header ok

Út az üdvözülés felé

Több
7 éve 2 hónapja - 7 éve 1 hónapja #5106 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Út az üdvözülés felé
.


Életutad...


1. Az út egy keresztúttal kezdõdik. Megállhatsz ott és meggondolhatod, melyik irányba menj, de ne tölts el sok idõt a gondolkodással, mert különben sosem fogod elhagyni a helyet! Amint megtetted az elsõ lépést, felejtsd el örökre a keresztutat, különben azzal a haszontalan kérdéssel fogod magad folyamatosan kínozni, hogy "Vajon a helyes utat választottam?"

2. Az út nem tart örökké. Áldás egy ideig az úton járni, de egyszer vége lesz, ezért készülj fel arra, hogy bármelyik pillanatban elhagyd! Sose szokj hozzá túlságosan semmihez! Se az eufórikus órákhoz, se a végtelen napokhoz, amikor minden olyan bonyolult és a haladás lassú. Ne feledd, elõbb vagy utóbb megjelenik egy angyal és az utad véget ér!

3. Becsüld meg az utad! A te választásod volt, és ahogy tiszteled a földet, amelyre rálépsz, úgy fogja tisztelni ez a föld a lábaid. Tégy meg mindent utad megóvásáért, megtartásáért és õ ugyanezt fogja tenni érted!

4. Légy jól felszerelkezve!
Hordj magadnál kis gereblyét, ásót, bicskát! Értsd meg, hogy a bicska nem használ száraz levelek ellen és a gereblyék nem alkalmasak mélyen gyökerezõ növényekre! Tudd mikor melyik eszközt kell használni!

5. Az út elõre és hátra halad.
Néha vissza kell menned, mert valami elveszett, vagy egy üzenet, mit át kell adnod, véletlenül a zsebedben maradt. Egy jól gondozott út lehetõvé teszi számodra, hogy nagyobb problémák nélkül vissza tudj menni.

6. Elõbb az úttal törõdj, ne azzal, ami körbevesz! Ne hagyd, hogy összezavarjanak az útszéli száraz levelek vagy az, ahogy mások gondozzák útjukat! Arra fordítsd energiád, hogy gondozd és megóvd a földet, mely befogadja lépteidet!

7. Légy türelmes! Néha uganazt a feladatot kell ismételni, mint például kihúzni a gyomokat vagy feltölteni a lyukakat, melyek egy váratlan zápor után elõtûnnek. Ne bosszankodj - ez is része az utazásnak!

8. Az utak keresztezik egymást. Az emberek elmondhatják, milyen az idõ. Hallgasd meg a tanácsukat és hozd meg saját döntéseidet! Csak te vagy felelõs az útért, melyet rád bíztak.

9. A természet a saját törvényeit követi. Ezért fel kell készülnöd a hirtelen változásokra õsszel, a síkos jégre télen, a virágok kísértésére tavasszal, szomjúságra és záporokra nyáron. Hozd ki a legtöbbet mindegyik évszakból és ne panaszkodj a jellegük miatt!

10. Tedd utadat önmagad tükrévé! Sose hagyd magad befolyásolni azáltal, ahogy mások gondozzák útjukat. Van saját lelked, amire figyelj és vannak madarak, hogy elmondd mit dalol lelked. Legyenek történeteid körülötted mindenki számára szépek és kellemesek! Mindezek felett hagyd, hogy történeteid, melyeket lelked mesél utad során, az út minden másodpercében visszhangozzanak!

11. Szeresd az utad!
És vezessen az Úr és segítsen minden egyes napon!

Fordította: anwerosa ( www.inspiralo-uzenet.blogspot.com )
Forrás: www.paulocoelhoblog.com

Cikk forrása: inspiralo-uzenet.blogspot.com/2012/01/20...utak-megovasara.html


elozoeletek.blogspot.com/2019/04/eletutad.html




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 1 hónapja #5209 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Út az üdvözülés felé
.


Higgy a sorsodban


Vannak idõszakok az életünkben, amikor azt érezzük, összecsaptak a fejünk felett a hullámok, már nem tudjuk irányítani a dolgokat. Bár nem állítom azt, hogy pont ne ez lenne a lényeg: megtanulni hinni sorsunkban.

Ha érzed és tudod, hogy Te vagy sorsod kovácsa, nincs miért aggódnod. Még ha kis idõre megpihensz is, tudod, hogy bármelyik pillanatban hozhatsz másik döntést, és alakíthatod életed. Tégy meg bármit, amitõl erõre kapsz, kelj fel és folytasd az utad. Nincs olyan cselekedet, melyet ne lehetne kijavítani. Nincs az a helyzet, amibõl ne tudnál felállni.

