header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Tudatosság

Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #5816 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Szeretnél boldog lenni? Akkor ígérd meg magadnak mindörökké ezt a 11 dolgot!


Az élet nem fenékig tejföl, színes pillangókkal és a szivárványokkal. Néha meglehetõsen nehéz is tud lenni!

És ha már eddig jelentõs árat fizetettünk azért, hogy ott tarthassunk, ahol most vagyunk, a legjobb döntés, hogy nyomon kövessük mindazt, amink volt, amink van és erõnkhöz képest haladjunk elõre.

Ennek érdekében igyekezzünk megszabadulni a negativitástól, a tudatlan emberektõl, akik megszabják számunkra, hogy mit tehetünk és mit nem. Nézzünk elõre, a jövõ felé, haladjunk tovább, és igyekezzünk minél boldogabb életet élni. Kezdjünk el csak a pozitív ígéreteket tenni önmagunk számára, és soha ne adjuk fel ezt a szokásunkat.


Ennek érdekében, kérlek, ismételd utánam: "Megígérem, hogy .."

1. A múltam nem az ellenségem

Problémáink, gyengeségeink, és hibáink megtanítanak bennünket, de akár büntethetnek is. Mindent úgy fogadjunk el, ahogyan az Univerzum adta számunkra. Ha megbántunk néhány olyan döntést, amelyet a múltban kellett meghoznunk, ne ostorozzuk magunkat miatta. Abban a pillanatban a legjobban cselekedetnek tûnhetett, az addig szerzett tapasztalatok alapján. Ezeket a döntéseket akkor egy fiatalabb és kevésbé tapasztalt elme hozta. A mai bölcsességünkkel természetesen másképp tennénk. Tehát szabaduljunk meg e nyomasztó gondolatoktól. Az idõ és a tapasztalat tökéletesen megtanít bennünket arra, hogy a jelenben kiválaszthassunk a legjobb megoldásokat, saját magunk és mások számára.

2. Az életemért csakis én vagyok a felelõs

Az élet megtaníthatja számunkra, hogy a szülõket, tanárokat, mentorokat, az oktatási rendszert, vagy a kormányt hibáztassuk, de magunkat soha. Helyes ez így? Nem! Mindig részben a mi hibánk is, és ha szabadulni akarunk egy bizonyos helyzetbõl, és folytatni az életet, akkor mi vagyunk az egyetlenek, akik tehetünk ezért.

3. Tudatos és kedves vagyok önmagammal szemben

Egész nap csendben beszélünk önmagunkkal, és néhányan minden szavunkat elhisszük. Legyünk óvatosak és kérdezzük meg magunktól:

"Ha lenne egy barátom, aki velem úgy beszélne, ahogyan most én beszélek magammal, mennyi ideig lennék képes elviselni õt?"

4. Mindig hallgatok arra, amit a szívem és a lelkem mond!

Ha egy részünk úgy érzi, hogy igazunk van, ez azt jelenti, hogy ez a dolog megfelelõ lehet számunkra, vagy legalább megérdemli a figyelmünket. Ha viszont úgy érezzük, hogy valami nincs rendben, valószínûleg ez igaz is lehet. Figyeljünk az igaz érzésekre, és kövessük õket. Amikor ugyanis követjük a belsõ hangot, az ajtók hajlamosak kinyílni elõttünk, még akkor is, ha elõtte bezárták õket.

Olyan életet fogok élni, amely számunkra és mások számára megfelelõ. Adjuk meg magunknak az esélyt, hogy olyan utat kövessünk, amely boldoggá fog tenni bennünket. És értsük meg, hogy az életedben lesz néhány olyan ember, aki megtagadja a velünk való utazást, függetlenül attól, hogy mit mondunk vagy teszünk.

5. Feladom azokat a kapcsolatokat, amelyek nem nekem valóak

Sok ember átmenetileg érkezik az életünkbe, csak hogy valamit tanítson számunkra. Jönnek és mennek, megváltoztatnak valamit bennünk. Nem ezek az utolsó kapcsolatok, de néhány tanulságot elhoznak számunkra. Ha megtanuljuk megnyitni a szívünket és az elménket, bárki megtaníthat bennünket valami újra. Néha furcsának tûnhet, hogy olyan sok idõt töltöttünk valakivel, akivel már nem vagyunk kapcsolatban, de a dolgoknak pontosan így kell lenniük Pontosan ott vagyunk, ahol lennünk kell!

