header ok

Ami egyik kategóriába sem tartozik bele.

Megbocsátás

Több
17 éve 8 órája - 17 éve 8 órája #1550 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Megbocsátás
Megbocsátás fontossága:

1. Megbocsátás és kibékülés

A gyakorlatban a kibékülés egy fokozattal nagyobb. Félreteszem a sérelmeimet, és tiszta szívbõl megbocsátok, akár az ellenségemnek is! ("megbocsátok, de nem felejtem el az engem ért sérelmet" vagy "megbocsátok, de megfelelõ távolságban akarom õt tartani magamtól")

2. A meg nem bocsátó szív

Ha nem megbocsátó szívvel járjuk az élet útját, akkor gyengül a kapcsolatunk Istennel, másokkal és önmagunkkal. A Miatyánkban kérjük: "Bocsásd meg a mi vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezõknek." ("A gyûlölet azt eredményezi az emberben, hogy a szépet csúnyának, a csúnyát szépnek látja, összekeveri az igazat a hamissal és a hamisat az igazzal". )

3. Bocsássunk meg önmagunknak

Ahhoz, hogy képesek legyünk másoknak megbocsátani, elõször nekünk kell képesnek lennünk arra, hogy elfogadjuk mások megbocsátását. A megbocsátás megtagadása vagy képtelensége gyakran annak a jele, hogy nem bocsátunk meg önmagunknak és nem tudjuk elfogadni mások bocsánatát.

Az önmagunknak való megbocsátás lépései:
- Sötét és negatív érzelmeimrõl naplót vezetek. Ez segít, hogy szembenézzek velük. Ez az egyszerû írásbeli gyakorlat sokszor segít elfogadni érzéseimet.
- Megpróbálok tudatosan viszonyulni azokhoz az érzéseimhez, amelyeket nehezen tudok elismerni mint például az irigység, gyûlölet, harag.
- Megtanultam megosztani énem sötét vagy homályos oldalait egy bizalmas barátommal. Megtapasztalva, hogy egy másik személy elfogadja állítólagos "csúnya oldalunkat", ez gyakran segít, hogy jobban elfogadjuk önmagunkat.
- Elkezdtem imádkozni alázatosságért, hogy elfogadjam korlátaimat és tökéletlenségeimet. Nagyon gyakran a büszkeségünk és az a próbálkozásunk, hogy egy magunkról kialakított idealizált kép szerint éljünk, tart vissza annak felismerésétõl, hogy még nem vagyunk tökéletesek. A mondás: "légy türelmes velem; Isten még formál engem", jó elmélkedési anyagnak bizonyult.

Már említettem, hogy a megbocsátással és kibéküléssel kapcsolatos gondolataim elsõsorban személyes tapasztalatokon alapulnak. Visszatekintve rájuk, a folyamatban nyolc különbözõ részt látok.

4. Fejezd ki érzelmeidet
5. Határozz a megbocsátás mellett
6. Valld be és bánd meg
7. Szabadulj a félelemtõl és a haragtól
8. A helyes látásmód elnyerése
9. Képzeld el a találkozást
10. A megbocsátás és kibékülés elmélyítése
A kezdeti megbocsátást és kibékülést a szeretet újabb cselekedeteivel kell megpecsételni.

A megbocsátás és kibékülés folyamatában fennáll a veszély, hogy csak külsõleg tesszük meg a helyes lépéseket. Van úgy, hogy elmegyünk a másik személyhez (talán tudatosan, vagy tudat alatt azért, hogy saját magunkat tüntessük fel jó színben), kimondjuk, hogy "sajnálom, bocsáss meg, és én is megbocsátok", és ugyanakkor az ellenérzés és neheztelés továbbra is megmarad szívünkben. Szavakkal bocsánatot kérünk, de bensõnkben nem bocsátunk meg. Ilyen esetben a neheztelés elõbb-utóbb fel fog törni a felszínre és megmutatkozik csúf szavakban és viselkedésekben.
(Karsay István)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 8 órája Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #1736 Írta: A.M. Timea
A.M. Timea válaszolt a következő témában: Megbocsátás
Bocsánat, szeretet, béke

Jézus mondta: Neki sok bûne bocsáttatott meg, hiszen nagyon szeretett. (Lk 7,47)


Évekkel ezelõtt nagyon keserû idõszakot éltem meg, mert valaki nagyon gonoszul bánt velem. Megbocsátásra való képtelenségem õt nem bántotta, annál inkább engem. Sokaknak elmeséltem, milyen kínoktól szenvedek. Egy idõ után elhatároztam, hogy megbocsátok neki. Rövidesen eltûnt a keserûségem. Odáig jutottam, hogy még írtam is egy levelet, kifejezve megbocsátásomat. Habár választ sosem kaptam, a megbocsátás a szabadság érzését adta nekem.