Ha nem érzed és tudod azt, hogy Te formálod sorsod, akkor szintén nincs miért aggódnod. Vannak események, találkozások, amik eleve elrendeltek. Szintén hozzájárulásodat adtad, még odafent a köztes létben. Megtervezted azt, kivel mikor fogsz találkozni, és mire tanítjátok meg egymást.
Hidd el, tudatos ÉNed még pontosan tudta, mi az, amit elbírsz. Tudta, hol vannak a határaid, és mi az a pont, ami belátásra bír majd.

Éppen ezért higgy a sorsodban. Ez az út a Tiéd, senki másé. Te jelölöd ki a határokat, Te döntöd el, mi meddig tartson. Ha túlságosan fáj, épp ideje lépni. Érzelmeink precízen jelzik, mi az amire szükséged van, és mi az, amit szélnek kell eresztened. Miért ragaszkodsz a fájdalomhoz? Engedd el szenvedésed forrását, és újra utadra kerülsz. Minden Rajtad múlik...

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

elozoeletek.blogspot.com/2016/06/higgy-sorsodban.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 4 napja - 7 éve 4 napja #5289 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Út az üdvözülés felé
.


Amikor rátalálsz az útra...



A legszebb érzés, mikor az ember tudja, hogy élete minden területén az útjára talált. Amikor béke, harmónia és végtelen szeretet van a nap minden pillanatában. Amikor a kettõ egy egésszé lesz, és nem hiányzik semmi. A tökéletes egység... Ezzel együtt a lelkedben megválaszolásra kerül az összes kérdés. Értelmet nyer az összes szenvedés. Már hálás vagy minden megtapasztalásért. Ez a valódi élet csodája és célja.

Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek megoldásra váró feladatok. Nem azt jelenti, hogy homokba dugod a fejed. Szereted a létezést és tudod, hogy tökéletesen ott vagy, ahol most lenned kell...

Csoda szép napot kívánok Nektek!

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 napja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 11 hónapja - 6 éve 11 hónapja #5357 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Út az üdvözülés felé
.


Te vagy a felelõs!



Ha kívánsz valamit, vágyod a beteljesülését, akkor az élet lehetõségeket fog adni Neked azok megvalósításához. Sokan félreértik a vonzás törvényét. Ne ölbe tett kézzel várjuk, hogy egyszer csak bekopogtasson az ajtón az álmunk!

A célokat tettek sorozatának kell követnie. Nyitott szemmel járni, és észrevenni, hol rejtették el nekünk a megoldások kulcsait. Az egészség, a gazdagság, a kiegyensúlyozottság, a szerelem nem szerencse kérdése, hanem tudatos, kemény munka gyümölcse. Hogyan is várhatod a változást, ha közben nem teszel semmit? Szabadulj meg a testi és lelki blokkoktól, tanulj meg tisztán gondolkodni, engedj el, bocsáss meg, és rá fogsz érezni, hogy az élet lényege valójában az ÚT!


Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 11 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja - 6 éve 10 hónapja #5481 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Út az üdvözülés felé

.

Az élet olyan, mint egy séta az erdõben



Az élet olyan, mint egy séta az erdõben.
Ösvényen jársz, fákat hagysz magad mögött. Ez az út, melyen végighaladtál: a Te múltad.

Erre néha visszanézel és elgondolkodsz vajon a jó ösvényt választottad-e. Az elhagyott fák és bokrok azokat az embereket jelképezi, akikkel eddigi utad során megismerkedtél. Néha letépsz pár szál virágot, magaddal viszed õket, végigkísérik utad: õk a Te szeretteid.
Haladsz elõre, látod az út végét, célod beteljesedését, de mi lesz veled, ha az elkanyarodik és már csak egy pár métert ismersz belõle? Ne aggódj! Az út folytatódik, ott van, csak várnod kell, míg meglátod. Ehhez viszont le kell gyõznöd félelmed, amit az ismeretlenség, idegen környezet miatt érzel és haladnod, lépned kell tovább! És addig is: képzeld el, találgass milyen lehet a folytatás és így nem érhetnek meglepetések.

Utad során beesteledik. Sötétség borul az erdõre. Mi lesz veled most? Az orrodig se látsz el, az elõtted álló utat - a célt - nem ismered, félõ hogy elbuksz és megütöd magad. De ne torpanj meg! Miként szemed megszokja a sötétséget, már tudni fogod, merre haladj!
Ha pedig útkeresztezõdéshez érnél: ne habozz! Válassz egyet bátran, hisz egyedül neked kell döntened! Ez a Te utad! És ha már egyszer döntöttél, ne nézz vissza, ne bánj meg semmit, hanem próbáld meg azt az utat szeretni, szebbé tenni, amit TE MAGAD választottál!
(ismeretlen szerzõ)



elozoeletek.blogspot.com/2016/12/az-elet...seta-az-erdoben.html



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 7 hónapja - 6 éve 7 hónapja #5673 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Út az üdvözülés felé
.

