header ok

Ami egyik kategóriába sem tartozik bele.

A szeretetrõl

Több
17 éve 6 hónapja #375 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
Hiszek a szeretetben

Fehér szobánkban napsugarak járnak.
Kék õszi ég, nincs rajt egy kósza felleg.
Szívemben boldog, halk dallamok kelnek:
Hiszek a szeretetben.

Valamit kérve kértem, várva vártam,
s úgy tusakodtam a keserû "nem"-mel.
Most bízom, s várok békén, türelemmel.
Hiszek a szeretetben.

Hiszek benne, ha nem látom, ha látom,
Hiszek, ha ad és hogyha "nem"-mel éget.
Nem ismerek mélységesebb mélységet.
Hiszek a szeretetben.

Tudom, hogy enyém. És tudom: a létem
Szétosztogatni édes kötelesség!
Hogy mások is ujjongva hirdessék:
Hiszek a szeretetben.
(Túrmezei Erzsébet)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 6 hónapja - 17 éve 6 hónapja #407 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
Minden kedves fórum látogatónak küldöm:
Margit




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 6 hónapja - 17 éve 6 hónapja #451 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
Karácsonyi szeretet

Mikor szent karácsony
Angyalai szállnak,
Öröm a vendége
Minden igaz háznak.
Eltörpül ilyenkor,
A lárma, az árnyék,
Megszépül a szívben
Minden igaz szándék.
Mert Karácsony este
Isten jár a földön,
Hogy templomává váljék
Minden szív és hajlék.
Mikor szent karácsony
Csillagfénye árad,
Termo öle nyílik,
Minden barázdának.
S míg száll a szikra
A fenyõágon
Szaporodik a sok mag
Szerte a világon.
A megszentelt földbe
Az Isten veteget,
S minden elvetett mag
Szeretetet terem.

(ismeretlen író)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #558 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
Örömóda

Mikor tapasztalod szeretetnek gyöngéd hatalmát,
S minden, ami jó, az benned akar lakni,
Érzed: Isten minden felett adja önmagát,
S mennyországa szívedben otthont óhajt kapni.
Boldogok, kik kegyelemben megtagadják magukat,
S csendes békében örömüket õrzik,
Mert te sem lelhetsz semmi másban nyugalmat,
Míg szíved egészen Benne meg nem nyugszik.
Hogy beáradjon áldásának csendes békessége,
Némulj el földnek összes ékessége.
Te úgy nyisd ki szívednek bezárt templomát,
Hogy megtagadd mástól a belépés jogát.

(ismeretlen szerzõ)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja - 17 éve 4 hónapja #620 Írta: A.M. Timea
A.M. Timea válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
Szeretettel mindenkinek:Tímea

Henter Barna: Egy drága parfüm


Sokszor felsóhajtunk: "Ha lenne egy millióm, segítenék!" "Ha annyi idõm lenne..." Jönnek az apró alkalmak, lehetõségek a jóra: megírni egy levelet, felhívni valakit, meglátogatni a szomszéd ajtó mögött lakót. Gyakran elmulasztjuk megtenni azt, amit tehetünk, mert várunk a nagy lehetõségre. Mária mindent odaadott, de sohasem bánta meg azt.
Úgy tûnt, minden rendben van a vacsorán, amit Simon adott, hogy köszönetét fejezze ki Jézusnak, mert meggyógyította õt a leprából. Nem kívánt vendég lépett be, hogy kifejezze szeretetét Jézus iránt. Egy alabástrom szelence nárdus kenetét Jézusra öntötte. Mindenki elszörnyedt: "Micsoda tiszteletlenség! Ez nem illõ! Ez a nõ, Mária rossz hírû!" De Jézus ezt mondta: "Hagyjátok õt! Hiszen jót tett velem. Megtette, ami tõle telt: elõre megkente a testemet a temetésre. Bárhol hirdetik az evangéliumot, amit ez az asszony tett, azt is elmondják." (Márk 14:1-9)

Szeretet - határok nélkül
Mária ajándéka drága ajándék volt; éves keresetét áldozta Jézusra. Nem számolgatott, nem öntött ki egy pár cseppet, mondván: "Ennyi elég lesz." A szeretet nem mûködhet így. Mária így döntött: "Neki adok mindent!"

Isten sem a minimumot adta. Mindazt, amit adhatott, számítgatások, korlátok nélkül nekünk adta. "Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta" (János 3:16). A menny pazarló módon szeret. Bûnösök vagyunk, de Krisztus eljött és szeretett minket. Ellenségei vagyunk, de Õ eljött és meghalt értünk. Nem mondhatjuk, hogy Isten többet is tehetett volna: Õ mindent nekünk adott. Úgy, ahogy az alabástrom szelence széttöretett és illattal töltötte be a házat, Jézus is összetöretett, meghalt a kereszten, de feltámadása után az Õ életének illata jóval tölti be a világot. Az összetört szelence a menny szeretetérõl beszél; arról, hogy Isten nagyon szeret bennünket.

Jót tenni - megfelelõ idõben
Sokszor megtartjuk szeretetünket. Várunk az igazi alkalomra, közben életünk kialszik, és az alabástrom szelence sohasem törik el, szeretetünk nem árad ki. Sokan úgy adják magukat, mint az orvosságot - csak mértékkel. Félnek szeretni, kezet nyújtani, barátnak lenni. Amit Mária egy pár nappal korábban Jézusért tett, illatként áradt szét, még a kereszten is bátorítva Krisztust. Amikor Jézus meghalt, Nikodémus száz meg száz dénárt költött a temetésére. Jézus vajon melyiket értékelte jobban? Lehet, hogy sok virág, koszorú, szép szó hivatott szebbé tenni a temetést, de mindez már túl késõ, mert akinek hallania kellene, már nem hallhatja. Az igazi jótett az, ami a megfelelõ idõben történik.