6. Nem engedem, hogy egy adott helyzet örökre ellopja a mosolyomat

Még ha nehéz idõk is voltak, egy pillanatra, emlékeztessük magunkat, hogy kik is vagyunk. Gondoljunk olyan dolgokra, amelyek valódi és tartós jelentéssel bírtak az életünkben, majd mosolyogjunk el azon, hogy milyen messzire jutottunk. Õszintén szólva, a világon semmi nem szebb és erõsebb, mint a könnyekbõl származó mosoly. Erõs lélekre és õszinte szívre van szükség ahhoz, hogy mosolyogjunk egy olyan helyzetben, amely sírásra késztet bennünket. Nem számít, meddig tart, de higgyük el, hogy jobb idõk fognak jönni.

7. Ünneplem és értékelni fogom az életem

Sok ember túlbecsüli azt, amije nincs, és nem veszi észre, hogy ki is valójában. Ne legyünk közülük valók! Vegyünk egy mély levegõt, hiszen mögöttünk van a múlt. Koncentráljunk arra, amit ma megtehetünk, nem arra, amit a tegnap tehettünk volna. Ne feledjük, minden elveszített dologért cserébe kapunk valamit. Értékeljük azt, ami ma van, és azt az embert, akik ma vagyunk. Az életnek nem kell tökéletesnek lennie, hogy csodálatos legyen. Értékeljük az örömöket, nem pedig a problémákat. Nem kerül semmibe, hogy pozitívak legyünk és merjünk változtatni. Gondolatainkat csak mi magunk ellenõrizhetjük, ezért használjuk õket a jobb élet megteremtése érdekében.

8. Hiszem, hogy van erõm és használni fogom

Az emberek legtöbbször elbizonytalanodnak a saját erejükben, amikor azt gondolják, hogy már elvesztették. Ne csináljuk ezt. A világnak szüksége van ránk. Egy gonoszsággal teli világban meg kell tudni bocsátani! A gyûlölettel teli világban merészelnünk kell szeretni! A hitetlenség világában merni kell hinni! És akkor megtalálhatjuk azt az erõt, amelyrõl azt hisszük, hogy valaha hiányzott.

9. Saját magam fejlesztésére fogok törekedni

Mindent, amit megteszünk érdemes jól csinálni. Mindez a kemény munkáról és a haladásról szól - vagy egy új elõrelépésrõl, egy új leckérõl.

10. Törekszem kimozdulni a saját komfortzónámból

Csak azért, mert harcolunk, nem azt jelenti, hogy veszíteni fogunk. Minden sikerhez bizonyos típusú küzdelem szükséges. Tudom! Az élet csatáiban erõsebbé és okosabbá válhatunk. Tanuljunk a hibáinkból, vegyünk mély levegõt, és lépjünk tovább.

11. Ha tudom, hogy változásra van szükség, elfogadom azt

Arra törekszünk, hogy a helyes döntéseket hozzunk, de hogyan lehet megtudni, mikor érkezett életünkben a haladás jelen pillanata?

A jeleket nem mindig könnyû elfogadni, ha vannak. A kapcsolatoknak, vagy akár a munkahelyeknek is vannak érvényességi idejük. Idõnként hajlamosak vagyunk megtartani azt, ami hosszú ideje már nem mûködik attól tartva, hogy nem leszünk képesek alkalmazkodni a szükséges változásokhoz. Ezért az eredmény mindig ugyanaz: nagy fájdalom, súlyos frusztráció és mély megbánás. Legyünk okosabbak! Ha tudjuk, hogy a változtatások szükségesek, fogadjuk el azokat. Ezeket megfelelõ cselekedetekkel és tevékenységekkel is támogatnunk kell. A jövõnk ugyanis nagyban függ attól, hogy milyen lépéseket teszünk a mában!


filantropikum.com/szeretnel-boldog-lenni...kke-ezt-a-11-dolgot/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 6 hónapja #5834 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

A változás szelei



Ne feledd: ami jelenleg körülötted létezik, mind-mind korábbi életeid, tetteid, érzéseid hozadéka. Így talán könnyebb megérteni, hogy a megoldás is Benned van.

