Egy fiatalember gyónni megy a paphoz.
- Atyám, én vétkeztem.
- Mi a vétked, fiam?
- A hiúság bûnébe estem.
Naponta többször belenézek a tükörbe, és csodálom magam, hogy milyen szép vagyok.
A pap megfordul, és ránéz a fiúra:
- Ez nem bûn fiam, csak egyszerû tévedés.
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Egy Isten háta mögötti falu szélén nyitott motorháztetõvel áll egy lerobbant kocsi. A vezetõ nyakig belebújva szereli a karburátort, és közben folyamatosan káromkodik:
- Hogy a szentségit így... hogy a szentségit úgy...
Arra megy a falu papja, és rászól:
- Ne káromkodj, fiam! Inkább imádkozz!
A vezetõ elszégyelli magát, és imádkozni kezd. Alig hogy elmond egy rövid fohászt, a motor máris beindul. A pap csodálkozva kiáltja:
- A szentségit!
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
A baleseti sebészeten fekszik a rendõr. Bejön az ápolónõ egy csokor virággal, és azt mondja:
- Ezt az a hölgy küldi, aki tegnap elütötte magát. Bejöhet?
- Igen, de csak ha gyalog van.
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``