header ok

Történetek

Több
7 éve 2 hónapja #5075 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Történetek
.

A halász


Az északi gazdag gyáros elszörnyedt, amikor megpillantott egy déli halászt, amint a parton csónakja mellett heverészett és pipázott.

Miért nem mégy ki a tengerre halászni ? kérdezte a gyáros.
Mert ma már elég halat fogtam válaszolta az.
De mért nem fogsz többet, mint amire szükséged van ? kíváncsiskodott tovább a gyáros.

Mit csinálnék vele ? kérdezett vissza a halász.
Több pénzt keresnél hangzott a válasz. Akkor szerelhetnél motort a csónakodra, amivel mélyebb vizekre is merészkedhetnél, ahol aztán több halat foghatnál. Ebbõl annyi pénzed lenne, hogy nylon hálót vehetnél. Akkor még több halat fognál, és még több pénzed lenne. Hamarosan annyi pénzed lenne, hogy akár két csónakod is lehetne ..... vagy talán egy egész flottányi. S akkor te is gazdag ember lennél, mint én.

S akkor mit csinálnék ? kérdezte a halász.
Akkor aztán pihenhetnél, és élvezhetnéd az életet.

Nos, mit gondolsz, most éppen mit csinálok ? kérdezte az elégedett halász.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 2 hónapja #5116 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Történetek
.

Jó gyakorlat...


"A buddhistáknak van egy jó kis gyakorlatuk: hétvégenként egy füzetbe felírják, hogy a héten mi hozta ki õket a sodrukból.
Mitõl féltek, miért haragudtak, min háborodtak fel - csak röviden, emlékeztetõ szavakban.
Egy hónap múltán aztán végignézik a listát, és figyelik magukat, mi az, ami még mindig bántja, felháborítja õket, és mi az, aminek már nincs jelentõsége számukra.
Azokat kihúzzák. Ilyenkor néha döbbenten látja az ember, hogy milyen marhaságokon izgatta fel magát.
Olyasmiken, amiknek napok, hetek elmúltával már semmi jelentõségük sincs.
Ilyenformán idõvel kirajzolódnak az érzelmileg valóban fontos dolgok."

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #5144 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Történetek
.


Az életed az, amit hiszel róla - tanmese



"Öreg bölcs üldögélt a Korinthusba vezetõ út szélén. A városba igyekvõ idegen rövid pihenõt tartva beszédbe elegyedett vele:

" Milyenek itt az emberek? " tudakolta.
" Hová való vagy? " kérdezett vissza az öreg bölcs.
- Athéni vagyok.
" És felétek milyen nép lakik? - kérdezett tovább az öreg.
- Hát tudod, rettenetes társaság! Mind csaló, lézengõ, lusta és önzõ. Ezért is jöttem el onnan.
- Nincs szerencséd! Korinthusban sem jobb a helyzet. Itt is csupa csalóval és lézengõvel, lusta és önzõ emberrel fogsz találkozni. - mondta az öreg.
A vándor búsan folytatta útját.
Nem sokkal késõbb újabb idegen állt meg az öreg bölcs elõtt. Õt is az érdekelte, hogy milyen emberek laknak Korinthusban. A véletlen úgy hozta, hogy õ is Athénbõl jött. Neki is feltette az öreg bölcs a kérdést, hogy ott milyenek az emberek.

- Nagyszerû emberek élnek ott! Barátságosak, segítõkészek és nagyon becsületesek! - válaszolta nem kis büszkeséggel az utas.
- Nagy szerencséd van! Korinthusban is ugyanilyen nagyszerû emberekre találsz majd! - mondta az öreg bölcs.
A vándor vidáman fütyörészve folytatta útját a város felé.

A két beszélgetést végighallgatta egy fiatalember, aki gyakran idõzött az öreg bölcs társaságában. Felháborodottan jegyezte meg:
- Nagyot csalódtam benned! Sose hittem volna, hogy te is ennyire kétszínû vagy!
Az öreg bölcs mosolyogva csillapította:

- Tévedsz, fiatal barátom. Tudod, a világ a szívünkben tükrözõdik. Akinek a szíve gyanúval van tele, az mindenhol csalókkal fog találkozni. De akinek a szívét jóindulat tölti el, az a világon mindenhol barátságos emberekre talál."
"Az életem a tanításom."


Mahatma Gandhi

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 2 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #5155 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Történetek
.

Tanulságos történet


"Volt egyszer egy lány, aki születésétõl fogva vak volt, ezért utálta az egész világot és mindenkit benne, kivéve a barátját. Õ mindig ott volt vele, segített neki és biztatta. Egy nap végre találtak donort, aki felajánlotta a szemeit. A lány nagyon örült neki. A barátja megkérdezte tõle, ha látni fog hozzá megy-e feleségül? A lány igent mondott. Az operáció sikerült. Mikor a lány kinyitotta a szemeit a barátját látta, de õ is vak volt.

