header ok

Ebben a témakörben a dimenzióváltásról és az azzal kapcsolatos tanításokról lehet olvasni.
Nostredamus, Kryon, Kirael, Pió Atya, Nyirkai jóslat, 2012,Plejádok üzenete, próféciák stb.

"2012" és a vele kapcsolatos írások

Több
16 éve 1 hónapja - 15 éve 8 hónapja #2518 Írta: Margit
Mi vár ránk 2012-ben?

Nézzük elõször is a tényeket.

1. Galaktikus együttállás




Mit is jelent ez? Ez azt jelenti, hogy a Föld szemszögébõl nézve a Nap és a Tejút (közepe) egy síkba fog esni.Tehát a földrõl a nézve a Föld a Nap és a Tejút közepe egy vonalba (egy tengelyen) lesz. Erre utal a maya naptár is, ami a "világ végét" erre az idõpontra teszi. Ez az un. Galaktikus együttállás nem egy új dolog, ez periodikusan ismétlõdik minden 26 000 ezer évben.

2. A naptevékenységek fokozódnak.

2012 decemberében fogják a napkitörések a csúcspontjukat elérni. A világûrbõl jövõ részecskéknek megnõ a hatásuk. Ez még nem lenne olyan nagy baj, mert napkitörések mindig is voltak, hol kisebb hol nagyobb mértékben. De mivel a föld mágneses hálózata (mágneses rács) egyre jobban gyengül, ami minket megvédett ezektõl a behatásoktól (is), át fogja ezeknek a "napszeleknek" a nagy részét engedni, ami azután természeti és idõjárási hatásokat vonnak maguk után. Pl. a föld hõmérséklete emelkedni fog.

3. Napfogyatkozás.

2012 ben három napfogyatkozás fog bekövetkezni. Az egyik a földi napfogyatkozás, a második a napfogyatkozás a Vénuszon és lesz egy harmadik napfogyatkozás, a nap és a tejút közepe között.

4. A föld rezgése (rezonanciája) emelkedik.


A föld rezgése már jó ideje meggyorsult és ez már mûszerekkel is mérhetõ. Minél magasabb lesz ez a rezgés, annál nagyobb hatással lesz a fizikai testünkre. Aki ezzel a rezgéssel (tudati szint rezgése) együtt tud "haladni", annál nem fog fizikai problémákat okozni, sõt szinte észre sem fogja venni.

5. A mágneses pólusok megcserélõdnek.


Lassan megcserélõdik a föld mágneses pólusa is, ami szinten érezhetõ lesz a fizikai testünk számára. Sõt idõjárási eltéréseket is észlelni fogunk emiatt.
Szeretnék még pár gondolatot kifejteni, fõleg azok számára, akik nincsenek sok mindennel tisztában. Hallunk nagyon sok olyan információt, amelyben mindenfele dimenzió váltásról van szó. Nem lesz dimenzió váltás, tehát nem fogunk egy másik dimenzióba vagy egy másik bolygóra (csillagrendszerre) kerülni. Érdeklõdés hiányában elmarad. Sõt földönkívüliek sem jönnek, akik azután "kimentenek" minket a káoszból.
Több helyen olvashattunk a "nagy váltás utáni nap" közlésben, ami Kirael Mester üzenete, negyedik dimenzióról és negyedik fényrõl stb. szól. Tudom sokakat megkevernek ezek a kifejezések. És ebben szeretnék nektek segíteni.

Hogyan is kell ezt a negyedik dimenziót érteni?

