header ok

Ami egyik kategóriába sem tartozik bele.

A szeretetrõl

Több
17 éve 2 hónapja - 16 éve 8 hónapja #1284 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
ÜZENET


Nem tudok segíteni annak, ki nem fogadja be "szavam" - azzal, hogy õ maga akarja megállapítani mi jó és rossz, mi igaz s hamis, nem tudok segíteni annak, aki még mindig AKAR

Nem tudok segíteni annak, ki önként választja a "vakságot" érzelmeivel (elõítéleteivel, vágyaival, érdekeivel stb.)

Nem tudok segíteni annak, ki utánam vágyakozik, és ezzel elfordul a cselekvéstõl és társaitól.

Nem tudok segíteni annak, ki elvárja tõlem a választ s ezzel bezárja elõttem a kapukat.

Nem tudok segíteni annak, ki nem azt akarja, amit Én= akinek nincsen énje.

Nem tudok segíteni annak, ki fél az Igazságtól.

Nem tudok segíteni annak, ki még mindig fizikai testemhez ragaszkodik (vágyaival, sajnálatával, kíváncsiságával, emlékeivel, "hallott, olvasott" információkkal stb.) Ha a múltban kerestek (a jelen helyett még mindig a múltat fürkészitek), az azt jelenti, megtagadtok - hiszen én a jelen vagyok.
(tudatoslét)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 1 hónapja - 16 éve 11 hónapja #1332 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
Szeretetrõl, vagyis az életrõl


Ahány szereplõje van az életednek,
épp annyi feladat vár a te szeretetedre.

Ahány helyzete van mindennapjaidnak,
épp annyi feladat vár a te szeretetedre.

Ahány feladatod van a világban,
épp annyi feladat vár a te szeretetedre.

A szeretet világlátás, jele a fény,
mely mutatja, hol állsz szereteted lépcsõjén
az emberekkel, a helyzetekkel, a feladatokkal összefonódva.

A szeretet munka, roppant építés,
hatalmasabb mintsem gondolnád;
olyan, mintha magát a világot építenéd és valójában azt is építed.
(Angelisz Irini: Üzenetek)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 11 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 1 hete #1513 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
A legszebb emlék a szeretet

A legszebb emlék a SZERETET, amit egymás szívében hagyunk magunk után.
A SZERETET nem más, mint annak érzése és megértése, hogy a másik ember
különbözõ.

Élni annyi, mint szeretni. Szeretni látni és megmutatni, érezni és
érzékeltetni, meghallani és meghallgatni, magasba szállni és fölröpíteni,
kinyilni és felnyitni, megérteni és megértetni, együtt érezni és eggyé
olvadni - és tudni, hogy a SZERETET a legmagasabb rendü alkotás.

Ahhoz, hogy elengedd magad és felszabadulj, mindent meg kell változtatnod.
Amikor eszel, egyél örömmel, amikor táncolsz, legyen benne öröm, amikor
beszélsz valakivel, tedd örömmel. Amikor sétálsz az utcán, tedd örömmel,
mert most a jelenben, nem vagyunk tudatában annak, hogy mennyi mindent
szalasztunk el. Egy egyszerû séta az utcán annyi örömet hozhat... Ki
tudja?... Talán nem lesz másnap... Holnap talán már nem tudsz sétálni az
utcán... Holnap talán már nem leszel ott, hogy élvezd a napot... A szél ott
lesz, de TE talán nem... Ki tudja mit hoz a holnap?... Ahhoz, hogy igazán
ÉLJ, fontos a múlt feltétel nélküli elengedése... Vagyis, ha valaki megbánt,
csak homokba szabad írnod, hogy a megbocsátás szele el törölje a szavakat...
Mindezekáltal tehát légy hálás az életedért, a sorsodért és a
megpróbáltatásaidért is.....???.....
(ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
16 éve 11 hónapja - 15 éve 11 hónapja #1579 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
Ez is a szeretet jelképe


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 11 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 11 hónapja - 16 éve 2 hónapja #1623 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
Szeretet...

A legszebb ajándék nem a drága ékszer...
Nem a vagyon, pompa, csillogó papírba csomagolva, kis dobozban lapulva.
Nem a fény, a ragyogás.
Nem a szó, melyet hamisan ejt ki a száj.
Nem az ígéret, egy szebb jövõrõl gazdagon.
Nem a pompás új ruha, a legmenõbb cipõ, táska, tengerparti nyaralás.
Egy ölelés, melyben ott van a számítás...

A legszebb Ajándék, sajnos néha nagyon keresett.
Nem lehet megvásárolni, nem lehet kérni, ha nem megy.
Mert a legszebb Ajándék a "SZERETET "..mely tiszta szivekbõl
ered.....???....
(szerzõ ismeretlen)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 2 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja - 16 éve 2 hónapja #1810 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 2 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.972 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24