A fiú megkérdezte, hogy most már akkor hozzá megy-e!? A lány elutasította. Pár napon belül a lány kapott egy levelet, amiben a fiú megköszönte neki az összes gyönyörû átélt pillanatot. A levél végén állt egy mondat: Vigyázz kérlek a szemeimre!"


egycseppidezet.webnode.hu/idezetek/elgondolkoztato/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #5193 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Történetek
.


"Mit viszünk magunkkal a másvilágra?" - A történet, ami megmutatja, hogy valójában mi a fontos az életben



Mi az, amit magunkkal viszünk a túlvilágra? Egy történet arról, hogy igazából mi is az élet értelme!

Egy férfi élete elérkezett az utolsó órákhoz. Egyszer csak azt látta, hogy egy méretes bõrönddel közeledik felé az Isten.

Jó napot fiam, itt az ideje, hogy elinduljunk - mondta az Isten a férfinak.

Most? De hiszen egy csomó mindent nem fejeztem be, még terveim vannak - válaszolt meglepõdve a férfi.


Sajnálom, itt az idõ, mennünk kell!

Mi van abban a bõröndben? - kérdezte a férfi.

A te dolgaid, összecsomagoltam - válaszolta Isten.

Az én dolgaim? Ezt hogy érted, a ruháim, a pénzem, a házam, az autóm?

Nem, azok nem a te, hanem a Föld tulajdonát képezték.

És az emlékeim?

Azok soha nem voltak a tiédek, azok az idõ tulajdonai.

És a tehetségem?

Azokat a lehetõségeknek köszönheted, nem a te tulajdonodba tartoznak.

És a családom, a barátaim?

Sajnálom, õk soha nem a te tulajdonodba tartoztak. Õk a Sors eszközei.

A feleségem és a fiam?

Õk a szívedhez tartoznak.

És a testem?

A tested 50 évig hozzád tartozott a Földön, de most már itt kell hagynod.

És a lelkem?

A lelked? A lelked, az hozzám tartozik.

Nagyon megijedt a férfi, kikapta a bõröndöt az Isten kezébõl, kinyitotta, és teljesen üres volt. Elkezdett zokogni.

Soha nem volt semmim? - kérdezte az Istentõl

Minden pillanat, amit igazán éltél az a tied volt. Az élet csak egy pillanat, ami a tied, éppen ezért kell minden pillanatot megélni és élvezni.
Ne hagyd, hogy bárki megakadályozzon, hogy boldog legyél pontosan ebben a pillanatban, a jelenben - felelte Isten.

Ne felejts el boldog lenni, az életben ez az egyetlen dolog, ami igazán számít! Hiába gyûjtesz bármennyi pénzt, annak már nem lesz jelentõsége, nem tudod magaddal vinni. A tapasztalatokat, az élményeket nem tudod magaddal vinni, azoknak csak abban a pillanatban volt jelentõségük.

Soha ne felejtsd el, hogy az idõ telik, a hajad szürkévé válik, a bõröd ráncosodni kezd, az egyetlen dolog azonban, ami tõled függ az az életenergia. Éld elszántsággal és erõvel minden napod, nem számít hány éves vagy, és milyen akadályokba ütköztél éppen. Élvezz minden percet, hiszen a végén csak ez fog számítani igazán.


filantropikum.com/mit-viszunk-magunkkal-...a-fontos-az-eletben/





--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 3 hete - 7 éve 3 hete #5233 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Történetek

Az új autó története...


Míg egy férfi új autóját fényezte a kisfia felvett egy követ és vonalakat karcolt az autó oldalára. Haragjában, a férfi megfogta a gyermek kezét és többször ráütött, nem ismerve fel, hogy a franciakulccsal üti. A kórházban a gyermek elveszítette az összes ujjait a többszörös törés miatt. Mikor a gyermek meglátta az apját, szemében fájó tekintettel kérdezte:
- Apa,mikor fognak visszanõni az ujjaim?

Az apa felismerve tettének súlyát, szólni sem tudott. Visszament az autójához és többször belerúgott. Saját cselekedeteitõl feldúlva leült az autó elé és a karcolásokat nézte. A gyermek azt írta: "SZERETLEK APA!"
Következõ nap a férfi öngyilkos lett...

A harag és a szeretet nem ismernek határt. Válaszd a szeretetet, hogy szép, kedves életed legyen. A tárgyak használatra vannak, az emberek szeretetre! De a probléma a mai világban az, hogy az emberek vannak használva és a tárgyak szeretve.


albar.lapunk.hu/?modul=mcsop&a=9940

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hete Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 1.106 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24