Nem úgy, mint mi általában a dimenziókat értjük. Tudjuk, hogy a mi földi síkunk három dimenziós. Ellentétben az ismertekkel (magasság, hosszúság és szélesség) nem ezek határozzák meg a földi dimenziókat. A három dimenzió alatt az idõt, a teret és a fogalmat kell értenünk. Ez a három dimenziós fizikai (földi)sík. Ilyen értelemben nem létezik 4. dimenzió csak 5.(errõl késõbb) Tehát sokan pl. úgy tartják, hogy az asztrális szint már négy vagy öt dimenziós. Nem így van. Az asztrális sík még mindig csak 3 dimenziós. De ne térjünk el a tárgytól. Nos akkor mit is kell itt a negyedik dimenzió alatt érteni, amire Kirael is céloz? Még közbevetem, sokan pl. 2012 után egy 5. dimenzióban való átmenetet hangoztatnak. Ami szintin nem megfelelõ.(és nem is érthetõ) Nos akkor. Gyakorlatilag nem lesz dimenzió váltás, vagyis nem a "dimenzió"fog megváltozni a szó ebben az értelmében. Itt fogunk a 3 dimenziós földön maradni. Egy tudati rezgésszint változás fog végbemenni, tehát egy tudati változás. Meg fog emelkedni a tudati rezgésszint, mégpedig a föld rezgésszintjével párhuzamosan. Ez azt jelenti, hogy 2012-ig a föld rezgése változni fog, magasabb lesz és a tudati szint is ehhez fog igazodni. De nem mindenkinél. És akinél nem, az egyszerûen el fog búcsúzni a földi síktól (földrengések, természeti katasztrófák, öngyilkosságok, betegségek stb). Persze ez nem egyik percrõl a másikra fog történni, hanem 2012-ben indul be (de gyorsan) a folyamat. Nos akkor visszatérve a negyedik dimenzióra.(megértés, az összefüggések felismerésének a dimenziója) Ezt egy tudati dimenzió változást jelent, tehát a tudatunk ki fog teljesedni és mivel a rezgés magasabb fokára lépünk, sok olyan dolgot fogunk megérteni, amire még most nem jöttünk rá vagy nem értünk még most. Meg fogunk nagyon sok összefüggést érteni. A tudati rezgésünk emelkedésének a feltétele a szeretet lesz. Tehát aki nem rendelkezik egy megfelelõ mennyiségû szeretet energiával, az egyszerûen (vagy bonyolultan) el fog tûnni. (vissza lesznek hívva a föld színpadáról) A negyedik fény jelentése is hasonló. Itt a szeretet fényét kell értelmezni, ami egy belsõ fény alakjában meg fog bennünk erõsödni. (már akiben – akiben nem, annak peche lesz)

Mit jelent a galaktikus együttállás?
Konkrétan ez úgy fog végbemenni, hogy a galaktikus együttállás egy óriási katasztrófák folyamatát indítja el. 2012-ig a föld pólusa eltolódik, ezáltal a föld elhajlik a tengelyén és ezt idõjárási katasztrófák kísérik. Kryon szerint 2012 a régi világ eltûnését, a civilizáció összeomlását, az anyag átalakulását és a föld újjászületését jelenti. Az én magam véleménye: ilyen jellegû változás, világkatasztrófa vagy világvége nem fog végbemenni. Már többször jósoltak meg nagy katasztrofa változásokat (lásd Tobiás), ami nem úgy vagy egyáltalán nem következett be. De nagy változásokra számíthatunk. A természeti katasztrófák mellett, gazdasági összeomlásra is lehet számítani. A gazdasági és a politikai élet teljesen össze fog omlani, Több millió ember halálával kell majd számolnunk és ez a folyamat nem fog megállni, hanem 2012 csak a kezdett lesz.
Akik majd egy magasabb tudati rezgéssel fognak rendelkezni, ahol a szeretet, a béke, az egymás megbecsülése, a hit és a bizalom fog uralkodni, azok fogják az irányitást átvenni. És meg lesz a lehetõség egy újabb, egy szebb világot felépíteni, gyûlölet, félelem, háborúk, kizsákmányolás, töke, a természet elpusztítása és hamis politika nélkül. Még mindig nem késõ! Ragadjuk meg az alkalmat és azon fáradozzunk, hogy mi legyünk az elöljárói egy biztosabb és szebb jövõ felépitésében, ahol a szeretet és a béke fog uralkodni.

Forrás: 2012tudatszintvaltas.lapunk.hu/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #2527 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: "2012" és a vele kapcsolatos írások
A FÖLD BOLYGÓSZINTÛ DIMENZIÓVÁLTÁSA 2012


Dimenzióváltás / Tudatváltás/ a felgyorsított spirituális fejlõdés jellemzi és akkor beszélhetünk Dimenzióváltásról ha egy kozmikus test /Bolygó/ elhagyja tudatosság eddigi szintjét magasabbra emelkedik mint teszi ezt a Föld is minden rajta élõ lénnyel, negyedik dimenzió tudatosságába. Ez a szint felsõ fényvilágok legalsó szintje /alsómenyország/! Elõre jelzések szerint több lehetõség kínálkozik a lefolyás megélésére! A "gyors" ez lehet 5mp azonnali álombamerüléssel kezdõdik. lehetséges egy lassúbb lefolyású, ez évekig eltarthat!

DIMENZIÓVÁLTÁS LEHETSÉGES LEFOLYÁSA!