Halogathatsz, ameddig csak akarsz, de az élet úgy szalad el a fejed felett, hogy igazán semmit nem élveztél belõle. Vagy a múlton rágódsz, vagy a jövõ miatt aggódsz, és megfeledkezel a pillanatról. Pedig csak a jelen létezik. A múlt már nincs, a jövõ pedig mindig csak jövõ marad.
Ideje kilépni az egészségtelen helyzetekbõl, kapcsolatokból, felégetni a múltat, mely mérgezi lelkedet.

Ne feledd, az idõ nem áll meg, míg összeszeded magad. Az idõ nem áll meg, míg felkészülsz a szeretet befogadására. Az idõ szalad, és egyszer csak azon kapod magad, hogy a lehetõségek szélsebesen haladtak el melletted, és belefásultál a hétköznapokba. Kimenekültél a saját életedbõl.

Találd meg a jelen szépségét, hiszen ha erre hangolódsz rá, egyre több lesz majd belõle. Amire fókuszálsz, kiélesedik. Amire tekintesz, felerõsödik. Ne az aggódást, a félelmet és a bûntudatot teremtsd, hanem találd meg magadban a szeretetet!

Tanuld meg, hogy szerethetõ vagy, Isten egyik csodája. Semmivel nem vagy kevesebb másoknál. A legtöbb, amit tehetsz az, hogy felvállalod végre magad, hogy beragyoghasd a világot.

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #5862 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Halld meg lelked szavát!


Vannak a körülötted lévõ világnak olyan részei, amiket csak akkor látsz, ha lelassítasz. Ha lecsendesíted az elméd, és a szíveddel figyelsz.

Amikor kétségek gyötörnek, félsz vagy fáj a lét, akkor figyelj egy kicsit befelé. A lelkedben minden kérdésre megvan a válasz. Ott van Benned több ezer év bölcsessége, és ha megengeded, hogy meghalld lelked szavát, újra tudássá válik majd.

Ha lelassítasz, képes leszel megérezni a dolgok lényegét " A másik szeretetét " A természet bölcsességét - Képes leszel hallani lelked hangját.


Ha megérzed az igazságot, nem tud elbizonytalanítani a külvilág, nem tud letörni mások szava. Tudni fogod, hogy minden okkal történik, Önmagad hozzájárulásával. Elmúlik a mindennapos feszültség, tudatos teremtõvé válsz!


Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 5 hónapja #5870 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Vajon miért került az utamba?



Életed minden egyes szereplõje lényével, tetteivel tanít Téged. Van, aki a szeretetet kívánja megmutatni, és van, aki kemény leckékre nevel: türelemre, alázatra, vagy éppen arra, hogy megtanulj kiállni Önmagadért. Van, aki folyton bajba kerül, ezzel is tanítva Téged arra, hogy magadon kívül senki mást nem kell megmentened. Hogy megtanulj elhatárolódni a másik ember problémájától, és végre a saját feladataiddal foglalkozz.

De vannak olyan útitársak, akik szeretetükkel és kitartásukkal inspirálnak. És vannak, akik olyan érzéseket váltanak ki belõled, mely örökre megváltoztatja az életed. Soha többé nem leszel már a régi.

Minden embertársad, kivel valamilyen formában kapcsolatba kerülsz életed során, egy tükröt tart eléd. Légy hálás, hogy megmutatják, miben kell fejlõdnöd.

Bármeddig dughatod homokba a fejed, nem felismerve a Neked szánt tanításokat, csak kérlek, ne panaszkodj, milyen kegyetlen a világ. Életedben minden az érzelmeid kivetülése. A megoldás is Rajtad áll.

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #5879 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.


Búcsúzz el!