Értékes életleckék, amelyeket hajlamosak vagyunk elfeledni - az önismeretrõl



Vannak életleckék, amelyek segítenek boldogságunk táplálásában. Azonban a felgyorsult életvitel, a társadalom hatására ezeket igen könnyen elfelejthetjük, pedig akár "szentírásként" is tekinthetünk rájuk. Ha szeretnéd az életed kiegyensúlyozottan élni, ne feledkezz el az alábbi leckékrõl.


Apró segítség nagy segítség, az empátia fontossága


Sajnos nem tudod az egész világot rendbe hozni. Éhezés, erõszak, bûnözés és egyéb negatív dolgok mindig létezni fognak. Azonban apró gesztusokkal elérheted, hogy szebbé tedd mások, és a saját életed is - néhány élelmiszer egy éhezõnek, kutyatáp egy menhelynek; ezek rengeteget jelentenek. Bizonyosodj meg az adakozás "jótékony hatásáról"!


Önértékelés, ami mindent visz


Az, hogy mit gondolsz magadról, teljesen meghatározza az életed. Ha nem vélekedsz magadról pozitívan, az életed is eszerint fog alakulni " a siker egyszerûen nem jön el" Azonban ha el tudod magad fogadni, és megérteni, hogy senki sem több nálad, az életed is új fordulatot fog venni.


Ne vedd túl komolyan az életet!


Az életet nem érdemes halálosan komolyan venni. Ez nem azt jelenti, hogy sodródj vele, hanem ne idegesítsd és marcangold magad felesleges és már megtörtént dolgokon! Élj a hobbidnak, tégy mindennap valamit az álmodért, és haladj elõre lassan és biztosan!


A manipuláció mindig is létezni fog


Az, hogy jó ember vagy, sajnos nem jelenti azt, hogy más is jó ember, és hogy feltétlenül viszonzásra kerül a kedvességed. Az emberek különbözõek, és mindig lesznek, akik hátba akarnak döfni, annak ellenére, hogy Te semmilyen körülmény között nem tennél ilyet senkivel. Inkább tanuld meg ezeket a helyzeteket kezelni, és tanuld meg, hogy hogyan tudod az ilyen embereket az életedbõl kiiktatni, minthogy ezen emészd magad.


A szeretet bármikor eljöhet, nincs helye a depressziónak

Veled is megesett már, hogy úgy érezted nincs, akire számíthatnál, nincs, aki szeretne? Ha nem volt ilyen az életedben, az fantasztikus, ha a késõbbiekben azonban úgy alakulna, hogy meg kell birkóznod a szeretet hiányával, ne feledd, hogy a szeretet bármelyik ajtón ott kopogtathat, és a legfontosabb, hogy "jogosult vagy rá". Ne taszítsd el az emberek igaz szeretetét csak azért, mert rossz passzban vagy, vagy úgy gondolod, hogy Te erre nem vagy méltó.


Minden okkal történik

Gyakran "egyszemélyes hadseregnek" érzed magad? Ez csak az elméd játszmája, ugyanis akármennyire is furcsa, minden okkal történik. Az élet próbára tesz minket, és rajtunk múlik, hogyan fogjuk fel ezeket a próbákat. Nem a világ van ellened, csak meg kell tudnod birkózni jelenlegi élethelyzeteddel.


Becsüld meg eddigi eredményeidet!

Nem számít, hogy milyen eredményt értél el; az eredmény az eredmény. Ha elolvastál egy személyiségfejlesztõ könyvet, vagy sikereket értél el a munkahelyeden, az egy csodálatos dolog, és érdemes akár "megjutalmaznod" is magad. Ne becsüld alá a sikereidet, hiszen az önértékelés fontos, hogy elõre tudj törni abban, amit igazán szeretsz.


Szeresd azokat, akik szeretnek!


Az élet túl rövid, ezért mindig táplálj szeretet azok iránt, akik sokat jelentenek számodra. Lehet, hogy rossz a kedved, vagy éppen valaki megbántott, a szeretteid viszont csak jót akarnak neked, ezért a feszültséget ne rajtuk vezesd le! Bármikor, amikor csak kedved tartja, küldj nekik egy SMS-t, e-mailt vagy hívd fel õket, és add tudtukra, hogy milyen sokat jelentenek számodra.

Szerzõ: Balogh Benjámin Tamás



Forrás: onmegvalosito.hu/blog/boldogsag/ertekes-...k-vagyunk-elfeledni/


elozoeletek.blogspot.com/2016/04/ertekes...eket-hajlamosak.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.973 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24