header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Tudatosság

Több
6 éve 5 hónapja #5904 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

20 egyszerû, de hatékony fogadalom a 2020-as évre! Nem lesz nehéz betartani!


Az új évi fogadalmak néha igen veszélyesek tudnak lenni, mert, ha nem tartod be õket, könnyen lelkiismeret-furdalásod lehet, és az önbizalmad is csökkenni fog. Ne fogadj meg eget rengetõ dolgokat, ne akard egyik napról a másikra gyökeresen megváltoztatni a világod, kezd kis lépésekben.

Az alábbiakban néhány egyszerû, de annál hatékonyabb fogadalmat mutatunk! Kezd ma el a változást!


1. Légy önmagad számára a legfontosabb. Tanuld meg szeretni magad! Vigyázz a lelkedre és a szívedre, légy önmagad!

2. Csinálj gyakrabban olyan dolgokat, amit szeretsz. Keress olyan hobbit magadnak, amitõl boldog leszel, amit szenvedélyesen mûvelsz.

3. Tölts több idõt számodra kedves emberekkel!

4. Ha egy problémával szembesülsz, légy türelmes, nyugtasd meg magad, hogy bármit meg lehet oldani. Nem érdemes emésztened magad!

5. Minden körülmények között bízz magadban!

6. Légy hálás minden apró dologért, vedd észre az életedben a kis szépségeket is. Emlékeztesd magad idõnként, hogy mennyire szerencsés vagy!

7. Bízz jobban magadban, lépj ki gyakrabban a komfortzónádból! Éld igazán az életed!

8. Oszd meg a boldogságot és a szeretetet a körülötted lévõkkel!

9. Gyakrabban próbálj ki olyan dolgokat, amit mindig is szerettél volna, de nem éreztél hozzá elég bátorságot. Hidd el, megéri!

10. Tölts több idõt olyanokkal, akik segítenek abban, hogy jobb emberré válj.

11. Mindenben keresd a szeretetet!

12. Ne félj az érzéseidtõl! Bízz abban, amit a lelked diktál!

13. Távolítsd el az életedbõl a toxikus embereket! Nincs szükséged többé a negatív-, visszahúzó energiákra.

14. Bocsáss meg mindenkinek, hogy szabadon élhess!

15. Légy segítõkész! Gondolj arra, hogy neked is bármikor szükséged lehet az önzetlen segítségre!

16. Szeresd az életed, ne vegyék el a kedved az utadba álló akadályok, a megoldhatatlannak tûnõ problémák, a negatív emberek. Mindent szeress, a jót és a rosszat is.

17. Teljes szíveddel harcolj azért, amit el szeretnél érni. Harcolj a terveidért, álmaidért, önmagadért. Csak küzdelem árán élheted azt az életet, amit valóban szeretnél!

18. Ne foglalkozz a múlttal, csak a jelenre összpontosíts. A jelen az egyetlen, ami igazából számít.

19. Nevess sokat, igazán, tiszta szívbõl! Sokkal jobban fogod érezni magad a világban, ha vidám vagy.

20. Bocsáss meg azoknak, akik bántottak téged. Ne miattuk, hanem önmagad miatt tedd meg!


filantropikum.com/20-egyszeru-de-hatekon...esz-nehez-betartani/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 5 hónapja #5919 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Ne hagyd figyelmen kívül: Ezért nem tudsz békében élni, ha nem oldod meg a múltbeli problémáidat.


A megoldatlan problémák nem tûnnek csak úgy el. Idõvel újra érezni fogod a hatásukat. Az is megtörténhet, hogy tíz-húsz év múlva jelentkezik újra egy régi probléma. Ahhoz, hogy ezt elkerüld, megoldást kell találnod.

Tudtad, hogy a megoldatlan problémák vonzanak minket, és nem hagyják, hogy továbblépjünk?

A függõben lévõ problémák nem fognak eltûnni. Neked kell megoldanod õket. A fájó kérdések, konfliktusok, minden olyan helyzet, amire nem találod meg a logikus lezárást, végigkísérik az életedet, amíg nem találod meg a megoldásokat. Ne reméld, hogy ezt elkerülheted.

Hosszú távon le kell zárnod a vitákat, versengéseket, meg kell szakítanod bizonyos kapcsolatokat, és meg kell szabadulnod a régi félelmeidtõl és rossz érzéseidtõl.
A megoldatlan problémákról

Mindenkit terhelnek különbözõ problémák az élete során. Ezekre megoldásokat kell találni. Másképp lehetetlen õket eltávolítani. A megoldatlan problémák mindig visszatérnek, és visszahozzák a múltbeli tapasztalatokat.

