header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Tudatosság

Több
6 éve 7 hónapja - 6 éve 7 hónapja #5666 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.


Gyógyulj ki minden betegségbõl



Mindeddig úgy hittük, hogy életünk könyve meg van írva génjeinkben, s a családunkban elõforduló betegségek " lévén genetikai eredetûek " Damoklész kardjaként függnek fejünk fölött. Lehet, hogy csak hiedelmeink akadályozzák meg, hogy egészséges és boldog életet éljünk? A tudósok ezt állítják"
Dr. Bruce Lipton, sejtbiológus és "A Hit Biológiája" címû bestseller könyv szerzõje, szószólója annak az elméletnek, miszerint jelentõs hatalmunk van biológiai folyamataink felett, valamint szándékaink és hitünk erejével "újraprogramozhatjuk" illetve "kontrollálhatjuk" génjeink mûködését és ezáltal az életünket. Ez megkérdõjelezi a hagyományos tudományos meggyõzõdést, miszerint a gének irányítják az életünket, és a közfelfogás szerint betegségeink genetikai eredetûek.

Például, ha rák, szívelégtelenség vagy más betegség elõfordult a családban, ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy a fiatalabb családtag is megbetegszik ezekben, annak ellenére, hogy mindeddig úgy tudtuk, ezek a betegségek örökletesek. A gének megváltozhatnak környezeti behatásra, vagy azáltal, hogy a környezetünk észlelését megváltoztatjuk.

"Képesek vagyunk befolyásolni a génjeinket, hiedelmeink és személyes attitûdünk megváltoztatásával. Az, ahogyan a világot látjuk, és az észleléseink nem csak a belsõ biológiai és genetikai mûködéseinket szabályozzák, hanem azt, hogy milyennek teremtjük magunk körül a világot. Az, ahogy elménk felfogja a világot, befolyásolja a test biológiai és kémiai folyamatait, ami által megváltoznak szervezetünk sejtjei is."
A sejtek olyanok, mintha törpe emberkék lennének, mivel a sejteknek és az embereknek egyforma szervrendszereik vannak, úgy, mint emésztõ-, szaporodási-, immun- és idegrendszerük. Minden sejtnek "csakúgy, mint az embereknek " vannak receptoraik a felszínükön, így vesznek tudomást a környezetükrõl. Ha valaki stresszes környezetben van, minden egyes sejtje érzékeli ezt, az egész testünket átjáró elektromágneses rezgések útján. Hasonlóképpen, ha boldogok vagyunk, sejtjeink is boldogan és harmóniában élnek. "A sejtek ugyanazt az életet élik meg, mint mi magunk, és képesek életben maradni a testünkön kívül is, szövettenyésztõ lemezeken élni és növekedni " tette hozzá Lipton.

A kutatások szerint az emberek 95%-ban a tudatalatti elméjüket használják, amely a gyermekkortól egészen 6 éves korig kialakult szokások rabja, ami után az életünk további részében ezek a szokások irányítanak. Míg a tudatos elménket " amelyre önazonosságunkat alapozzuk " e gondolkodó és érvelõ elménket csak idõnk 5%-ában használjuk.
Lehet, hogy fogod az adást, és azt gondolod, hogy: változtatni fogok ezen, pozitív leszek, és elkerülöm a negatív gondolatokat, de valójában ez csak a tudatos elméd fecsegése, a tudatalattid eközben vissza akar térni a régi módon ismétlõdõ mintákhoz. Tudatos erõfeszítést kell tennünk, hogy elfelejtsük, ami gyermekként elménkbe programozódott, hogy ne bízzuk magunkat e a szokásokra, és hogy ez látható változást okozzon az életünkben.

Lipton szerint, három hatékonya módja van annak, hogy megváltoztassuk vagy szabotáljuk tudatalatti elménk régi, korlátozó hiedelmeit, a buddhista éber tudatosság meditáció, a klinikai hipnoterápia, és egy új gyógyítási mód az úgynevezett "energia pszichológia". "Ez a változtatás végül ahhoz vezet, hogy egészségesebben éljünk, harmóniában a természettel és önmagunkkal.


Közzétette: www.fenyorveny.hu

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 7 hónapja #5671 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Nyisd ki a szíved, biztonságban leszel




Nem mered kinyitni a szíved, megélni a szeretetet?

