header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Tudatosság

Több
6 éve 7 hónapja - 6 éve 7 hónapja #5724 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

2019.11.18 - Ma van az év utolsó tízmilliószoros napja!



Különleges nap ez a mai, ugyanis november 18-án van az év utolsó tízmilliószoros napja. Teremts ma bölcsen, okosan!

2019. november 18-án van az év utolsó tízmilliószoros napja, amely a buddhizmus filozófiából ered. Minden évben négy tízmilliószoros napot tartunk számon. Ezen a napon minden, amire gondolsz többszörös energiát kap, ezzel pedig nagy hatással van a jövõdre.

A buddhisták szerint errõl szól a 4 tízmilliószoros nap:

- az elsõ Tízmilliószoros napon Buddha csodatevéseit ünneplik;
a második Tízmilliószoros nap Buddha születésnapja, ami egyben a megvilágosodás napja is;
- a harmadik Tízmilliószoros nap arról híres, hogy ekkor tért vissza Buddha a tanításhoz, és ekkor lettek beavatva az õt követõk a Négy Nemes Igazságot magában foglaló tanokba;
- a negyedik Tízmilliószoros nap, ami ma van, azért a legkülönlegesebb, mert a legenda úgy tartja, hogy ekkor látogatott Buddha az istenek birodalmába.

Ezen a napon tegyünk meg mindent, hogy életünket belengje a pozitív energia, a hála, az együttérzés. Hagyjuk, hogy a fény és a szeretet átjárja testünket-lelkünket, minden rezdülésünkben éljük meg a pozitív energiák áramlását.

Ezen a napon minden, amire gondolunk, minden, amit érzünk tízmilliószoros erõvel hat ránk, legyen az negatív, vagy pozitív. Tehát az energiák negatív irányba is mûködnek, éppen ezért nagyon fontos, hogy tudatosan használjuk ki a mai nap csodálatos energiáit.

Ha teheted vonulj ma el, légy csendben és elevenítsd fel azokat a dolgokat, amikre vágysz jelenlegi életedben. Érezd át minden rezdülésedben a vágyat, ne csak gondolatban legyen meg, hanem érezd is át, vibráljon minden porcikádban.

Ma tegyél meg mindent azért, hogy a jövõd pozitív rezgés lengje be.

1. Adj hálát az életedért, és mindenért, amid van

2. Fogadd el a benned lévõ negatív érzéseket, ne harcolj ellenük. Azzal, hogy elfogadod õket és tudatosítod, hogy a ezek az érzések is a részedet képezik, megszûnik a nyomás és képes leszel pozitív irányba terelni a dolgokat.

3. Gondold át a vágyaidat, és mindazokat a dolgokat, amit teremteni szeretnél az életedben. De ezek ne legyenek felületes dolgok, vizsgáld meg, hogy az Egod vagy a lelked szeretné mindazokat a dolgokat, amikre vágysz? Amikor ezeket tudatosítottad kérd az Univerzumot, hogy megvalósuljanak az életedben.

4. Hajts fejet az Univerzum akarata elõtt, engedd, hogy minden úgy alakuljon, ahogy számodra a legjobb. Csak a cél legyen elõtted, a többit hagyd az Univerzumra. Természetesen a vágyak után a tettek következnek, ahhoz, hogy valami materializálódjon az életedben tettekre is szükség van.

Ne felejtsd el, hogy minden, amit magadnak kívánsz hat rád, de az is, amit másoknak kívánsz. Legyenek szép és szeretetteljes gondolataid mások felé, mert ez rád is visszahat.


filantropikum.com/2019-11-18-ma-van-az-e...zmillioszoros-napja/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 7 hónapja - 6 éve 7 hónapja #5733 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Õszinteség




Életünk során a neveltetés és a társadalom is szinte ösztökéli az embert az õszintétlenségre. Az álarcok ránk égnek, és már azt sem tudjuk, kik vagyunk igazán. Megtanulunk úgy viselkedni, ahogy elvárják tõlünk. Mások vagyunk a szüleinkkel, a barátainkkal, a szerelmünkkel, és mások a sarki fûszeressel. De vajon kik vagyunk igazán?