A pszichoanalízis területén dolgozó pszichológusok meg vannak gyõzõdve arról, hogy hajlamosak vagyunk "eltemetni" a traumatikus és nehéz problémákat a tudatunk legmélyebb szintjén. De ez hosszútávon semmiképpen sem megoldás, sõt, több kárt okozhat, mint hasznot. Minden problémára megoldást kell találni.

Ha ma nem foglalkozunk ezzel a feladattal, akkor holnap még bonyolultabb és zavarosabb formában jelentkezik majd újra.

Jó példa erre egy párkapcsolat, amely nagyon hirtelen ért véget. Minden magyarázat nélkül szakítottak, és nem mondtak megfelelõen búcsút egymásnak.

Elõfordul, hogy egy kapcsolat sértõ, támadó módon szakad meg, mert a felek alulbecsülték, vagy félreértették egymást. Ebben a kapcsolatban nem mondták ki a megfelelõ szavakat, és ezért végül elveszítették egymást.

Gondolkodj el ezen.


Hogy lehet megbékélni a múlttal, és megszabadulni a megoldatlan problémáktól?

Azok a problémák, amiket nem sikerült megoldanunk, akadályként állnak az utunkban. Arra késztetnek, hogy folyton visszanézzünk a múltba. Ezt pedig általában szomorúság, csalódottság és keserûség kíséri.
Hogy lehet szembenézni ezzel a helyzettel?

Van erre egy jó kifejezés: tedd fel a pontot az i-re. Tudd meg, vitasd meg, döntsd el. De ezt nem lehet mindig megtenni.

Lehet, hogy valaki annyi boldogtalanságot okozott nekünk, hogy látni sem akarjuk, vagy lehet, hogy ez a személy éppen nagyon messze van tõlünk.

Lehet, hogy mindent el akarsz mondani annak, aki megbántott, vagy megcsalt téged.

De mindenekelõtt magaddal kell kezdened. A te saját belsõ problémáiddal. Ha megtalálod magadban a békét és a harmóniát, azt fogod érezni, hogy a múlt elviselhetetlen terhe könnyebb lett, és már nem érzel akkora nyomást.

Vannak dolgok, amiket egyszerûen csak ki kell mondanunk:

Nem hagyom, hogy a múltam határozza meg a jelenemet.
A sérelmeim és a fájdalmaim a részemet képezik.
A tegnapi hibáim lehetõségek arra, hogy megértsek és megoldjak valamit.

Nem cipelheted magaddal folyton a múltbeli problémáidat. Egyszer és mindenkorra meg kell oldanod õket.

Ne hagyd, hogy a harag felõrölje a lelkedet, és akkor készen állsz majd rá, hogy találkozz azzal, akivel problémáid vannak, de a konfliktus így már nyitott lehet.

Amikor nyugodtak vagyunk, a problémáink sem tûnnek annyira válságosnak.

Elõre kell haladnunk, nem pedig folyton a múltba tekintenünk. Gondolj a jövõre, és örülj a jelennek.

Próbálj meg valamit a jó irányba változtatni. Megérdemled. És hidd el, biztos és boldog jövõ vár majd rád.


filantropikum.com/ne-hagyd-figyelmen-kiv...ltbeli-problemaidat/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #5921 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Nincs kibúvó a Fény általi beavatás alól: Rajtad múlik érted vagy ellened fog dolgozni!


A Telihold fénye alatt teljesedik be január 12-én vasárnap 16 óra magasságában a Szaturnusz-Plútó együttállás.

Ez a csillagkép túlmutatva a mai napon, egy olyan jövõképet vetít elénk, ami spirituális munkára szólít fel. Beavató, ráhangoló energiák teremtik meg a lehetõséget a transzcendenciára és a szellemi fejlõdésre. Ahhoz, hogy jobban megismerjük a mai napban rejlõ energetikai és spirituális lehetõségeket, nézzük meg, hogy kik a tanítók és mire tanítanak jelenlétük és szimbolisztikájuk által.


SZATURNUSZ

A Szaturnusz a nagy Tanító, a Mester, a Felettes én, a lelkiismeret. Ugyanakkor ez a bolygó a kísértés bolygója is, szembeállít a félelmeinkkel és a gyenge pontjainkkal. Egyszóval a felelõsség bolygója, amely nem enged tovább a spirituális megértésben mindaddig, amíg meg nem tanultad a leckét. Keményen és határozottan szembesít illúzióiddal, hiányosságaiddal, megoldatlanságaiddal, hiszen tudatába van annak, hogy ezek akadályok, amelyek meggátolnak az Egység elérésében és a beteljesedésben.

