Kárpáti Petronella: Szeretnél-e fénysugár lenni?
Ugye milyen furcsa ez a kérdés? Lehet az ember fénysugár?
Aki a fizika törvényeit ismeri, az azt mondja, ez képtelenség. Mert a fizika szerint a fény elektromágneses hullám és olyan sugárzás, amely fényérzetet kelt. Elsõsorban szemünkkel érzékeljük, de sugármérõ eszközökkel is kimutatható. A tudósok évszázadok óta kísérleteket végeznek, tanulmányozzák terjedésének törvényét, sebességét, irányát.
A fényrõl, ha õszinték akarunk lenni, nagyon keveset tudunk és annak Alkotójáról. Mindig ámulattal és csodálattal tölt el bennünket, ha látjuk a hajnali pirkadást, vagy a lenyugvó Nap vörösen izzó fénylabdáját, a szivárvány pompás ívét, a csillagok szikrázó fényeit, a felhõkön áttûzõ Nap sugarát. Milyen jó érzés kerít hatalmába, ha az éjszakai sötétet felváltja a reggeli fény! A hideg is elviselhetõbb, ha kisüt a Nap és felmelegíti a levegõt, megolvasztja a jeget.
A fény: világosság, ami elûzi a sötétséget! A fény: áldás, nélküle nem lenne élet!
Isten, amikor megalkotta e világot, elsõként a világosságot teremtette meg; különválasztotta a sötétségtõl, ezzel is kifejezve azt, hogy az élethez világosságra, fényre van szükség. Jézus, amikor a földön járt, így szólt tanítványaihoz:
"Ti vagytok a világ világossága... Úgy fényljék a ti világosságtok az emberek elõtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsõítsék a ti mennyei Atyátokat" (Mt 5:14-16).
Ez a felhívás nekünk is szól, mint késõi tanítványainak. De, mit jelent világítani? Jó befolyást árasztani, ami áldást és életet jelent mások számára. Az egész földet a bûn, a bánat és a fájdalom sötétsége borítja, mégis szétsugározhatjuk Isten dicsõségének fényét, jóságának, irgalmának, szeretetének világosságát.
Ahogyan a Hold és a csillagok a Naptól kapják fényüket, úgy mi is, az Igazság Napjától kapott fénnyel világíthatunk másoknak. Ezért mondta Jézus: "Én vagyok a világ világossága; aki engem követ, nem járhat sötétségben, hanem övé lesz az életnek világossága" (Jn 8:12).
Nekünk, mint követõinek az a feladatunk, hogy olyan üzenetet hirdessünk, ami világít, mint a fénysugár, mert "sötétség borítja a földet és éjszaka a népeket" (Ésa 60:2). Isten jellemét kell bemutatnunk környezetünknek, feddhetetlenül, romlatlanul és tisztán élve az "elfordult és elvetemedett nemzetség közepette" ragyogva, mint a csillagok (vö.: Fil 2:15).
Szeretnél-e fénysugár lenni, hogy oszoljon a bûn, a gonoszság éjszakája? Akkor áraszd környezetedre a szeretet, az öröm, a békesség, a szívesség, a jóság, a szelídség melegét! Ne késlekedj, hanem indulj el, keress társakat, akik veled együtt viszik a fáklyát! Világíts! Világítsatok!
MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Téma zárolva.