Ma búcsúzz el a múlttól, mely bár számtalan felismeréssel gazdagított, már nincs többé...
Búcsúzz el régi önmagadtól, hogy megújult erõvel indulhass valóra váltani az álmaidat...
Búcsúzz el a régi, rossz érzésektõl, hogy ne mérgezzék tovább a jelenedet...
Búcsúzz el a Téged körülvevõ, negatív emberektõl, hogy ne tartsanak vissza a céljaid felé vezetõ úton...
Búcsúzz el azoktól a helyzetektõl, melyek aláássák önbizalmadat, és elhitetik, hogy nem vagy méltó a boldogságra...
Búcsúzz el azoktól az ismerõsöktõl, akik hamis álarcokba bújva hitegetnek, bírálnak, vagy zsarnok módon rabságban tartanak...
Búcsúzz el azoktól, akiket évek óta képtelen vagy elengedni. Bármi is történt, az életednek szüksége van Rád...
Búcsúzz el a rossz szokásaidtól, a függõségeidtõl, hogy teljes mértékben uralhasd az életed...
Búcsúzz el minden testi- és lelki "problémádtól", megköszönve nekik, hogy eddig is mutatták az utat...
Búcsúzz el az óévtõl, hiszen holnaptól új fejezet kezdõdik... Bármi is történt, most tiszta lappal indulsz.
Az újév üres oldalait bármivel tele írhatod!

Kívánok Neked bölcsességet, hogy tudd, mikor merre kell lépned...
Kívánok Neked sikert, és sok-sok megvalósuló álmot...
Kívánok Neked testi- és lelki egészséget...
Kívánok Neked önbizalmat és bátorságot, hogy legyen merszed elindulni az álmaid felé vezetõ úton...
Kívánok Neked õszinteséget, hogy képes legyél beismerni magadnak, ami régóta visszatart... hogy tudj szembenézni a valósággal...
Kívánok Neked türelmet, hogy ne siettesd a dolgokat...
Kívánok Neked erõt, hogy képes legyél véghezvinni, amire oly régóta vágysz...
Kívánok Neked szeretetet, szerelmet, bõséget, és minden jót, amire vágysz....

Végül kívánok Neked végtelenül sok önmagadba vetett hitet, hogy tudd, az egész életed Rajtad múlik... Hogy a 2020-as évben ott van a lehetõség, hogy végre Önmagad légy... Ott van a lehetõség, hogy Te és az álmaid megtaláljátok egymást...
Õszintén, tiszta szívbõl kívánok egy nagyon sikeres, boldog új évet, amiben képes vagy megváltoztatni, amit eddig nem tudtál!


Guzsik-Mohácsi Viktória
elozoeletek.blogspot.com/


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #5893 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Minden nap egy új lehetõség arra, hogy újrakezdd!



Élvezd az élet minden percét, hiszen gyönyörû a világ! Minden nap egy új lehetõség arra, hogy újrakezdd! Teljesen mindegy, ki voltál tegnap, ha meg tudod fogalmazni azt, kivé szeretnél válni..
Ha ott van Benned a vágy a változásra, máris félig gyõztél.. Ha az elhatározást pedig tettek követik, akkor csak idõ kérdése, és teljesül majd minden álmod.

Ez akkor is így van, ha jelenleg csak az akadályokat látod. Ha azt hiszed, Rajtad már csak a csoda segít. Az a csoda, ami majd megment Téged, ott lakik Benned! Úgy hívják: türelem..

Tudnod kell, hogy végül minden összeáll. Ha tisztában vagy Önmagaddal és azzal, mire is vágysz, a gondviselés melléd áll. Ha kellõ türelemmel és alázattal viseltetsz a sorsod iránt, végül a felhõk mögül elõbújik a nap.
Ha nem állandóan csak panaszkodsz és kihúzod magad a felelõsség alól, rá fogsz jönni, hogy a sorsodat nem alakíthatja Rajtad kívül senki más.

Akkor már tudni fogod, hogy a legnagyobb kincs önmagad szeretete, és nem számít, hogy a múltban mit tettél. Megbocsátasz, hisz rájössz, hogy csupán az számít, mit hagysz majd magad után..

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.873 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24