A túlzás nem tékozlás
Mária tette az emberi nézõpont szerint tékozlásnak tûnik. Jézust is ilyen szeretet vezette a keresztre.
Miközben a menny Istene pazarló módon szeret minket, tudunk-e úgy válaszolni e szeretetre, mint Mária: "Neki adok mindent"? Odaadjuk-e személyiségünket, idõnket, képességeinket, megnyitva életünket Õelõtte és azok elõtt, akik körülöttünk élnek?
"A szeretet az egyetlen dolog a világon, amely pazarlás útján szaporodik."
(részlet)

MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 17 éve 4 hónapja A.M. Timea által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja - 17 éve 4 hónapja #675 Írta: A.M. Timea
A.M. Timea válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
Installálni fogom a Szeretetet

Terméktámogatás: Igen, miben segíthetek?
Vásárló: Hát, hosszas megfontolás után úgy döntöttem, installálni fogom a Szeretetet. Végigvezetne kérem a folyamaton?
Terméktámogatás: Rendben, szívesen segítek. Készen áll az indulásra?

Vásárló: Hát, nem vagyok egy mûszaki zseni, de azt hiszem készen állok. Mit kell elõször tennem?
Terméktámogatás: Elsõ lépésként nyissa meg a Szívét. Megtalálta a Szívét?

Vásárló: Igen, de egy csomó más program is fut jelenleg. Lehet telepíteni a Szeretetet, miközben ezek futnak? Terméktámogatás: Milyen más programok futnak?

Vásárló:Lássuk csak, van Múltbéli Megbántódás, Alacsony Önértékelés, Harag és Neheztelés. Ezek futnak éppen.
Terméktámogatás: Nem gond, a Szeretet fokozatosan törölni fogja a Múltbéli Megbántódást a jelenleg mûködõ rendszerébõl. A hosszútávú memóriában esetleg megmaradhat, de már nem fog megzavarni más programokat. Végül a Szeretet felül fogja írni az Alacsony Önértékelést a saját moduljával, amit Egészséges Önértékelésnek hívnak. Viszont a Haragot és a Neheztelést teljesen ki kell kapcsolnia. Ezek a programok megakadályozzák a Szeretet megfelelõ installálását. Ki tudja kapcsolni ezeket?

Vásárló: Nem tudom, hogyan kell kikapcsolni õket. Meg tudja mondani?
Terméktámogatás: Örömmel. Menjen a startmenübe és indítsa el a Megbocsátást. Ezt addig kell ismételnie, amíg a Harag és a Neheztelés teljesen ki nem törlõdnek.

Vásárló: Rendben, kész! A Szeretet automatikusan elkezdte telepíteni magát. Ez normális?
Terméktámogatás: Igen, de ne feledje önnek csak az alapprogram van meg. El kell kezdenie kapcsolódni más Szívekhez, hogy hozzáférjen a frissítésekhez.

Vásárló: Hoppá! Máris kaptam egy hibaüzenetet. Azt mondja: "Hiba - A program nem fut külsõ egységeken." Most mit tegyek?
Terméktámogatás: Ne aggódjon. Ez azt jelenti, hogy a Szeretet program Belsõ Szíveken való futásra lett tervezve, de az ön Szívén még nem futott. Kevésbé technikai nyelven ez csak annyit jelent, hogy önnek elõször saját magát kell Szeretnie, mielõtt másokat Szerethetne.

Vásárló: Tehát most mit tegyek?
Terméktámogatás: Gördítse le az Önelfogadás menüt; majd kattintson az alábbi fájlokra: Megbocsátok Magamnak 2.0, Felfedezem az Értékeimet 1.5,Tudomásul Veszem a Korlátaimat 3.0.

Vásárló: Rendben, kész.
Terméktámogatás: Most másolja õket az "Én Szívem" könyvtárba. A rendszer felül fog írni minden zavaró programot és kijavítja a hibás programozást. Ezen kívül törölnie Kell a Terjengõs Önkritikát az összes könyvtárból és kiürítenie a Kukát, hogy biztosan eltávolítsa teljesen és soha ne jöhessen újra elõ.

Vásárló: Megcsináltam. Hé! A Szívem új fájlokkal telik meg. Mosoly jelent meg a képernyõmön és a Béke meg az Elégedettség bemásolja magát minden felé a Szívembe. Valamint az egész rendszerem melegedni kezdett. Ez normális?
Terméktámogatás: Sok esetben. Másoknak eltart egy ideig, de végül minden helyreáll a megfelelõ idõben. A rendszer melegedése normális, és javítja a Szív mûködését, ne aggódjon. Egyébként jó érzés nem?

Vásárló: De, csak szokatlan.
Terméktámogatás: Szóval, a Szeretet telepítve és rendesen fut. Még egy dolog mielõtt letennénk. A Szeretet Ingyenes Program. Figyeljen rá, hogy továbbítsa azt és a különféle változatait mindenkinek akivel kapcsolatba kerül. Õk is megosztják majd másokkal és visszajuttatnak viszonzásul önhöz is új és izgalmas változatokat.

Vásárló: Köszönöm, Isten.

Forrás.Felfedezések

MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 17 éve 4 hónapja A.M. Timea által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.450 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24