Jelmondata: Vállald fel a felelõsséget!


PLÚTÓ

A Plútó az igazságtudat bolygója. Az egyetemes igazságkeresés, a szellemi megismerés bolygója. Az alvilágot uralja, a sötét oldalt, valamint az elnyomott és tudatalatti árnyék "ént". Feltár mindent, ami titokban alakult, a hatása lassú, de elkerülhetetlen. Halál és újjászületés, az állandó változás, a sötétségbõl a megvilágosodás felé vezetõ út szimbóluma is egyben.

Jelmondata: Keresd az egyetemes igazságot!


HOLD

A Hold a nõi minõség, az érzelmek, álmok jelképe. A Hold a Yin, a befogadó, az anya, a termékenység megteremtõje. A Holdhoz tartozik az éjszaka, az álom, az alvás, az érzelmek, sokszor a megmagyarázhatatlan félelmek, a tudatalatti világ, amely azonban fénye által beragyogja az éjszakai égboltot.

Jelmondata: Fogadd be az új információt!


Azok számára, aki ezekben a napokban és az év további részében arra törekednek, hogy emeljék tudatosságuk szintjét, a mai konstelláció áldást jelent. Az együttállás megerõsíti az igazságot és kiküszöböl mindent, ami hamis és nem a fejlõdésedet szolgálja. Megnyitja a szívedet a fény és a szeretet beavató energiája elõtt.

Ne feledd amíg kevés a fény addig azt hiheted, hogy minden rendben van. A félhomályban kevésbé látod hol van a kosz, és a káosz. Ahogy nõni kezd a fény, egyre inkább tisztán látod azt, ami rendetlenség, megoldatlanság, takarítani való. Ne ijedj meg hisz a fény és a tisztánlátás pont ezért mindig munkára is szólít. A fény általi belsõ megtisztulásra, rendre. De ez a munka mindig meghozza gyümölcsét!


A Csillaghang Facebook oldalt idézve:

"A FÉNY ÁLTALI BEAVATÁS HÉTVÉGÉJE

Nagyon fontos, hogy nyitott szívvel fogadjuk az égi energiákat, annak tudatában, hogy egy csodálatos átalakító-, gyógyító-, kegyelmi folyamat részesei vagyunk: BEAVATÁST KAPUNK A FÉNY ÁLTAL.
A beavató energia legerõsebb január 10-13-ig, de még 16.-ig érzõdik a hatása.
Fordíts idõt ez alatt az idõ alatt a belsõ spirituális munkára, hogy kapcsolatba kerülhess az égi energiával, figyelj a felismeréseidre, a külsõ jelekre, figyelj az álmaidra."


filantropikum.com/nincs-kibuvo-a-feny-al...llened-fog-dolgozni/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 5 hónapja #5939 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.


Megtanultam...

Megtanultam, hogy nem kényszeríthetsz senkit sem arra, hogy szeressen. Csak annyit tehetsz, hogy olyan vagy, akit szeretni lehet. A többi rajtuk múlik.

Megtanultam, hogy akármennyire is gondoskodok, néhányan nem gondoskodnak viszont.

Megtanultam, hogy évekbe telik felépíteni a bizalmat és csupán másodpercekbe szétrombolni azt.

Megtanultam, hogy sármmal eljutsz kb. 15 percig. Ezután jobb, ha tudsz valamit.

Megtanultam, hogy vagy te irányítod a viselkedésed, vagy pedig az irányít téged.

Megtanultam, hogy mindegy milyen forró egy kapcsolat az elején, a szenvedély megfakul és jobb, ha van valami más, ami átvegye a helyét.

Megtanultam, hogy néha azok, akikrõl azt gondolod, beléd rúgnak, amikor lejtõn vagy, pont azok, akik visszasegítenek.

Megtanultam, hogy néha, amikor mérges vagyok, jogomban áll mérgesnek lenni.

Megtanultam, hogy az igaz barátság folyamatosan növekszik, még nagy távolságon át is. Ugyanez érvényes az igaz szerelemre.

Megtanultam, hogy csak azért, mert valaki nem úgy szeret, ahogy szeretnéd, nem jelenti azt, hogy nem szeret mindenével.

Megtanultam, hogy az érettség inkább a tapasztalatok típusával függ össze és azzal, amit tanultál belõlük, és kevésbé függ össze azzal, hány születésnapot ünnepeltél.