Ahogy tudatosodik az ember, egyre inkább igényli az õszinteséget életében. Elsõként fontos õszintének lenni önmagunkhoz. A legnagyobb gond az, ha az ember saját magát csapja be, mert könnyebb nem szembe nézni a helyzetünkkel. Könnyebb mást okolni életünkért. Az elsõ és legfontosabb az, hogy merjünk szembenézni azzal, hogy minden, ami életünkben történt, annak okozói mi vagyunk. Mi hívtuk életre az eseményeket.
Ha tisztán látjuk önmagunkat, egyre inkább merünk majd õszinték lenni másokkal is. Ha önértékelésünkben elég biztosak vagyunk ahhoz, hogy ne függjünk másoktól, nem fog gondot okozni õszintének lenni. Nem fog gondot okozni kiállni önmagunkért.

Ám az õszinteség nem azt jelenti, hogy kíméletlenül bírálunk és kritizálunk másokat, hiszen ez csak a saját nézõpontunk. Az õszinteség azt jelenti, hogy mindig minden helyzetben felvállalom, amit teszek. Nem félek attól, hogy hibázom, és ki merem mondani, amit valóban érzek.

Nem hibáztatok mást az életemért, és tudom, hogy minden megoldott feladat közelebb visz önmagamhoz.
Õszinte emberek társaságában élvezetes élni. Mindig tudod, mire számíthatsz tõlük, nyíltan fejezik ki érzelmeiket.
Ha nem vagy õszinte, nem adsz lehetõséget arra, hogy önmagadért szeressenek. Nincs veszíteni valód. Légy Önmagad!

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #5747 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Családi gyökereink hatása az életünkre




Elgondolkodtál azon valaha is, hogy a család, melybe születtél, hogyan befolyásolja életedet? Természetesen nem véletlen, hogy pont ide születtünk, és pont ezek az emberek tanítanak minket az életre.
Az, hogy milyen családi mintákat hordozol, nagymértékben befolyásolják a döntéseid, és az élethez való hozzáállásodat.

A családfa tisztítása és programjainak oldása egy hatalmas témakör.

Amikor a lélek úgy dönt, hogy inkarnálódik a fizikai világba, akkor azt is meghatározza, hogy kik azok az emberek, akiktõl tanulni szeretne. Szüleinket két szempont alapján választjuk:


1. Milyen közös karmikus feladataink vannak

Ez azt jelenti, hogy elmúlt életeinkben nem sikerült közös nevezõre jutnunk, nem történt meg egymás felé az elfogadás.
Tapasztalataim szerint sokszor választunk olyan szülõket, akikkel nehéz karmát cipelünk. Pontosan azért, mert egy szülõ-gyermek kapcsolatban az ember kénytelen megtanulni feltétel nélkül elfogadni a másikat. Egy karmikus feladat pedig így végzi be küldetését. Akkor van kiegyenlítve a számla, ha mindkét fél hajlandó elengedni a múltbéli sérelmeket.

Szüleinket legtöbbször nem a saját lélekcsaládunkból választjuk, éppen ezért érezhetjük idegennek õket. Te se érezd magad kellemetlenül, ha mindig kívülállónak hitted magad " ha nem értett meg senki"
Általában az elsõ szülött gyermek az édesapát jön tanítani, és az õ családfájának mintáit hordozza erõteljesebben, míg a második gyermek az édesanya családjáét. A harmadik gyermek általában egyensúlyozza a család energiáit. Itt mindig két azonos szülõrõl beszélünk.
Ha például egy édesanya elválik, és új családja lesz, akkor az ott születendõ gyermek ismét elsõ szülöttnek számít, attól függetlenül, hogy bármelyik félnek már van gyermeke.



2. Milyen sérüléseket hordoznak a szülõk

A születendõ lélek mindig az érzelmi örökség miatt születik az adott családba. Kiválasztja azt a két embert, akik ugyanazokkal a (lelki) sérülésekkel rendelkeznek, amiket õ elõzõ életébõl magával hozott. Ennek célja az, hogy tükröt mutassanak, és tudatosítsák bennünk, mit kell meggyógyítani a lelkünkben.
Ha nem tanulod meg a leckét, míg elhagyod a szülõi fészket, akkor lelked sérüléseit a párkapcsolataid mutatják tovább.

