.
Szeretnél boldog lenni? Akkor ígérd meg magadnak mindörökké ezt a 11 dolgot!
Az élet nem fenékig tejföl, színes pillangókkal és a szivárványokkal. Néha meglehetõsen nehéz is tud lenni!
És ha már eddig jelentõs árat fizetettünk azért, hogy ott tarthassunk, ahol most vagyunk, a legjobb döntés, hogy nyomon kövessük mindazt, amink volt, amink van és erõnkhöz képest haladjunk elõre.
Ennek érdekében igyekezzünk megszabadulni a negativitástól, a tudatlan emberektõl, akik megszabják számunkra, hogy mit tehetünk és mit nem. Nézzünk elõre, a jövõ felé, haladjunk tovább, és igyekezzünk minél boldogabb életet élni. Kezdjünk el csak a pozitív ígéreteket tenni önmagunk számára, és soha ne adjuk fel ezt a szokásunkat.
Ennek érdekében, kérlek, ismételd utánam: "Megígérem, hogy .."
1. A múltam nem az ellenségem
Problémáink, gyengeségeink, és hibáink megtanítanak bennünket, de akár büntethetnek is. Mindent úgy fogadjunk el, ahogyan az Univerzum adta számunkra. Ha megbántunk néhány olyan döntést, amelyet a múltban kellett meghoznunk, ne ostorozzuk magunkat miatta. Abban a pillanatban a legjobban cselekedetnek tûnhetett, az addig szerzett tapasztalatok alapján. Ezeket a döntéseket akkor egy fiatalabb és kevésbé tapasztalt elme hozta. A mai bölcsességünkkel természetesen másképp tennénk. Tehát szabaduljunk meg e nyomasztó gondolatoktól. Az idõ és a tapasztalat tökéletesen megtanít bennünket arra, hogy a jelenben kiválaszthassunk a legjobb megoldásokat, saját magunk és mások számára.
2. Az életemért csakis én vagyok a felelõs
Az élet megtaníthatja számunkra, hogy a szülõket, tanárokat, mentorokat, az oktatási rendszert, vagy a kormányt hibáztassuk, de magunkat soha. Helyes ez így? Nem! Mindig részben a mi hibánk is, és ha szabadulni akarunk egy bizonyos helyzetbõl, és folytatni az életet, akkor mi vagyunk az egyetlenek, akik tehetünk ezért.
3. Tudatos és kedves vagyok önmagammal szemben
Egész nap csendben beszélünk önmagunkkal, és néhányan minden szavunkat elhisszük. Legyünk óvatosak és kérdezzük meg magunktól:
"Ha lenne egy barátom, aki velem úgy beszélne, ahogyan most én beszélek magammal, mennyi ideig lennék képes elviselni õt?"
4. Mindig hallgatok arra, amit a szívem és a lelkem mond!
Ha egy részünk úgy érzi, hogy igazunk van, ez azt jelenti, hogy ez a dolog megfelelõ lehet számunkra, vagy legalább megérdemli a figyelmünket. Ha viszont úgy érezzük, hogy valami nincs rendben, valószínûleg ez igaz is lehet. Figyeljünk az igaz érzésekre, és kövessük õket. Amikor ugyanis követjük a belsõ hangot, az ajtók hajlamosak kinyílni elõttünk, még akkor is, ha elõtte bezárták õket.
Olyan életet fogok élni, amely számunkra és mások számára megfelelõ. Adjuk meg magunknak az esélyt, hogy olyan utat kövessünk, amely boldoggá fog tenni bennünket. És értsük meg, hogy az életedben lesz néhány olyan ember, aki megtagadja a velünk való utazást, függetlenül attól, hogy mit mondunk vagy teszünk.
5. Feladom azokat a kapcsolatokat, amelyek nem nekem valóak
Sok ember átmenetileg érkezik az életünkbe, csak hogy valamit tanítson számunkra. Jönnek és mennek, megváltoztatnak valamit bennünk. Nem ezek az utolsó kapcsolatok, de néhány tanulságot elhoznak számunkra. Ha megtanuljuk megnyitni a szívünket és az elménket, bárki megtaníthat bennünket valami újra. Néha furcsának tûnhet, hogy olyan sok idõt töltöttünk valakivel, akivel már nem vagyunk kapcsolatban, de a dolgoknak pontosan így kell lenniük Pontosan ott vagyunk, ahol lennünk kell!
