt a lecke, ami Neked szólt, sosem fogod magad maradéktalanul boldognak érezni. Ezért tartom a legfontosabbnak a családi karmikus blokkok oldását, mely az élet minden területére hatással van. A megértés hozza magával a megbocsátást és az elengedést, melynek következménye a szabadság.
A valódi boldogság pedig a szabadságban életképes.
Mohácsi Viktória (
elozoeletek.blogspot.hu
)