Ebben a naprendszerben /galaxisban/ elõször a geomágneses mezõ gyengüi meg és váltakozóvá válik. A bolygó civilizációja hanyatlatásnak indul végkimeneteléig két év, de minimum 3 hónap. Ebben az idõben a puszta létezés rendkívül veszélyessé válik. Minden rendszer szétesik a civilizáció mûködésképtelenné válik. Ez a KÁOSZ ideje ez az átlépés elõtti szakasz pillanata amikor még a földön vagyunk közvetlen elõtte mielõtt átlépnénk a negyedik dimenzióba. Utolsó 5-6 órában a negyedik dimenzió becsorog a harmadikba. VÁLTÁS ELÕTTI FÁZISBAN - 3 - 24 HÓNAP -IG TARTHAT a mágneses változások miatt az emberek tudatossága zavarttá válik , ez a világ szociális rendszer felborulását hozza magával nincs élelmiszer nincs vezetés. Minden földi terület bizonytalanná válik./ ezt már láthatjuk a világban/! Ezekben az idõkben minden a személyiségeken múlik.

A KEZDET JELEI!


A geomágneses "ENERGIA MEZÕ ERÕS GYENGÜLÉST MUTAT" a tudomány szerint is ez már zajlik JÉZUS megjelenése óta tehát 2007 éve ami 500 év óta egyre erõsödik, ahogyan közeledik a váltás ideje az energiamezõ összezavarodik ez megtörtént /repülõtereken átállították a mágneses mûszereket/ a folyamat egyre látványosabb 25 -30 éve a madarak útvonala mint a bálnák delfinek sem követik a régi útjukat, irányváltozások miatt sokszor partra kerülnek. Észak -Déli poláris értékek felcserélõdnek, megváltozik az alap rezonanciája a földnek 0 érték jön létre /Schumann frekvencia/ kételkedõk keressék /Gregg Barden/ munkáját, 0 érték a tudatosságra, érzékeinkre, érzelmeinkre van hatással. Ez az idõszakasz mintegy 14 napig eltarthat, megnõ az erõszak a belsõ kiegyensúlyozatlanság. Mindenki gondolja végig egy szabad káosz fogalmát!

MIRE SZÁMÍTHATUNK!

Ugrás megkezdésével megszûnik a kételkedés speciális forma- és színváltozások lépnek be, ami az emberi tudatformában ismeretlen jelenség, ettõl a pillanattól elhagytuk a harmadik tudatsíkot, a föld tengelye is átfordulhat, egy új tér dimenzióban idõben érkezünk. Áthaladunk az sötét ürességen, és belépünk a Föld negyedik dimenziójába, elõtte bekövetkezik a szellemi felemelkedés, feltámadás, és halál egy idõben következik majd be
(ismeretlen forrás)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #2537 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: "2012" és a vele kapcsolatos írások
Dimenzióváltásról

Ahhoz, hogy érthetõ legyen amit mondani szeretnék, az elején kell kezdenem, egy korábbi életem leírásával. Ígérem, rövid leszek, csak a legszükségesebbeket említem.

Egy közepes méretû sziget valahol a trópusi óceánon. Bennszülöttek, voltunk, de nem primitívek, annak ellenére sem, hogy nem rendelkeztünk semmilyen technikai berendezéssel. Nem voltunk buták, de semmi jelentõsége nem volt annak, hogy ki mennyire volt okos, ez egyszerûen nem számított.
Érdekes volt a társadalmi berendezkedés. Volt a törzsnek vezetõje (Õ volt az apám), de nem rendelkezett hatalommal. Egyszerûen ismeretlen volt az, hogy egy ember egy másiknak parancsoljon. Ilyen egyszerûen nem létezett!
Ahhoz tudnám hasonlítani, mintha a mostani világunkban egy csoport, ami teljesen egyenlõ és független emberekbõl áll, kijelölne maguk közül egyet, hogy koordinálja a dolgokat.
Volt egy szellemi vezetõ is. Rendkívül nagytudású, de elég hallgatag, pontosabban nem hallgatag, hanem inkább, csak akkor beszélt, ha szükséges volt.
Mi emberek is másképp "mûködtünk", másképp gondolkodtunk, mint most. Sokkal nagyobb szerepe volt a non-verbális kommunikációnak, ami leginkább az érzéseken alapult. Leírhatatlan nyugalom és békesség volt.
Olyannyira boldog voltam akkor, hogy miután a felszínre került ez az életem, hetekig a hatása alatt voltam.

És itt jön néhány zavaró dolog: Mindig kellemes volt az idõ, még akkor is ha esett. A nap nem égetett, a víz nem volt hideg, nem volt betegség. Mindenki egészséges, vidám, õszinte, jóindulatú, és szeretetteljes.

