header ok

Szellemtan

Tanítások, megtörtént események a szellemi tanítással kapcsolatban

Több
17 éve 4 hónapja #733 Írta: Margit
Érdekes történet - megtörtént esemény

Ez az esetem 2 éve történt, és soha nem fogom elfelejteni.
Szóval, nyáron a családommal elmentünk egy közeli uszodába, hogy kikapcsolódjunk egy kicsit.
Én a bátyámmal persze rögtön belevetettük magunkat a mélyvízbe.
Volt a víz mélyén egy rácsos lefolyó.
Ezt úgy képzeljétek, hogy a rácsok közt egy tenyérnyi távolság biztosan volt.
Azzal szórakoztunk, hogy benéztünk rajta, és közben a víz alatt cibáltuk egymást.
Egy idõ múlva azt vettük észre, hogy mindenkit kiküldenek a vízbõl, de(gondoltuk) mi még maradtunk egy picit, a vízben, mert nekünk nem szóltak.

Ekkor, szó nélkül megnyitották a lefolyót és én éppen közelében voltam Lehúzott a víz alá, és húzta a jobb kezem.
Próbáltam szólni a bátyámnak, de nem hallotta, pedig közvetlen fölöttem volt.
Már majdnem feladtam, éreztem ahogyan fogy a levegõm, és az erõm.
Ekkor mintha valaki kihúzta volna a jobb kezem a lefolyóból, és így a felszínre kerülhettem. De ez persze nem a bátyám volt,
mert megkérdeztem.
Erre magamtól nem lettem volna képes, mert még csak 12 éves voltam. Megnéztem a karomat, és szerencsére megúsztam egy pár sebbel.
(Eniko)
Forrás:Lélekvándor.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 4 hónapja - 17 éve 4 hónapja #896 Írta: Margit
A pénztárca - megtörtént esemény

A napokban hallottam a rádióban, hogy kelet Magyarországon egy hölgy talált egy bolt elõtt egy pénztárcát, és bevitte rendõrségre. A pénztárcában egymillió forint volt!
Egy éve történt egy hasonló eset, és akkor is Magyarország szegényebb részén.

Ez a mostani történet elindította bennem a szellemtani megközelítését ennek az esetnek:

A fizikai síkon komoly próbáknak vagyunk kitéve, amiben megedzõdünk, csiszolódik jellemünk, fizikai - és szellemi egyéniségünk.
Ha például azt látjuk, hogy a szomszéd nagyvilági életet él, és tudjuk, hogy nem tisztességes munkával szerezte a vagyonát, akkor általában elítéljük a viselkedése miatt.
De vajon mit tennénk akkor, ha mi is abba helyzetbe kerülünk, hogy lehetõségünk lesz "könnyû" pénzszerzésre? Ugyanis szellemtanilag nem a BÛN elítélése a kiemelkedõ esemény, hanem az az élethelyzet, amikor mi magunk is ellen tudunk állni a kísértésnek.
A SORS olyan kegyes hozzánk, hogy fejlõdésünk érdekében sokszor hoz olyan élethelyzetbe, ahol kiderül, hogy megtudjuk-e állni azt, amirõl beszélünk, vagy elítéljük, és ellenállunk a kísértésnek. És ha sikerül ellenállni a kísértésnek, akkor hatalmasat léptünk elõre szellemi fejlõdésünk érdekében.

Az ÉLET egy nagy játék, és szellemi segítõink pontosak tudják, hogy mikor milyen helyzetben kell vizsgáznunk! És ezeket a vizsgákat rendszeresen élethelyzetként a SORS elénk hozza!

A hölgy szegény helyzetben élt, és egy ekkora összeg hosszú idõre megváltoztathatta volna az életét, de Õ nem ezt választotta, hanem a legbecsületesebb utat, mely lelkének mélyébõl tört elõ.

Szerintem Õ maga se tudja, hogy szellemtanilag milyen hatalmasat lépett elõre!
(Seng)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 3 hónapja #918 Írta: Margit
Kölcsönkapott Föld

Eszembe jutott, hogy sokan sok mindent vagy nem is tudnak, vagy nem is akarnak tudomásul venni.