Megtanultam, hogy a családod nem lesz mindig érted.

Megtanultam, hogy bármilyen jó is a barát, egyszer meg fog bántani.

Megtanultam, hogy nem mindig elegendõ, hogy mások megbocsássanak. Néha neked kell megbocsátanod önmagadnak.

Megtanultam, hogy bármennyire is összetört a szíved, a világ nem fog megállni a fájdalmadtól.

Megtanultam, hogy hátterünk és körülményeink talán befolyásolták, hogy kik vagyunk, de mi vagyunk felelõsek azért, hogy kivé válunk.

Megtanultam, hogy csupán azért, mert két ember vitatkozik, nem jelenti azt, hogy nem szeretik egymást. És ha nem vitatkoznak, nem jelenti azt, hogy szeretik egymást.

Megtanultam, hogy nem kell megváltoztatni a barátainkat, ha megértjük, hogy a barátok változnak.

Megtanultam, hogy két ember nézheti ugyanazt a dolgot és láthat valami teljesen különbözõt.

Megtanultam, hogy akármennyire is próbálod megóvni gyermekeidet, valószínûleg meg fognak sérülni és te is meg fogsz sérülni a folyamatban.

Megtanultam, hogy az élet órák alatt megváltozhat olyanok által, akik nem is ismernek téged.

Megtanultam, hogy nehéz meghatározni, hol húzzuk meg a vonalat a kedvesnek lenni és nem megbántani mások érzéseit és kiállni azért, amiben hiszel között.

(Octavian Paler)

(Az idézetet az ineterneten Paulo Coelhonak tulajdonították, de õ maga azt mondja, ez nem az õ írása, de azért érdemesnek tartotta leközölni blogjában.)

Cikk forrása: inspiralo-uzenet.blogspot.com/2012/01/megtanultam.html


Facebook oldalunk: www.facebook.com/utmutatoaleleknek1/?fref=ts

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #5944 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

30 jel, ami elárulja, hogy alacsony vagy magas rezgésszámod van!



Az életünk folyamatosan változik, hol boldogak vagyunk, hol pedig hatalmába kerít az elkeseredettség, a szomorúság. És ezek az érzelmi töltések a lelki rezgésszámunkra, vibrációnkra is hatással vannak.

Minél magasabb a rezgésszám, annál jobban érezzük magunkat, egészségesek, optimisták, fittek és energikusak vagyunk. Azonban az alacsony rezgésszám következtében rossz lesz a kedvünk, pechesnek, szomorúnak, pesszimistának érezzük magunkat.


Most 15 - 15 állítás következik, amelyek rávilágítanak arra, hogy melyek a magas vibráció és melyek az alacsony vibráció jelei.



Amennyiben alacsony vibráció érvényesül az életedben:

1. Megbénítva érzed magad, mikor nem akar semmi sem sikerülni az életben, mikor nem tudod, hogy mihez kezdjél, mi legyen a következõ lépésed.

2. Apátia, nemtörõdömség, közöny, ezt érzed magaddal, és más emberekkel szemben.

3. Szinte mindig fáradt, letargikus vagy.

4. Betegnek érzed magad, semmiképp sem vagy formában.

5. Igyekszel irányítani az érzéseidet, gyakran féltékenység, irigység lesz úrrá rajtad.

6. A más emberekkel való kapcsolatod, viszonyod inkább kellemetlen, mint kellemes.

7. Folyamatosan rossz döntéseket hozol, rosszul választasz.

8. Nem érzed magad teljes embernek.

9. Mindig azt érzed, hogy hibás vagy.

10. Nem tudod igazán, hogy mit is szeretnél kezdeni az életeddel.

11. Nagyon nehezen bocsátasz meg magadnak, vagy más embereknek.

12. Magatartási zavarokkal küzdetsz.

13. Mindig a negatívumokat veszed észre az életedben.

14. Sok zsíros, cukros egészségtelen ételt fogyasztasz.

15. Nem tudsz sikereket felmutatni az életben.



Amennyiben magas vibráció érvényesül az életedben:


1. Dúlnak benned a jobbnál jobb ötletek és kreatív is vagy.

2. Érzelmileg kiegyensúlyozott vagy.

3. Kapcsolatban állsz az Élet energiáival, amelyek inspirálnak, pozitív tölteted adnak a mindennapjaidnak.

4. Nem veszed túl komolyan az életet.

5. Mindig hálás vagy.

6. Empatikus vagy mások igényeivel szemben, és észreveszed, hogy kinek mire van szüksége.

7. Nem kötõdsz a mulandó dolgokhoz, tárgyakhoz.

8. Egy hullámhosszon vagy a testeddel, és annak szükségeivel.

9. Összhangban vagy magaddal.