Maga az emlék nagyon is valóságos életrõl szólt, azonban az eszemmel nem tudtam ezt elfogadni. Ismerve jelenlegi világunkat ez inkább tûnt valamiféle álomnak, vagy valami túlvilági helynek, semmint valóságos múltbéli életnek.

Több mint 1 évembe került, mire rájöttem, hogy hogyan is lehetséges ez. Az említett élet Lemúriában volt, és nem ebben a dimenzióban, bár mégis itt a Földön.

Szerintem ez a következõképpen van:
Az anyagnak szintjei vannak (mint az emeletes háznak az emeletei), és nem csak ezen a szinten (ebben a dimenzióban) van anyag, hanem máshol is. Ha ott tartózkodsz, az ugyanúgy kézzel fogható, és ugyanúgy megvannak a maga törvényei.
Ahogy egyre magasabb dimenzióba kerülünk, a fizika törvényei, mindig finomodnak egy kicsit, és az anyag illetve vele együtt a fizikai törvények, egyre kevésbé "durvák".

Lemúria után, Atlantisz idejében "buktunk le" az anyagnak ebbe a dimenziójába, elõtte egy magasabb dimenzióban éltünk. Atlantisz idején történt, egy "negatív" dimenzióváltás.

Lemúria jobb agyféltekés társadalom volt (ha nem teljesen világos, hogy ez mit jelent, akkor olvasd el a "fiziológiai háttér"-t) nem volt önzés, éreztük, ha a másiknak valami problémája volt, és mivel az nekem is rossz érzés volt, ezért természetesen segítettem neki. Több volt az emberekben a szeretet, (a szeretet a legmagasabb rezgés) magasabb szinten rezgett a testünk, emiatt a környezetünk, és a világ is amelyben éltünk.

Atlantiszon elkezdte az ember egyre erõteljesebben használni a bal agyféltekéjét, okossá vált, egyre erõsödött az egó, az önzés. Csökkent a rezgésszint, és szinte észrevétlenül lecsúsztunk az anyagnak erre a szintjére.

Ez egy szükséges dolog volt, és nem kell sajnálni, hogy így történt. Csak így kerülhetett sor arra, hogy tudatosan lépjünk vissza abba a dimenzióba. Az a jóság, szeretet ami abban a "paradicsomi" állapotban öntudatlanul, természetünkbõl fakadt, most (már megtapasztalva az ellenkezõjét) tudatos döntésünk kell, hogy legyen, és közben okosabbak lettünk!

A dimenzióváltás szerintem ez egybe fog esni a Föld mágneses pólusváltásával, és a Föld ~8 hz körüli alapfrekvenciájának a ~13 hz körülire való emelkedésével.

Azt, hogy ez 2012 környékén pontosan hogyan fog lezajlani, nem tudom. (Ha valakit mélyebben érdekel ez a téma, akkor ajánlom olvassa el, Drunvalo Melchizedek : Az Élet Virágának Õsi Titka c. könyvet, õ leír egy lehetséges forgatókönyvet.)

Azt sem tudom, hogy egy hirtelen esemény bekövetkezésével fogjuk ezt meglépni, vagy csak egy visszafordíthatatlan folyamat fogja kezdetét venni, ami akár évekig is eltarthat.

Amit viszont tudok: A dimenzióváltás nem az országokról, a népekrõl, vagy a vallásról fog szólni, hanem az EGYÉNRÕL. Az, hogy ki hogyan fogja ezt megélni EGYEDÜL ÉS KIZÁRÓLAG CSAK ATTÓL FÜGG, HOGY KIBEN MENNYI SZERETET VAN.

Minél több valakiben a szeretet annál pozitívabb élmény lesz számára.

Minél kevesebb valakiben a szeretet, annál kellemetlenebb lesz számára. Nem biztos, hogy feltétlenül rossz élményben lesz része, lehet, hogy csak egyszerûen kimarad a folyamatból.
Nagyon fontos: Senkinek sem fog számítani a múltja, csak az hogy éppen akkor, (és természetesen azután már folyamatosan végig) mennyi szeretet van benne. Ez elsõre igazságtalanságnak tûnhet néhány ember számára, azonban mégsem az, sokkal inkább egyfajta " kegyelem".

Valószínûleg mégis csak az emberiség egy része fog tudni élni ezzel a lehetõséggel. Ha valaki leélt 30-50-80 évet, akkor az nem valószínû, hogy egyik napról a másikra meg tud változni.