Tegyük fel, hogy elmúlt életeidbõl hozod magaddal az árulás sérülését. Többször megcsaltak, megaláztak a kapcsolataidban, és most is benned van a rettegés. Kiválasztasz két olyan szülõt, ahol egészen biztosan szintén jelen van az árulás. Édesanyád megcsalja édesapádat. Lehet, hogy próbálják eltitkolni elõled, de a lélek érzi. Méginkább elmélyítik benned ezt a sebet. Ha ezt a félelmet nem sikerül feloldanod, feldolgoznod magadban addig, míg elköltözöl a szüleidtõl, akkor automatikusan olyan társat választasz, aki szintén meg fog csalni, megmutatva, mit kell meggyógyítani magadban. A társad is csak a te sérüléseidre tud rákapcsolódni. Ha te "áldozatszerepben" vagy, akkor bevonzol egy olyat, akinek a "tettes' szerepébõl kell tanulnia. Amikor a szándékok találkoznak, létrejön a szinkronicitás.
Ezért is olyan fontos megértenünk, miért éppen ezt a családot választottuk ezen megtestesülésünkre. Milyen megoldandó feladatokat hoztunk magunkkal?

Elég, ha megvizsgálod, milyen visszatérõ események, félelmek vannak jelen az életedben, máris tudni fogod, milyen mintákat hordozol.

Részlet Guzsik - Mohácsi Viktória "Út a teljességhez - 60 napos karmaoldó program" 9. napi feladatából

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #5779 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Ne hagyd elillanni a pillanatot, amikor a lelked szól hozzád!


Ugye te is tapasztaltad már, amikor jött egy érzés, egy sugallat, egy gondolat és vele együtt jött egy energia, amely gyengéden arra biztatott "Tedd meg, jó lesz, meglátod." Te pedig kristálytisztán tudtad, hogy mit kell cselekedned. Érezted a vibrálást a levegõben. Tudtad, hogy itt valami készül, valami elkezdõdött. Szinte felvillanyozódtál az energiától, mely felébredt benned! Megtelt minden újra élettel benned és körülötted.

Aztán mégsem tetted meg..

Valahogy lebeszélted magadat az ügyrõl, és egy idõ után elillant az a pillanat. Hatalmas ûrt hagyott maga után. Ûrt, amelyet akárhogy is igyekeztél nem tudtál kitölteni semmivel. Legbelül, mélyen felsejlett, hogy valami nem stimmel. Te pedig próbáltad elnyomni ezt a hangot. Étellel, szexszel, itallal, barátokkal, munkával, kábítószerrel, médiával.

Ezekben a varázslatos pillanatokban a lelked szól hozzád. A lelked szeretne vezetni téged.

Lelked kérhet tõled egyszerû, hétköznapi dolgokat, és kérhet elsõre talán szokatlan, meglepõ dolgokat. (Felhívni az illetõt, megvenni egy könyvet, fejest ugrani egy kapcsolatba, megbocsátani valakinek, kipróbálni egy új dolgot, belevágni egy vállalkozásba, részt venni egy tanfolyamon, stb.)

A lelked tulajdonképpen minden egyes pillanatban üzen neked. Ha még nem vagy tudatos a gondolataidra, az érzéseidre, akkor bizony sokszor összekeverheted a lelked hangját az egód hangjával. A tudatosság elsõ idejében az a legnehezebb, hogy különbséget tégy a kettõ között. Utána pedig az, hogy valóban kövesd is a lelked hangját. Azokat az érzéseket, vágyakat, energiákat, amik onnan jönnek. Sokszor nem merjük követni a lelkünk hangját. Ennek sok oka lehet. Mert túl drága, amit szeretne; úgy véljük, hogy kinevetettjük vele magunkat; esetleg túl egyszerû; nem hiszünk benne, hogy sikerülhet; úgy ítéljük meg, hogy erre nincs is igazán szükségünk; gyerekesnek, értelmetlennek tartjuk.

Amikor a lelkedet követed, Istent követed. Ilyenkor nem hibázhatsz, hiszen a Szeretet útját járod.