Az Úr imája azt mondja, aszerint nyerünk bocsánatot, ahogy mi is megbocsátunk másoknak (Mt 6,12). A megbocsátás a lélek keserûségének ellenszéruma. Ha meg akarunk szabadulni ettõl a nyomorúságtól, és nem akarunk újabb keserûséget az életünkbe engedni, megbocsátunk.

Imádság: Istenünk, segíts, hogy meg tudjunk bocsátani, és töltsd meg életünket szeretettel, amint így imádkozunk: "Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy, szenteltessék meg a te neved, jöjjön el a te országod, legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is; mindennapi kenyerünket add meg nékünk ma, és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezõknek; és ne vígy minket kísértésbe, de szabadíts meg a gonosztól; mert tied az ország, a hatalom és a dicsõség mindörökké." Ámen.

A megbocsátás megszabadít a keserûségtõl.


Forrás: Csendes Percek



MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 16 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja #1986 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Megbocsátás
.
"Megbocsátottam a megbocsáthatatlant, megpróbáltam pótolni nélkülözhetetlen embereket és elfeledni az elfeledhetetleneket. Sokszor cselekedtem indulatból, okoztam csalódást és csalódtam olyanokban akiktõl sosem vártam volna. Öleltem, hogy védelmet nyújtsak és nevettem mikor már nem bírtam tovább. Szereztem örök barátokat. Szerettem és szerettek, de sokszor el is utasítottak. Elõfordult olyan is, hogy szerettek, de én nem tudtam visszaszeretni. Repkedtem a boldogságtól, habzsoltam a szerelmet, esküdtem örök hûséget, de volt, hogy teljes erõvel mentem fejjel a falnak. Sírtam zenehallgatás, vagy fényképalbum lapozgatása közben és felhívtam valakit csak azért, hogy halljam a hangját. Néha elég volt egy mosoly, hogy szerelmes legyek. Sokszor éreztem meghalok a vágytól és féltem elveszítek valakit aki nagyon fontos számomra, a végén mégis elvesztettem. DE TÚLÉLTEM! És még most is ÉLEK! Az életet nem csak túlélem és Neked sem ajánlom, hogy ezt tedd. ÉLJ! A harcba elszántan kell menni, az életet szenvedélyesen átölelni, emelt fõvel veszteni és merészen gyõzni, mert a világ a bátraké és az élet túl sokat ér ahhoz, hogy jelentéktelenné váljon."
(Charles Chaplin)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja #2295 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Megbocsátás
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja - 16 éve 3 hónapja #2387 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Megbocsátás
.

Ma tekintsetek mindenre az elfogadás és megbocsátás szemével.

Lássatok úgy, mint Atyátok lát titeket.

Helyezkedjetek az isteni nézõpontra és érezzétek meg a megbocsátás felszabadító erejét, mi benneteket is emel!

Fogadjátok el Önmagatok isteni Létét és Szeressetek!
(Pusztai Orsi)

www.kristalycsakra.eoldal.hu/



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 8 hónapja #2879 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Megbocsátás
MEGBOCSÁTÁS


Könnyen hisszük el elménknek, hogy megbocsátunk, meg tudunk bocsátani mindent.
A nehéz szív és az igazunk bizonyítása nem ezt mondja.

A külön mûködõ elme és szív nehéz érzéseket hoz.

Neheztelés van benne.

A Megbocsátás HÓFEHÉR.

Nem árnyalhatja semmi.

Bizonyosságunk a Megbocsátás jelenlétére szívünkben, ha nincs más benne. Nincsenek a miértek a hogyanok és a feltételek az érzések, csak a Fehér.

Nem számít ki, mit, tett, mondott .

A tudat alatt hordozott sérelmeink, sérüléseinknek sem kell már az okát keresnünk. Testünk jelzése, fájdalma elég, hogy tudjuk bocsánatot kell gyakorolnunk.

Irgalasságban vagyunk, mely lehetõvé teszi a feltáratlan okok nélküli gyógyulást . De Megbocsátásunk, kell hozzá.

Testünkben, szívünkben hordozott lelkünknek sok kivetülése lehet Terekben, Dimenziókban más Idõkben. A Megbocsátás Fénye megemeli a SZív rezgését és e rezgés minden kivetüléseinket emeli.

Igy tudunk hatni Egységünkre és a Mindenségre. Ezért fontos a Krisztusi Megbocsátás gyakorlása.

Épít testben, lélekben Minden Térben Idõben és Dimenzióban.

Dániel Zsuzsanna
Krisztus Fénye

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.515 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24