Isten gyermekei vagyunk, a Teremtõtõl kaptuk életünket, és mindent, ami körülvesz minket!
Minden a Teremtõé, és amikor itt élnünk a fizikai síkon, akkor erre nem is gondolunk az átalakított egoista gondolataink, sokszor karmikus tetteink miatt.
Arról jutott ez eszembe, hogy amikor ültem a nappalimban, és néztem a televíziót és körülnéztem. És belém hasított az a valóság, hogy én Istennél vagyok vendégségben!

Minden, ahol ülök az Övé, a lakás, a berendezés, a bútor, amin ülök és elmélkedem, Övé a hûtõben lévõ ennivaló, amit miattam tett oda - Nekem.

És elképzeltem, hogy hogyan viselkednék vendégségben!

Mindenre vigyázok, nem lenne rendetlenség, a szemetet a helyére dobnám, de úgy, hogy a legkevesebbet szemetelném a lakásban. Óvatosan ülnék mindenhova, és mindenre vigyáznék!
A lábam letörlöm belépés elõtt, mindent a helyére rakok. Mintha vendégségbe lennék!
Alkalmazkodó vagyok ilyenkor, és minden fontos a számomra.
Vigyázok a morzsákra, nem hangoskodom a szomszédok miatt, udvarias vagyok mindenkivel.

Azon gondolkoztam utána, hogy MI EMBEREK - a fizikai síkon élõ szellemek - miért nem gondolkozunk így? Pedig ez valóság!

Mindent Istentõl kaptunk sok mindent megõrzésre, azért, hogy gondozzuk, vigyázzunk rá.
Ilyen a Föld, ahol most élünk! Vajon eldobnánk Isten "nappalijában" a szemetet? Nem! Akkor most miért dobjuk el a Földön?
Hogyan viselkedünk vendégségben?

Hát viselkedjünk most is így a Földön, mintha vendégek lennénk.
Nem szeretünk, alkalmazkodunk mindenhez. A legfontosabb a vendéglátó "érdeke", így semmit sem teszünk, ami "nem kedves Istennek", és ezeket a Törvényeket lelke mélyén mindenki ismeri.


Barátaim! Éljünk úgy, hogy érezzétek azt, hogy vendégségben vagytok egész életetekben, és eszerint éljétek meg mindennapi életeteket!
(Karsay István)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 3 hónapja #990 Írta: Margit
Jézus ZEN tanítása

Olvasok egy könyvet Jézus zen tanításairól. Érdekes gondolatokat, sugallatokat juttat a könyv eszembe.
Egy elolvasott szó teljes gondolatmenetet tud beindítani, ami esetleg jól átgondolva és hasznosítva, egy egész életet át tud alakítani.

Az élet szépségének a titka abban rejlik ,hogy minden napot úgy kell megélnünk ,mintha az lenne az utolsó .Csak így lehet kellõen megbecsülni a pillanatot!

Eszembe jutott, ha mindenki úgy élne ,hogy tudná ,hogy ez az utolsó napja a földi dimenzióban ,valószínûleg minden másképp történne.
Ha valaki meghal a közelünkben , esetleg közvetlen hozzátartozó, sok alkalommal azt mondjuk : " milyen kár ,hogy meghalt ,nem volt idõm elbúcsúzni tõle, pedig még meg szerettem volna neki mondani ,hogy mennyire szerettem és még azt is el mondtam volna ,hogy....... ".

Nem szabad várni semmivel. Az élet annyira kiszámíthatatlan, a múlt már nem számit ,már túl vagyunk rajta. Lehet elmélkedni az esetleges elkövetett hibákért, de azokat nem lehet helyrehozni. Nem is kell. Minden, ami elmúlt és rossz volt az a tanítást szolgálta és pontosan meghatározza a jelen feladatait és cselekvéseit, A jelent kell megélni és a növekvõ ( múltból táplálkozó) tapasztalatainkat alkalmazva kell eljutni a kitûzött célhoz.