Ha elgondolkozol ezeken, akkor rájössz, hogy ez mindentõl független. Nem számít, hogy mennyi idõs vagy, milyen a bõrszíned, mennyi pénzed van, milyen vallású vagy, mennyit jársz templomba vagy, mennyire vagy okos, milyen az iskolai végzettséged, hol dolgozol, stb., stb., stb.

Mindenki tiszta lappal indul. Abszolút igazságosan, elõítélet mentesen.
(Ha nem értesz egyet ezzel, esetleg zavar, hogy bizonyos általad nem kedvelt emberek is ugyanolyan eséllyel indulnak, mint te, akkor erõsítsd tovább magadban a szeretetet addig, amíg tiszta szívedbõl boldogan el tudod ezt fogadni. Mert a szeretet így mûködik! Ez a te érdeked, és az egész emberiségé is. Minél többen lépünk át, minél több a szeretett annál könnyebb lesz mindenkinek.)

Mint láthatod, legkevésbé sem világvégérõl beszélek. Aki világvégét vár, és arra készül, az szerintem "nem jó lóra tett".

Az ami elõtt állunk, nem 1000 vagy 10.000 éve nem volt, hanem ilyen még egyáltalán nem volt a Föld és az emberiség történetében!!!

Hát ezért vagyunk most ennyien a Földön, mert ezt valamilyen szinten (tudat alatt) mindenki tudja. Nagyszerû, eseményeknek vagyunk a részesei! Örülj neki, és adj hálát érte, hogy itt lehetsz!
Forrás: regresszio.hu

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja #2542 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: "2012" és a vele kapcsolatos írások
N A P K I T Ö R É S

Daniel Baker, a Coloradói Egyetem ûrkutatója szerint soha nem látott mértékû napkitörésekre, úgynevezett nap-"szuperviharra" számíthatunk 2012-ben, amelynek következtében a civilizáció visszasüllyedhet a sötét középkorba. A felerõsödött naptevékenység következtében ugyanis sötétbe borulhat az egész földgolyó, átmenetileg mûködésképtelenné válhat az elektromos hálózat, még a vízellátással is lehetnek gondjaink, valamint megszûnhet a légi közlekedés, és összeomolhat a világ kommunikációja. A kutató elõrejelzései szerint az esemény csodálatos égi jelekkel kezdõdik majd. Lángoló "fénykígyók" lepik el az égboltot, és ragyogó északi fény gyönyörködteti a szemet. Közismert, hogy a Nap aktivitása 11 évente felerõsödik, azonban a soron következõ napvihar hatásáról úgy vélekedik a kutató, hogy akár atomkatasztrófához hasonló következményei is lehetnek. Az amerikai tudományakadémia szakértõket kért fel arra, hogy elemezzék, milyen károkat okozhat egy hatalmas napvihar a Földön. Bár a tudósok nem kongatják a vészharangot és nem tettek javaslatokat arra, mit kellene tennünk a katasztrófa elkerülésére, elég sötét képet festenek a lehetséges következményekrõl. A Nap 11 éves ciklusokban változik. A ciklus elején 3-4 évig egyre több napfolt jelenik meg, és mind hevesebb napviharok törnek ki, majd a maximumot elérve csökkenni kezd a napfolttevékenység. A jelenlegi napciklus körülbelül egy éve kezdõdött, a csúcsa 2012-ben várható. Egy-egy hevesebb napkitörés során a Nap akár több milliárd tonna anyagot is kilövellhet a Föld irányába: a jelenség elektromágneses
viharokkal jár, ez pedig tönkreteheti az elektromos berendezéseket bolygónkon. Az ilyen események során elõször az elektromos hálózat válik mûködésképtelenné, ezt követheti a kommunikációs rendszerek összeomlása, a közlekedés, a pénzügyi rendszer és a vízellátás akadozása. Ilyen helyzetben a GPS-eszközök is használhatatlanná válhatnak. Dan Baker tanulmánya felhívja a figyelmet arra, mennyire védtelenek vagyunk a Nap szeszélyeivel szemben, ráadásul a napviharok hatását nem lehet olyan pontosan megjósolni, mint a földi idõjárást. (Bár mostanában ez is kérdõjeleket von maga után.) Az biztos, hogy bizonyos fokú kellemetlenségekre mindenképpen számíthatunk 2012-ben.