Igen, itt a szívedben bujkálhat a csalódástól, visszautasítástól való félelem, de ha nem próbálod meg? Ha nem nyitod ki a szived önmagad és mások szeretetére, akkor lemaradsz a csodáról!

Lemaradsz arról a csodáról, hogy megtapasztald, milyen érzés ön-magad szeretetében lenni,

lemaradsz arról, milyen érzés, amikor mások által szeretve vagy!


Hogyan ébreszgesd a szivedben lévõ szeretetet?

Egy ötlet:

Reggel ébredés után kezdheted a napod hálaadással. Én kimegyek a kertbe, a napsugarak melegítik arcomat és egyszerûen spontál elönt a hála érzés. Megköszönöm, azokat a dolgokat, amiért hálás lehetek. Lehetnek ezek egyszerû dolgok, pl. megköszönni a jó idõt, az egészséget, megköszönni:


"Vagyok, aki vagyok, én vagyok. Boldog vagyok, teljes vagyok, én vagyok."


"Köszönöm, hogy van állásom, köszönöm, hogy másoknak segíthetek,
köszönöm, hogy egészséges vagyok,
köszönöm, hogy harmónikus párkapcsolatban vagyok,
köszönöm, hogy, olyan emberek vannak körülöttem, akiket szeretek és akik szeretnek.
Köszönöm az életemben lévõ próbákat, hiszen ezek által fejlõdhetek.
Köszönöm a tisztánlátást, a bölcsességet, köszönöm, hogy vagyok aki vagyok!"


A hálaadás utat nyit a benned lévõ szeretetnek. A napod szeretettel kezdõdik és szeretetben folytatódik. A rajtad lévõ derû pedig átragad másokra is, igy megtöbbszörözitek ezt a csodás öröm állapotot.

Amikor kinyilik a szíved és önzetlenül, elvárások nélkül szeretsz, hidd el, hogy a környezeted Téged fog visszatükrözni. Szíved olyan, mint egy érzékelõ központ, tehát másokat is érezni fogsz. Érteni és látni fogod mi mozgat másokat. Félelmeid, aggodalmaid, hogy nem vagy szerethetõ eltünnek.

Próbáld ki milyen nyitott szívvel élni!

Próbáld ki milyen ön-magad szeretni!


Forrás: www.uj-elet.info/#!Nyisd-ki-a-sz%C3%ADve...10010cf203da56e7f27f


elozoeletek.blogspot.com/2016/04/nyisd-k...onsagban-leszel.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 7 hónapja #5676 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

Sorsodat a döntéseid határozzák meg, és nem a véletlen

"De mi lesz, ha..?"


Amikor az ember nem tudja merre tovább, akkor kétségek gyötrik. Kétségbe esik. Kettõsségbe, hogy erre, vagy arra menjen. Döntés-képtelen lesz. Aggodalmak, melyek kihatnak az életére, és a környezetére is. De van kiút ebbõl?

Ilyenkor az elme gyártja a rosszabbnál rosszabb jövõképeket. Képeket alkot arról, hogy melyik döntésének milyen következményei lehetnek. "Mi lesz, ha nem sikerül?" "Mi lesz, ha nem tudom megcsinálni?" Amit gyakran szoktam hallani, hogy "mi lesz, ha véletlenül?" Amióta tudom, hogy semmi nem véletlen az életemben, és a tiédben sem, azóta ez a félelem "tetszik" a legjobban.

Van egy õsi mondásunk, amit gyakran szeretek ismételni, miszerint: "Te vagy a sorsodnak kovácsa."

A kétségeket, a kételyt, a válságot magunkban, a kétségbe esést, az aggodalmakat, azt mi magunk állítjuk fel azzal, ha nem vagyunk képesek dönteni. Választani. Dönteni arról, hogy merre tovább, ha éppen válasz út elé érkeztünk. Ilyenkor dönteni kell. Nincs más kiút.

Nincs értelme azon gondolkozni, hogy mi lesz a következménye, ha erre megyek, és mi lesz, ha arra. Ha tudjuk melyik az út, mely a legközelebb áll a jövõbeli elképzeléseinkhez, akkor csak el kell dönteni, hogy arra. És pont.