A jelen pillanatot kell megszentelni ,mindig az a fontos.
A jövõ szintén nem számit. Teljesen fölösleges a jövõre gondolni és elhanyagolni a jelen pillanat szépségeit és cselekvéseit. Gondolj bele, elhanyagolod a jelen pillanatát, elhanyagolod kapcsolataid ( családoddal ,barátokkal), mondjuk a munkába menekülsz, mert kell a pénz egy új autóra, házra, közben belerokkansz, esetleg meghalsz. Mit értél el, kinek segítettél vele. Ha szellemi síkon megkérdezik:
" mit tettél lent a földön?", vajon mit fogsz válaszolni.
-" Pénzt kerestem ! ". Ha egy humoros szellem kérdezi tõled, talán, még azt is hozzáteszi: " itt vegyél rajta valamit! ". Lehet ,hogy ott kiderül ,hogy jobb lett volna inkább hasznosabb dolgokkal tölteni a földi élet jelen pillanatait.
A kisgyermeked nem az fogja érdekelni, hogy apa milyen sokat dolgozik és nem fog rád nézni áhítattal ,mikor kidõlve hazajössz a munkából, hanem azt látja, hogy megint nem mesélsz neki, nem játszol vele és a kedvenc játékaival.
Vigyázz ,nehogy az én hibámba essél!
Lehet ,hogy a munka mellet észre se veszed ,hogy közben felnõtt. Sokan elfecsérlik az idejüket haszontalan dolgokra és elmennek Isten hívó szava mellett, pedig Õ mindenkinek egyformán a fülébe súgja . " szeretlek!"


folytatása következik



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 1 hónapja #1001 Írta: Margit
folytatása az elõzõnek

Ha egy elképzelt élet filmet már most elõre leforgatsz a fejedben és elképzeled ,hogy mi a fontos az életben ,nem fogod bánni utólag rossz cselekedeteidet. Ha elfecséreljük ezt a rövid idõt ,mit itt töltünk az anyagba zárva egy tanulási folyamat egységeként, késõbb "odaát" nagyon fogjuk bánni.

Rájöttem ,hogy miként lehet változtatni életünkön gyökeresen. Ha a hibáinkon rágódunk abból nem tudunk erõs várat építeni. Tapasztalatként kell felhasználnunk a többi pillanat egységéhez.

Feküdj le, kérd Isten segítségét egy szép álomhoz, próbálj meg reggel kikapcsolódva felébredni. Érdemes meditálni, imádkozni lefekvés elõtt és ha ezt eddig nem tetted meg itt az alkalom megtenni.
Reggel ( természetesen ha még nem haltál meg az éjszaka folyamán ) ha felébredsz, képzeld el ,hogy ez életed utolsó napja. Mivel töltenéd? Dolgozni kell egy kicsit, de nem szabad az egész napot távol töltened. A családot etetni kell ,éhesek a
gyerekek, ruha is kell nekik.

Munkába menet olyan szeretettel búcsúzz el, ha valami történne veled vagy velük, ne kelljen keseregni az utolsó találkozás miatt.
Ha valakivel találkozol, kapcsolatba kerülsz, viselkedj úgy ,hogy te már tudod, holnap, már nem leszel ,fölöslegesen ne bántsd, okozz neki inkább utoljára örömöt ,hogy szeretettel emlékezzen rád. Az egész napodat ez járja át.

Gyönyörködj a fákban, a természetben, a körülötted lévõ élõvilágban, embertársaidban. Utoljára látod Õket, nézd meg milyen szépek.
Imádkozz! Imádkozz napközben Teremtõdhöz, nemsokára találkozni fogsz Vele és megköszönheted a sok csodát ,mit még az utolsó nap adott neked. Délután ha hazaérsz a családodhoz, barátodhoz, kedvesedhez, beszélgess úgy vele ,hogy ez lesz az utolsó estétek. Mindent beszéljetek meg, többet nem lesz rá
alkalmad.

Meditálj, imádkozz ,kérj szép álmot Istentõl, meg fogod kapni.
Reggel ( természetesen ha még nem haltál meg az éjszaka folyamán ) ha felébredsz képzeld el, hogy ez életed utolsó napja.
MIVEL TÖLTENÉD ?
(Seng)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hónapja - 17 éve 2 hónapja #1141 Írta: Margit
.




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 2 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.422 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24