6. Nem engedem, hogy egy adott helyzet örökre ellopja a mosolyomat
Még ha nehéz idõk is voltak, egy pillanatra, emlékeztessük magunkat, hogy kik is vagyunk. Gondoljunk olyan dolgokra, amelyek valódi és tartós jelentéssel bírtak az életünkben, majd mosolyogjunk el azon, hogy milyen messzire jutottunk. Õszintén szólva, a világon semmi nem szebb és erõsebb, mint a könnyekbõl származó mosoly. Erõs lélekre és õszinte szívre van szükség ahhoz, hogy mosolyogjunk egy olyan helyzetben, amely sírásra késztet bennünket. Nem számít, meddig tart, de higgyük el, hogy jobb idõk fognak jönni.
7. Ünneplem és értékelni fogom az életem
Sok ember túlbecsüli azt, amije nincs, és nem veszi észre, hogy ki is valójában. Ne legyünk közülük valók! Vegyünk egy mély levegõt, hiszen mögöttünk van a múlt. Koncentráljunk arra, amit ma megtehetünk, nem arra, amit a tegnap tehettünk volna. Ne feledjük, minden elveszített dologért cserébe kapunk valamit. Értékeljük azt, ami ma van, és azt az embert, akik ma vagyunk. Az életnek nem kell tökéletesnek lennie, hogy csodálatos legyen. Értékeljük az örömöket, nem pedig a problémákat. Nem kerül semmibe, hogy pozitívak legyünk és merjünk változtatni. Gondolatainkat csak mi magunk ellenõrizhetjük, ezért használjuk õket a jobb élet megteremtése érdekében.
8. Hiszem, hogy van erõm és használni fogom
Az emberek legtöbbször elbizonytalanodnak a saját erejükben, amikor azt gondolják, hogy már elvesztették. Ne csináljuk ezt. A világnak szüksége van ránk. Egy gonoszsággal teli világban meg kell tudni bocsátani! A gyûlölettel teli világban merészelnünk kell szeretni! A hitetlenség világában merni kell hinni! És akkor megtalálhatjuk azt az erõt, amelyrõl azt hisszük, hogy valaha hiányzott.
9. Saját magam fejlesztésére fogok törekedni
Mindent, amit megteszünk érdemes jól csinálni. Mindez a kemény munkáról és a haladásról szól - vagy egy új elõrelépésrõl, egy új leckérõl.
10. Törekszem kimozdulni a saját komfortzónámból
Csak azért, mert harcolunk, nem azt jelenti, hogy veszíteni fogunk. Minden sikerhez bizonyos típusú küzdelem szükséges. Tudom! Az élet csatáiban erõsebbé és okosabbá válhatunk. Tanuljunk a hibáinkból, vegyünk mély levegõt, és lépjünk tovább.
11. Ha tudom, hogy változásra van szükség, elfogadom azt
Arra törekszünk, hogy a helyes döntéseket hozzunk, de hogyan lehet megtudni, mikor érkezett életünkben a haladás jelen pillanata?
A jeleket nem mindig könnyû elfogadni, ha vannak. A kapcsolatoknak, vagy akár a munkahelyeknek is vannak érvényességi idejük. Idõnként hajlamosak vagyunk megtartani azt, ami hosszú ideje már nem mûködik attól tartva, hogy nem leszünk képesek alkalmazkodni a szükséges változásokhoz. Ezért az eredmény mindig ugyanaz: nagy fájdalom, súlyos frusztráció és mély megbánás. Legyünk okosabbak! Ha tudjuk, hogy a változtatások szükségesek, fogadjuk el azokat. Ezeket megfelelõ cselekedetekkel és tevékenységekkel is támogatnunk kell. A jövõnk ugyanis nagyban függ attól, hogy milyen lépéseket teszünk a mában!
filantropikum.com/szeretnel-boldog-lenni...kke-ezt-a-11-dolgot/