Megalapozott félelem


Ludmány András, az MTA Napfizikai Obszervatóriuma vezetõje szerint nem alaptalanok a félelmek, ugyanis a mûszaki berendezések esetében a kockázat elég nagy. "Az újabb technológiák egyes elemei elég érzékenyek a
napkitörésekre. Elõfordulhat, hogy a napciklus minimumában felküldenek egy mûholdat, a maximumban pedig rájönnek, hogy az rendkívül érzékenyen reagál a sugárzásokra, így akár teljesen tönkre is mehet. Nem véletlen az sem, hogy a mûholdak sugárzástûrését titokban tartják, nehogy a biztosítók megemeljék ezeknek az eszközöknek a biztosítási díját. Az erõs napkitörések során a magasfeszültségû vezetékek mellett még az elektromágneses viharban antennaként viselkedõ olajvezetékek is károsodhatnak, így nem csoda, hogy olajvállalatok is részt vesznek a napfizika finanszírozásában. A Föld irányába történõ kitörésben száguldó protonok kb. fél óra alatt érik el a Földet, ám a koronaanyagnak nevezett, hatalmas mágneses buborék, ami az igazán nagy zûröket okozza, csak egy nap alatt ér ide. Ez lehetõvé teszi, hogy valamelyest felkészülhessünk az eseményekre."

Emlékezetes napkitörések

1859-ben -- a ragyogó fénynek köszönhetõen -- a trópusokon hajnali 2 órakor újságot lehetett olvasni, a kaliforniai aranyásók pedig dolgozni indultak, mert azt hitték, megvirradt. Ugyanebben az évben Amerikában és Európában egy heves napvihar miatt elnémultak a távíróvonalak.

A közelmúltban is találunk hasonló példát: 1989-ben Quebec lakóinak egy része 6 napig maradt áram nélkül a napkitörések következtében.
(ismeretlen a szerzõ a számomra)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja - 16 éve 1 hónapja #2544 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: "2012" és a vele kapcsolatos írások

2012 - A tudomány és a próféciák kereszttüzében
(2009. november 9.)

Az ördög a részletekben rejtõzik - tartja a régi mondás, és úgy tûnik, a világvégének megjósolt 2012-es idõpont rejtélyéhez is úgy kerülhetünk közelebb, ha a felszínes hírverések mögé kukucskálunk egy kicsit, és igyekszünk kibogozni a mélyebb összefüggéseket.

Az eddigi világvégi próféciák körül megközelítõleg sem alakultak ki olyan sok, olyan harsány, és sokszor egymásnak ellentmondó álláspont, mint a mostani közelgõ 2012. december 21. körül. A kommunikáció tudományának elsõ számú szabálya: nem az a fontos, mit mondanak, hanem az, hogy ki mondja!

Mit mond a tudomány?

A tudományos körök elismerik, szóba jöhet pólusváltás, a Föld elektromagnetikus energiájának csökkenése, napkitörések. Mindezek hozadéka drasztikus klímaváltozás, elolvadó sarki jég, az erõsödõ naptevékenység, ami akár szó szerint súlyosan égetõ problémává nõhet. A felborult geomagnetikus erõtérben aztán ki tudja, mi mit vonhat maga után: a mûholdak leállását, az energiaellátás kiesését, e kettõ már elég ahhoz, hogy gyakorlatilag ellehetetlenüljön a mindennapi élet, hiszen a mai modern világ teljes mértékben e két alapvetõ forrásra rendezkedett be.

Próféciák és asztronómiai konstellációk

Az úgynevezett próféciák közül a legismertebbek és legfontosabbak a Biblia Jelenések Könyvében olvashatóak, illetve a maják és a hopi indiánok "próféciáiban", illetve a védikus tanításokban találhatók. Ami abszolút közös mind a négyben: egyikük sem a "világ végérõl", hanem a jelen korszak (az eon) végérõl beszél. A prófécia pedig azért idézõjeles, mert igazából szó sincs prófétálásról. A maják egy kommentár nélküli asztronómiai naptárt hagytak az utókorra, a hopik pedig minden tanításukban hozzáteszik, hogy "minden az emberiségen múlik, csupán lehetõségek és következmények vannak".

A Biblia világosan kimondja: jelek lesznek az égen, a Napban, a Holdban és a csillagokban. Ezzel teljesen összecseng a maják híres asztronómiai naptára, amely bonyolult számításokkal tárja elénk a már eléggé ismert nagy konstellációk idõpontjait. Ezek közül a legfontosabb jelenség, hogy a Nap áthalad a Tejútrendszer tengelyén, vagyis az egyik "térfélrõl a másikra" kerül. Ez ugyanis nagyjából 26 ezer évenként következik be. És innen jönnek a spekulációk.