Amikor választás elé kerülök, és hirtelen nem tudom, hogy melyik a helyes út számomra, akkor mindig végignézem a lehetõségeket. A tényekre alapozva, melyek birtokában vagyok nagyjából látom, hogy melyik úton mi fog rám várni, és ennek megfelelõen odaképzelem magam. Ha kell, még több információt szerzek. Elképzelem, hogy milyen lenne, ha azt az utat választanám. Mi várhat rám abban az élethelyzetben, milyen körülmények vehetnek ott engem körbe. Csak a tényekre alapozva, amit biztosan tudok.

Sosem találgatok elõre, hogy de mi van, ha ez vár rám. Van, amit csak akkor fogok megtudni, amikor odaérek, ezért kár "agyalni" rajta. Tapasztalat lesz.

A megszerzett információim birtokában (melyek olykor hamisak is lehetnek, ezért érdemestöbb szemszögbõl beszerezni az információkat), érzések alakulnak ki bennem.

A képzeletem segítségével, a képzelet erejével, a képalkotásom, a jövõm meglátása közben keletkeznek ezek az érzések. Ez lehet jó érzés, vagy rossz. Kellemes, vagy kellemetlen. Lehet örömteli, vagy szomorú.

Az érzéseimnek megfelelõen, mindig döntök, hogy merre tovább. Amelyik út a legkellemesebb, legörömtelibb, legmegnyugtatóbb érzéssel tölt el az összes többihez képest, mindig azt választom. Az érzéseimre hallgatok. Ez lesz a legmegfelelõbb számomra, de sosem ártva másoknak. Nem haragból, és nem dühbõl. Ez mindig zsákutca. Innentõl kezdve nincs az a kételkedõ a környezetemben, aki befolyásolni tudna a döntésemben.

Amikor döntesz, akkor már tudatában vagy annak, mi fog történni. Tudod, hova tartasz. Tudod, mi vár rád. Tudod, hogy miként fogod érezni ott, abban a jövõbeli idõpontban magad a döntésed következményeként. Döntöttél a sorsodról. Ilyenkor már nincs olyan, hogy "mi lesz, ha". Nincs kételkedés, nincs kétség. Tudás van.

Bárhogyan is alakul, bármilyen akadály is jön szembe velem, megoldom." Tudom!" "Megcsinálom!" Ha más megtudta oldani, akkor én is képes vagyok rá. Eltûnnek a kétségeid.

Így már nem másra hallgatsz, hanem magadra. Az eredményeidért sem okolhatsz majd mást, ugyanakkor a sikereidet sem másnak köszönheted, hanem saját magadnak. Ez egészséges önbizalommal fog téged tölteni. Bízni fogsz magadban, bízni fogsz a megérzéseidben, és mindig a "jó helyen leszel, a jó idõben." A siker élményekhez vezet, bármirõl is legyen szó. Tapasztalatokhoz, melyek további sikereket szülnek az életedben, ha mersz dönteni. A sikereket nem pénzbe mérik.

Ha nem döntesz, és nem látod tisztán azt, hogy merre visz az utad, a jövõd homályos lesz, és életed akár egy fa darab a zúgó folyón, mely ide oda csapódik. Nem tudod mi fog történni veled.

Ahogy a kovács is megizzad, miközben a vasat formálja, úgy dönteni sem könnyû. Olykor hibázunk. Mellé ütünk. Ez egy tanulási folyamat. "Gyarló gyakorlók vagyunk." A tapasztalataink által fejlõdünk. Megérthetünk dolgokat, és ezt a tudást már senki nem veheti el tõlünk. Így sorsunk és életünk valóban a mi döntésünk lesz.



Forrás: elmeura.hu/blog/de-mi-lesz-ha

elozoeletek.blogspot.com/2016/04/sorsoda...tarozzak-meg-es.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 7 hónapja #5680 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.

5 spirituális jó tanács a boldogságért




Fogadja meg tanácsainkat, hogy boldogabb és elégedettebb legyen!


1. Ne sürgesse az Univerzumot!

Ha imádkozik, és kér valamit az égiektõl, utána várjon türelemmel. Higgye el, az õrangyalai és a felsõbb hatalmak pontosan tudják, hogy melyik a legmegfelelõbb pillanat a kívánsága teljesítésére!

2. Hálaadás

Ne felejtsen el köszönetet mondani az égieknek mindazért a jóért, amiben részesül, és vegye észre az élet legapróbb ajándékait is!

