.
Ne hagyd figyelmen kívül: Ezért nem tudsz békében élni, ha nem oldod meg a múltbeli problémáidat.
A megoldatlan problémák nem tûnnek csak úgy el. Idõvel újra érezni fogod a hatásukat. Az is megtörténhet, hogy tíz-húsz év múlva jelentkezik újra egy régi probléma. Ahhoz, hogy ezt elkerüld, megoldást kell találnod.
Tudtad, hogy a megoldatlan problémák vonzanak minket, és nem hagyják, hogy továbblépjünk?
A függõben lévõ problémák nem fognak eltûnni. Neked kell megoldanod õket. A fájó kérdések, konfliktusok, minden olyan helyzet, amire nem találod meg a logikus lezárást, végigkísérik az életedet, amíg nem találod meg a megoldásokat. Ne reméld, hogy ezt elkerülheted.
Hosszú távon le kell zárnod a vitákat, versengéseket, meg kell szakítanod bizonyos kapcsolatokat, és meg kell szabadulnod a régi félelmeidtõl és rossz érzéseidtõl.
A megoldatlan problémákról
Mindenkit terhelnek különbözõ problémák az élete során. Ezekre megoldásokat kell találni. Másképp lehetetlen õket eltávolítani. A megoldatlan problémák mindig visszatérnek, és visszahozzák a múltbeli tapasztalatokat.
A pszichoanalízis területén dolgozó pszichológusok meg vannak gyõzõdve arról, hogy hajlamosak vagyunk "eltemetni" a traumatikus és nehéz problémákat a tudatunk legmélyebb szintjén. De ez hosszútávon semmiképpen sem megoldás, sõt, több kárt okozhat, mint hasznot. Minden problémára megoldást kell találni.
Ha ma nem foglalkozunk ezzel a feladattal, akkor holnap még bonyolultabb és zavarosabb formában jelentkezik majd újra.
Jó példa erre egy párkapcsolat, amely nagyon hirtelen ért véget. Minden magyarázat nélkül szakítottak, és nem mondtak megfelelõen búcsút egymásnak.
Elõfordul, hogy egy kapcsolat sértõ, támadó módon szakad meg, mert a felek alulbecsülték, vagy félreértették egymást. Ebben a kapcsolatban nem mondták ki a megfelelõ szavakat, és ezért végül elveszítették egymást.
Gondolkodj el ezen.
Hogy lehet megbékélni a múlttal, és megszabadulni a megoldatlan problémáktól?
Azok a problémák, amiket nem sikerült megoldanunk, akadályként állnak az utunkban. Arra késztetnek, hogy folyton visszanézzünk a múltba. Ezt pedig általában szomorúság, csalódottság és keserûség kíséri.
Hogy lehet szembenézni ezzel a helyzettel?
Van erre egy jó kifejezés: tedd fel a pontot az i-re. Tudd meg, vitasd meg, döntsd el. De ezt nem lehet mindig megtenni.
Lehet, hogy valaki annyi boldogtalanságot okozott nekünk, hogy látni sem akarjuk, vagy lehet, hogy ez a személy éppen nagyon messze van tõlünk.
Lehet, hogy mindent el akarsz mondani annak, aki megbántott, vagy megcsalt téged.
De mindenekelõtt magaddal kell kezdened. A te saját belsõ problémáiddal. Ha megtalálod magadban a békét és a harmóniát, azt fogod érezni, hogy a múlt elviselhetetlen terhe könnyebb lett, és már nem érzel akkora nyomást.
Vannak dolgok, amiket egyszerûen csak ki kell mondanunk:
Nem hagyom, hogy a múltam határozza meg a jelenemet.
A sérelmeim és a fájdalmaim a részemet képezik.
A tegnapi hibáim lehetõségek arra, hogy megértsek és megoldjak valamit.
Nem cipelheted magaddal folyton a múltbeli problémáidat. Egyszer és mindenkorra meg kell oldanod õket.
Ne hagyd, hogy a harag felõrölje a lelkedet, és akkor készen állsz majd rá, hogy találkozz azzal, akivel problémáid vannak, de a konfliktus így már nyitott lehet.
Amikor nyugodtak vagyunk, a problémáink sem tûnnek annyira válságosnak.
Elõre kell haladnunk, nem pedig folyton a múltba tekintenünk. Gondolj a jövõre, és örülj a jelennek.
Próbálj meg valamit a jó irányba változtatni. Megérdemled. És hidd el, biztos és boldog jövõ vár majd rád.
filantropikum.com/ne-hagyd-figyelmen-kiv...ltbeli-problemaidat/