Lelked az, aki igazán ismer téged. Õ tudja, hogy milyen utat kell bejárnod.

Lelked üzenete elhozza a megoldást minden problémádra. Minden egyes kérdésedre ott van a válasz is benned. Csak sokszor ezt nem mered elhinni. Megnyugtatóbbnak, hihetõbbnek találod, ha egy külsõ személy megerõsíti mindezt.

Amikor megszületik benned egy vágy, egy kérdés, vagy olyan helyzettel találod szembe magadat, amin változtatni szeretnél; lelked meghozza a választ, a megoldást, elhozza neked az utat. Lelked elvezet téged abba az irányba, azokhoz a lehetõségekhez, azokhoz a személyekhez, azokhoz a tettekhez, amik az igazi megoldást, a gyógyulást hozzák el számodra. Ráadásul lelked mindig olyan megoldást hoz, amely nem csak téged, hanem a környezetedben sok mindenkit gyógyít.

Lelked hatalmas nagy gyógyító energiát tud mozgósítani érted.

Abban a szent pillanatban az egész univerzum minden eleme összeáll, hogy neked segítsen. Ilyenkor nem kell mást tenned, mint beszállnod a hajóba, és hagynod, hogy oda vigyem, ahova csak szeretne. Ha nem te akarsz irányítani, akkor varázslatos dolgok sülhetnek ki belõle. Maga a csoda indul útjára.

A lelked megvár. Türelmesen vár téged és feltételek nélkül szeret.

Ám mégis, ha késõbb kapcsolódsz is újra ahhoz az energiához, amit lelked hozott, és követed a hangját, ugyanabba a pillanatba nem tudsz már visszamenni.

Végig tudsz menni az úton, de már nem lesz teljesen olyan, mint akkor lett volna, ha az elsõ hívó szóra utána eredsz.

Megérkezik ugyan hozzád, amit Isten szeretett volna küldeni, de a varázslatból elillant valami. Talán te magad sem tudod pontosan megmagyarázni, hogy mi, csak a zsigereidben érzed, hogy ez már nem ugyanaz. Valami más. A "jelen pillanat" csodatevõ ereje olyan, mint valami különleges fûszer. E nélkül is nagyon finom az étel, de ha ez belekerül, akkor az maga a csoda.

Egy megismételhetetlen varázslat.

Ne hagyd elillanni a pillanatot, amikor a lelked szól hozzád, mert az életedet, a boldogságodat szalasztod el!

(T.Szilvia. 2019. március 31)


szivarvanyangyal.cafeblog.hu/2019/03/31/...-lelked-szol-hozzad/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #5797 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Miért bünteted magad?




Sokszor érzed azt, hogy felesleges vagy a világban? Mindig tenni akarsz azért, hogy elfogadjanak? Mindenki boldogsága fontos Számodra, kivéve a Tiéd? Tudat alatt szinte követeled magadnak az érzéseket, melyek elhitetik, nem vagy elég jó? Vajon miért bünteted állandóan magad?

Egy emlékezésre hívlak most Téged...

Képzeld el, hogy lebegsz az élet vízében, már megfogantál, magzatként ott vagy édesanyád pocakjában. Vajon mennyire vártak Téged itt, a Földi létben? Édesanyád és édesapád mennyire volt felkészülve arra, hogy szülõkké váljanak? Fiúnak vártak vagy lánynak?

Te, mint magzat, minden rezdülést érzékeltél... Pontosan tudtad minden félelmüket, minden fájdalmukat. Lelketek kommunikál egymással.
Ha nem voltál tervezett gyermek, lehet, hogy azóta is gyötör a bûntudat, hogy ráerõltetted a szülõvé válást erre a két emberre.