10. Sokkal több idõt töltesz a jelenben, mint a múltban

11. Egészségesnek és erõsnek érzed magad.

12. Egészségesen étkezel, nem fogyasztasz feldolgozott élelmiszereket, inkább zöldséget és gyümölcsöt eszel.

13. Úgy érzed, hogy megtaláltad a célt az életedben.

14. Nyitott vagy az emberekre, a különbözõ kultúrákra.

15. A lehetõségek spontán módon köszönnek be az életedbe.



Forrás: filantropikum.com/30-jel-ami-elarulja-ho...as-rezgesszamod-van/


Facebook oldalunk: www.facebook.com/utmutatoaleleknek1/?fref=ts

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 4 hónapja - 6 éve 4 hónapja #5958 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.


Megszívlelendõ üzenet 2.




Te nem véletlenül vagy itt ezen a Földön. A létnek szüksége van Rád.
Nélküled a létbõl hiányozna valami, amit senki más nem képes pótolni. Ez ad Neked méltóságot: mindenki hiányolna, ha nem lennél itt!
A csillagok, a Nap, a Hold, a fák, a madarak, a Föld-a világon minden érezné, hogy valahol egy pici vákum van, és ezt az ûrt rajtad kívül senki más nem töltheti be. Hidd el, hogy minden irányból csak hatalmas szeretet árad feléd.

Vannak olyan idõszakok az életünkben, amikor úgy tûnik, minden és mindenki ellenünk van, túl sok minden húz minket ide-oda. Ha megtalálod az igazságot önmagadban, akkor mindent megtaláltál ebben a világban. Csak a saját életedért vagy felelös. Az igazság rajtad keresztül találja meg az útját. A lényeg, hogy nyitottá válj arra, ami rajtad keresztül akar kifejezésre jutni. Elõtted is csak a természet van, utánad is csak a természet van... miért kell a közepén ennyire aggódni, ennyit nyugtalankodni? Miért ez a kétségbeesés? Az egész út a semmiségbõl indul, és a semmiségben végzõdik. Ne a múlt emlékeivel és a jövõ várakozásaival megterhelve éld az életed-a minimumon. Légy éber a jelenben, és élj a maximumon. Minden olyan alkalommal, amikor egy rendkívül nehéz helyzetbe kerülsz, mint mindig, ott van elõtted a választás lehetõsége: megsértõdsz és keresel egy bûnbakot, akit vagy amit majd hibáztathatsz a nehézségekért, vagy szembenézel a kihívással, és fejlõdsz. Csak saját magadat tudod kivezetni az árnyékból a fényre. Minden ember útja nagyon viszontagságos. Sok bátorság kell hozzá.


Buddhának egyik legjelentõsebb, az emberiség spirituális fejlõdését segítõ tanítása ez:

"Légy önmagad fénye".

Mindenkinek ki kell fejlesztenie magában a képességet arra, hogy bármilyen kísérõ, térkép vagy útmutató nélkül megtalálja a kiutat a sötétségbõl. Az egyetlen változatlan dolog a világban a változás maga.

Az élet folyton önmagát ismétli. Ha nem figyelsz oda, tovább ismétli magát. Amint meglátod a sablont, ki tudsz ugrani belõle. A hajnal nincs messze, -de mielõtt eljutsz a hajnalhoz, keresztül kell menned a sötét éjszakán is. És ahogy a hajnal egyre közeledik, az éj egyre sötétebbé válik. Ez egy új megértés hajnala. Az égbolt mindig is ott volt, hogy felfedezd. Érezd, ahogy meg - megrebbennek a szárnyaid legbelül. Tárd ki õket és légy szabad! Te nem vagy börtönben, nem vagy kalitkában.
Kitárhatod a szárnyaid, és Tiéd az egész égbolt. A Hold, a Nap, az összes csillag mind-mind hozzád tartozik. Beleveszhetsz a végtelen kékségbe... Csak hagyd ott végre azt a kalitkát, lépj ki belõle, és Tiéd az egész égbolt! Tárd ki a szárnyaid, és repülj a nap felé, mint a sasmadár. A belsõ világban, a belsõ égbolton a szabadság a legnagyobb érték-minden más, még a boldogság is másodlagos mellette...

OSHO


elozoeletek.blogspot.com/2016/12/megszivlelendo-uzenet-2.html




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.521 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24