Miért ér véget a maja naptár 2012. december 21-én? Azért, mert a hitük és tudásuk alapjául szolgáló kozmikus ritmus szerint akkor van egy "váltás". Mind a maják, mind a hopik és a védák szerint van egy alapritmusa a Naprendszernek: körülbelül 26 ezer év alatt kerüli meg a Plejádok Napját, az Alcyont. Hogy ez milyen elmélet szerint kiemelt fontosságú a legtöbb ókori nép szerint, azt ugyancsak érdemes volna elemezni. De most inkább a nyugati asztronómia egy másik ritmus szerinti váltását kellene kiemelnünk, mely szintén ismeri ezt a Nagy Ciklust, ugyanis a Naprendszerünk ugyanennyi idõ alatt járja végig a 12 állatövi jegyre felosztott égboltot.

A Napunk 26 ezer év után most tér vissza a kiindulási pontba. Hogy ez miért fontos? Mert az idõnek nemcsak mennyisége, hanem minõsége is van! Sõt! A régiek szerint elsõsorban minõsége volt. Mi a saját lineáris idõvonalunk bûvöletében dátumokat számolgatunk, nekik mást jelentett az idõ: minõségi változást. A hopiknak például szavuk sincs a múlt-jelen-jövõ idõbeli leírására. Ennek tudatában amit õk jeleztek: csupán annyi, hogy "nagy változások lesznek"! Ez a változás egy "univerzális napforduló" elérkezése. Amikor a Nap (és vele a Naprendszer) átlépi a Tejút ekliptikáját (egyenlítõjét), és ismét a fényes oldalra kerülünk. Ezzel a "galaktikus téli napfordulóval" lezárul a távolodó, sötét, kozmikus éjjel, amit Vaskornak neveztek, és nõni kezd a kozmikus nappal fénye. Az Aranykorból indultunk és most oda térünk vissza.
A téli napforduló mind a mai napig az örömöt, az újjászületést, átváltozást, felébredést, a fény megérkeztét jelenti, ez a lényege a földi idõzónában évente bekövetkezõ napfordulónak, azaz a mi Karácsonyunknak is.

A másik konstelláció, a Tejút közepe és a Nap együttállása egy másik örömteli esemény volt a maják életében. A Tejút közepe ugyanis az õsi hitben Égi Anyánk kozmikus méhét jelentette: innen születtek a csillagok! És valóban, a modern tudomány is bebizonyította már, hogy a Tejút közepe egy fekete lyuk, ahol valóban csillagok születnek. Ez a két galaktikus esemény teszi a Földlakók számára még különlegesebbé a 2012-es téli napfordulónkat 2012. december 21-én.

A jeles dátum tehát a Nap szent hármas "születését" jelzi , ami a fentiek tükrében mindent jelent, csak rosszat nem. Hiszen ez nem más, mint egy galaktikus Szilveszter és Új Év kezdete, alkalom a pezsgõbontásra. Még egy dolog is bizonyos: nem hajszálpontosan december 21-én ugorja át a bûvös tengelyt a Nap! Ez az átlépés a Nap lassú járása miatt 72 év alatt történik - és nem ámítás! - már 1998-ban elkezdõdött! Tehát nem egy szempillantásnyi változást kell várnunk, hanem hosszú átmenetet.

Jó vagy rossz jön?

Az, hogy egy másik korszak köszönt ránk, és lesznek nagy változások, nem vitatható. A harci szekértáborok az szerint oszlanak meg, hogy ez jó lesz-e vagy rossz. A válasz egyszerû: nézõpont és ízlés kérdése. Ahogy az optimisták a fél pohár vizet félig telinek, a pesszimisták félig üresnek tartják. Az, hogy méltatlanul bántunk a Földdel, a természettel, az állatokkal és önmagunkkal, nehezen vitatható. Kiszipolyozó életmódot folytat az emberiség egy része, a másik része pedig megnyomorítva elszenvedi. Akinek az igazságtalan, felelõtlen, pénz-orientált emberi élet tetszik, annak keserû lesz a változás. A Nagy Ciklus küszöb-átlépésével a régi tudás szerint az égi állatövi jegyek alapján a leköszönõ Halak korszakból a Vízöntõ korszakba lépünk. Ez mindenképpen öntudatos, felelõs természet- és állatbarát szemléletet, kreatív munkálkodást, és fõleg testvéri szereteten alapuló emberi kapcsolatokat jelent. Aki ma is e szerint él - annak a váltás kifejezetten kellemes és boldogító lesz.
(ismeretlen forrás)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja - 16 éve 1 hónapja #2546 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: "2012" és a vele kapcsolatos írások

Készüljünk a télre - hideg lesz!