Talán egész gyermekkorodban nekik akartál megfelelni, és tudat alatt erre törekszel még ma is. Azt érzed, értéktelen vagy... Mindig tenni akarsz azért, hogy elfogadjanak... hogy szeressenek... Ugyanakkor képtelen vagy befogadni a jót. Mert tudat alatt nem tartod rá méltónak magad... Ott fut benned ez az önbüntetõ program évtizedek óta... Mert már magzatként is feleslegesnek érezted magad...
Lebegtél az élet vízében... s talán azon gondolkodtál, hogy visszafordulj... Hogy vajon van-e értelme megszületned... Egyszerre voltál szomorú és izgatott... Boldog és félelmekkel teli... Érezted édesanyád minden szenvedését... S talán azt érzed, nem is érdemled meg ezt az életet...
Hiszen Te nem akartál fájdalmat, szenvedést okozni senkinek...
Ugyanakkor tudtad, hogy egy fontos küldetés miatt érkezel, amit senki más nem tud elvégezni helyetted... Szükség van Rád!
S ha nagy fájdalmak közepette is, végre megszülettél... megérkeztél a földi létbe...

Lehet, hogy elõször minden olyan idegennek tûnt. Édesanyád karja volt az egyetlen hely, ahol biztonságban érezted magad. Ez az érzés az, ami összeköt a mennyországgal...
Ránéztél, õ Rád mosolygott, és megnyugodott a szíved... Ugyanakkor érezted a fájdalmait, és a félelmét, hogy vajon hogyan küzd meg a szülõvé válással... Te pedig annyira szerettél volna segíteni rajta... Szeretted volna õt megszabadítani minden szenvedéstõl... ezért tudat alatt könnyíteni akartál sorsán... magadra vállaltad a szenvedését... És ettõl a pillanattól kezdve elkezdtél cipelni a hátadon egy hatalmas batyut, amibe az évek során egyre több teher került...

Itt az ideje ezt felismerni, és megszabadítani magad ezektõl az önbüntetésektõl! Tudd, hogy egy csodálatos ember vagy, aki megérdemli a boldogságot. Nem feladatod, hogy bárki terheit magaddal cipeld! Jogod van ahhoz, hogy az önmagad életét éld! Nem tartozol felelõsséggel másért!
Ha ezt elismered és elengeded, óriási lépést tettél a kiteljesedett élet felé!

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 6 hónapja #5802 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Azok a dolgok adják a legnagyobb leckét az életben, amelyek a legjobban fájnak!


Ha tetszik, ha nem, fejlõdni sokszor csak szenvedés által képes az ember.

Abban a pillanatban, amikor nagyon fáj, biztosan nem fogsz arra gondolni, hogy milyen jó, mert egy jó kis leckét sikerült ma is megtanulnod. Akkor csak szenvedsz, és nem érted az egészet, hogy ez most miért pont veled történik. De utólag rá fogsz jönni, hogy mi volt a szenvedés értelme, sõt, lehet még hálás is leszel mindenért.

A könnyek hamar felszáradnak, azonban a fájó emlék még sokáig mély nyomot hagy, idõvel azonban, minden a helyére kerül, és ha elég figyelmes vagy, rá fogsz jönni, hogy minden okkal történik az életedben. A fájó dolgok erõsebbé, érzékenyebbé, õszintébbé, kedvesebbé tesznek.

Az élet mindig nevel, tanít és formál, így válsz egyre jobbá az évek során, csak hagyd, hogy a dolgok úgy alakuljanak, ahogy történniük kell.

Megtapasztalod a boldogságot és átérzed teljes szíveddel. Megtapasztalod a fájdalmat, és átérzed teljes szíveddel. Fájdalom nélkül nem létezik boldogság!

Azok az emberek, akik életükben már legalább egyszer szenvedtek, könnyebben megértik, hogy miért csapják be õket. Akik voltak már felhõtlenül boldogok, tudják, hogy milyen egy tökéletes kapcsolat. Azok, akik csalódtak már, tudják, hogyan kell értékelni mások érzéseit.

Azoktól, akik sok fájdalmat átéltek már az életben, igen sokat tanulhatunk: kitartást, boldogságot, hálát.

Aki mindig mosolyog, nem feltétlenül mindig boldog! Lehetséges, hogy a mosolya az utolsó maradványa egy múltbeli emléknek. Ha egy férfi megtalálja a békét egy nõ mellett, és egy nõ békében érzi magát egy férfi mellett, történetük boldogsággá fonódik egybe.

A fájdalom mindaddig jótékony hatású, amíg nem hagy maradandó nyomot a lélekben.


filantropikum.com/azok-a-dolgok-adjak-a-...-a-legjobban-fajnak/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.687 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24