3. Adok, kapok


Azért élünk a Földön, hogy egymás segítségére legyünk. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy mindenki más azért van itt, hogy minket támogasson: ahhoz, hogy kaphassunk, elõbb adnunk kell! Ha jót tesz, azért mindig „honoráriumban” részesül.

4. Csak jót kérjen!


Bármilyen gondot, bajt észlel? Elõször a Teremtõhöz fohászkodjon segítségért: ha jót és jól kér, az imája meghallgattatik!

5. Tisztaság

Törekedjen arra, hogy ne csupán a környezetét, hanem az emberi kapcsolatait és a gondolatait is tisztán tartsa! Ha egy adott helyen vagy valakinek a társaságában rendszeresen rosszul érzi magát, az sosem a véletlen mûve, hanem a szervezet egyértelmû jelzése. Tegyen a változásért!



Forrás: www.astronet.hu/test-es-lelek/lelekgyogy...-boldogsagert-104411

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 7 hónapja - 6 éve 7 hónapja #5685 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.


Lélek-kapcsolatok


Minden találkozás, mely lélekben megérint (legyen akár szerelem vagy gyûlölet elsõ látásra), mindig elmúlt életeink folytatása. Ha valaki azonnali érzéseket vált ki belõlünk, biztosak lehetünk benne, hogy valahol, valamikor már találkoztunk, s most folytatódik történetünk.

Ebbõl tudhatjuk, hogy kettõnk meséje még nem ért véget. Most lehetõséget kaptunk a megélésre, vagy a gyógyulásra. A karma a kiegyenlítõdésre törekszik. Mindaddig fogunk életrõl-életre találkozni, míg a tiszta, feltétel nélküli szeretetet nem tudjuk érezni egymás iránt. Míg fel nem oldottuk, meg nem gyógyítottuk az egymásnak okozott sérüléseinket.
Minden lélek-találkozás egy ajándék, hiszen magában hordozza a fejlõdés lehetõségét egymás lénye által.

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

elozoeletek.blogspot.com/2016/06/lelek-kapcsolatok_26.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 7 hónapja #5716 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Tudatosság
.


Jelek, melybõl tudhatod, hogy valakivel találkoztál elõzõ életeidben.


Vannak olyan találkozások életünkben, melyekrõl azonnal tudjuk, hogy okkal történnek. Egyszerûen érezzük. Bár hajlamosak vagyunk eszünkkel felülírni, amit szívünkben érzünk, mégis nem hagy nyugodni a gondolat: "Ki lehet ez a titokzatos idegen"?

Vajon miért rá gondolok folyton? Miért érzem azt, hogy már végtelen idõk óta ismerjük egymást? Tudom a gondolatait, érzem az érzéseit. Mintha együtt lennénk akkor is, amikor nem találkozunk.
Ezek a kapcsolatok jó régre nyúlnak vissza. Élmúlt életünkben/életeinkben már találkoztunk, s most szinte nem is kell újra megismernünk egymást, csupán a lelkek felismerése történik meg. Ilyenkor minden természetes, szavak nélkül is értjük egymást.

Nem véletlenül mondják, hogy a szem a lélek tükre, hiszen benne felismerheted a másikat akkor is, ha ezer éve nem találkoztatok. A másik szemében önmagadat is megláthatod.
Ha "régi" ismerõssel találkozol, mindig mély érzéseket vált ki belõled. Ezek az érzések lehetnek kellemesek és szívet melengetõek, de lehetnek akár negatívak is.

Egy találkozás haragot, dühöt, félelmet, fájdalmat is elõhozhat lelked legmélyérõl, ha a régmúltban bántottátok egymást. Ha megcsaltak, elhagytak, fizikailag bántalmaztak, ellenszenvet válthat ki belõled a másik.
Ha kellemes, melengetõ érzés van szívedben, amikor a másik szemébe nézel, akkor valószínûleg kellemes viszonyban volt részetek. Lehettetek barátok, szerelmesek, testvérek, szövetségesek.

Vannak olyan találkozások, amikor spontán emlékek törnek Rád. Nem tudod, honnan jönnek a képek, de biztos vagy abban, hogy amit látsz, nem elméd szüleménye. Valahol, valamikor már megtörténtek ezek az események. A találkozás megnyithatja az emlékezés kapuit.

S hogy miért beszéltük meg odafent, hogy újra találkozunk? Erre a jövõben biztosan választ kapunk... De egy biztos: az újrakapcsolódás nem a véletlen mûve... :)

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.805 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24