Már beszámoltunk róla, hogy a következõ években várhatóan sokkal hidegebb telek jönnek Közép-Európában, mint az elmúlt esztendõkben ezt állították a német Max -Planck - Intézet munkatársai. A kutatók ezt a napfolt tevékenységre, pontosabban annak hiányára alapozták. Most brit kutatók is hasonló következtetésre jutottak, szerintük Észak- és Nyugat-Európa lakóinak is keményebb telekre kell felkészülniük. A téli hõmérsékletek akár olyan mélységekbe is süllyedhetnek, mint a "kis jégkorszak" néven elhíresült idõszakban, a XVII. század végén. Ez az üzenete azoknak a kutatásoknak, amelyek kapcsolatot kerestek a naptevékenység és Észak-Európa téli idõjárása között.(Fotó:Nasa)

A brit vizsgálatok azt az eredményt hozták ki, hogy az alacsony naptevékenység elõmozdítja a jet streamek, vagyis a futóáramlások összegubancolódását. Ezek a nyugatias irányú, nagy sebességû szelek a troposzféra és a sztratoszféra határvidékén, 7 - 15 kilométer magasságban fújnak, szabálytalan, nagyjából hullámvonal alakú pályát leírva, írta a nol.hu. Az esetenként létrejövõ hurkok meggátolják, hogy a melegebb nyugati szelek behatoljanak Európa fölé, viszont utat engednek az Észak-Szibéria felõl fújó, hideg légáramlatoknak.

Ha ez télen történik, Észak-Európa "befagy", míg bolygónk más térségeiben akár enyhébbek is lehetnek a telek. Mike Lockwood, az angliai Reading Egyetem kutatója azért kezdte el ez irányú vizsgálatait, mert az utóbbi két, viszonylag hideg tél Nagy-Britanniában egybeesett a naptevékenység olyan mértékû gyengülésével, amit egy évszázada nem tapasztaltak. 2008 - 2009-ben szinte az összes napfolt eltûnt a Nap felszínérõl.

A paradoxon az, hogy a hidegebb telek nem mérséklik a globális felmelegedést. Az, hogy a napciklusok befolyásolják a Föld hõmérsékletét, már elég régóta ismert. Az Environmental Research Letters-ben publikált német tanulmány szerint is hosszútávon összefüggés van a napfolttevékenység és a különösen hideg európai telek között. Amikor nyugodt a Nap, az Atlanti óceánról érkezõ enyhébb szelek nem érik el Európa centrumát, és Közép-Európa a hideg északkeleti szelek uralma alá kerül, állítják a kutatók.

A Világtudományban tavaly decemberben írtuk: hónapok óta várnak a kutatók arra, hogy ismét növekedjen a Nap aktivitása. Korábban a nyugodt Nap éve átlagosan 362 és fél napig tartott, de a mostani ciklusban már 770 nap telt el napfoltok nélkül. Ugyanakkor megjöttek az elsõ jelek, hogy vége az inaktív fázisnak.

Hasonlóan hosszú ideig a 18-ik század elején volt nyugodt a Nap, és a kutatók úgy vélik, hogy akkor ez okozhatta a "kis jégkorszakot", vagyis a rendkívül kemény és hosszú teleket, amikor folyók és csatornák fagytak be. Két és fél éve a Montana State University-n rendezett konferencián, száz tudós gyûlt össze, hogy megvitassák a kérdést. Bár a Nap aktivitása ciklikusan változik, a mostani nyugalmi állapot rendkívül hosszú ideig tartott. "Szinte teljesen halott volt a Nap felszíne" fejtette ki Saku Tsuneta, a National Astronomical Observatory of Japan munkatársa, a Napot vizsgáló Hinode ûrszonda missziójának igazgatója. A szakember szerint ez a nagy csend aggasztotta a kutatókat.

Dana Longscope, a montanai egyetem napkutató fizikusa szerint a csillag felszíne 11 éves ciklusonként változik, és a legnagyobb aktivitás e ciklusok közepén mérhetõ. A legutóbbi ciklus 2001-ben érte el a csúcsát, míg a következõ ciklus legaktívabb fázisa 2012-re tehetõ. A napfolt környezeténél sötétebb terület a Nap fotoszférájában. Foltokat már az elsõ távcsöves csillagászati megfigyelések évében, 1610-ben is látott a Napon Galilei, késõbb Fabricius, Hevelius és Harriot. Egy nagyobb napfolt átmérõje tipikusan kb. a Földével egyezik meg.(LJ)
(világgazdaság.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 1.008 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24